Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff vagy Staffi? Külömbség...

Amstaff vagy Staffi? Külömbségek, előnyök hátrányok stb.

Figyelt kérdés

méretbeli külömbségek, jellemi külömbségek jó-, rossztapasztalatok minden jöhet.

köszönöm


2010. ápr. 17. 11:58
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:

[link]

érdekes, én alig látok köztük bullterriert:))))))))))))

2010. ápr. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

ha nem értesz hozzá légyszives ne válaszolj mert ugyanis én nem bullterrierre vagyok kíváncsi hanem staffordshire bull terrierre ami megint más és elmondom neked hogy ami a képeken van az nem amstaff hanem staffordshire bull terrier.

de a tisztánlátás kedvéért...

staffordshire bullterrier [link]

amerikai staffordshire terrier [link]

az amerikai változat 2x olyan nehéz és vagy 10-15 centivel magasabb a marmagassága.

2010. ápr. 17. 20:32
 13/25 anonim ***** válasza:
25%

bazeg hogy senki se tud olvasni...nem fogjátok fel hogy nem a nevekre kérdezett rá hanem tapasztalatokat kért?

istenem hogy mennyi idióta barom jár ide -.-'

am american staffordshire bullterrier (igen bazz BULLterrier és nem terrier csakhogy mindenkit felvilágosísek! mivel az angol staffordshire bullterrierből lett amerikában tovább tenyésztve csak ezt a sok retardált barom nem fogja fel... -.-') az amstaff, staffordshire bullterrier pedig a staff/staffy erről ennyit.

szóval én nem értek egyikhez se mivel egyik fajtát se ismerem közelebbről, de én speckó staff párti vagyok. van ismerősöm akinek van staffyje és volt amstaffje is...természetében nagyon hasonlított mindkettő de az amstaffje nemtom az valahogy nem volt olyan játékos kutya meg valahogy furán nézett az emberre, bár szerintem a staffje jobban is néz ki és erősebb és harciasabb, bár ez tényleg kutya függő. mindkettőhöz erős kéz, és nem verés szükséges.

szóval az ismerős kutyái alapján szerintem a staff jobb természetű :)

2010. ápr. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
nah végre valaki... köszönöm előző válaszoló...szóval szerinted staffie az jobb természetű mert mi is azt favorizáljuk kisebb mérete miatt. de azt nem értem hogy a staff az hogy lehet erősebb mint az amstaff hogyha a súlya fele a amstaffénak? arányaiban vagy kinézetre erősebb?
2010. ápr. 17. 21:35
 15/25 anonim ***** válasza:
18%

21:12es volnék

jah én sem értem hogy a sok h*gyagú barom miért nem a kérdésedre válaszol és miért a kérdésedbe próbál belekötni amikor f*szt se ért a 2 fajtához :))

jaja staffy szerintem jobb természetű, bár tényleg nem értek hozzá annyira csak imádom a staffyket és énis vagypitbullt vagy staffyt szeretnék majd a mudim után :)

kisebb méret nem fontos mert mozgásigénye attól még van :) de am szerintem küllemre is sokkal szebb a staff mint az amstaff ^.^

úgy lehet erősebb, hogy nézd meg a staffot és az amstaffot, és látod hogy az amstaff nagyobb és nehezebb ugyan de a staffnek máshogy van elosztva az izomzata :) amstaff kevésbé izmos. staffnek nagyobb az izomtömege és a súlya kisebb ugyan de sokkal alacsonyabb is. gondolj bele, hogy hiába vagy magasabb és hiába 2X nagyobb a súlyod de egy izmosabb felépítésű tömzsibb és erősebb testalkatú ember mégis lazán lenyom fekve :)

kinézetre amúgy pont az amstaff tűnik erősebbnek pedig ez nem így van :) és nem véletlenül staffordshire bullterriert használtak a pitbullok tenyéstéséhez annak idején :)

de én nagyon elfogult vagyok, tényleg staffy lexikon vagyok :D fejből tudom a standardot, illetve a staff történelmét egyszerűen imádom ezt a fajtát...bár most mudim van, azzal is így vagyok...ja és a dobermannokat is imádom, ez az a 3 fajta amiről bármit elmondok, mudiról személyes tapasztalatokat is ... tényleg bármit :D

szóval szerintem staff legyen a kutyud elsősorban azért mert az eredeti fajta 100% hogy jobb mint az abból keresztezéssel kitenyésztett amerikai verziója :)

nah pusszantlak: Vilchieque (18/L)

2010. ápr. 17. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
hát jólvan köszönöm akkor valószínűleg staffie lesz csak mivel viszonylag ritka magyarországon, kevés a tenyésztő és ezért gondoltam az amstaffra. Ott inkább találni most született kiskutyát de hát akkor "kénytelen" leszek várni még egy kicsit :D gondoltam arra is hogy külföldről kéne kutyát hozni mert az őszintét megvallva nekem a barna színű kicsit jobban tetszik csak barnát főleg nem találsz tenyésztőnél Mo.-n. Pár napja néztem a hirdetéseket, hogy van-e eladó kb 8 hetes staffie találtam is párat de mire hívtam a tenyésztőket addigra már mindet megvették. Legközelebb most 22. én fog születni egy alom majd arra bepályázok csak mondjuk mire őket el lehet hozni az június vége. Ők full feketék lesznek de mondjuk az is aranyos
2010. ápr. 17. 22:30
 17/25 anonim ***** válasza:

Szia, nekem amstaffom van. A staffi-kat nem nagyon ismerem, de az amstaffról írhatok néhány sort.

Tehát a közhiedelemmel ellentétben az amstaff nem harci kutya. Annó régen a pit-bull-ból lett kitenyésztve kiállítási célra, tehát náluk a nyugalom volt a mérvadó!! Mivel nagyobb is a pit-nél, ezért viadalokra nem is igazán alkalmas. Erős, izmos felépítésű, de nyúlánkabb a harci kutyáknál. Viszont mivel terrier, így megmaradt a makacssága, a dominanciája és a kitartása, szívóssága, de a tenyésztésnek köszönhetően nagyon nyugodt, és kiegyensúlyozott fajta (persze ez múlik a nevelésen is).

Hatalmas a mozgásigénye, vágyik az emberi szeretetre, könnyen és szívesen tanul, családcentrikus, más kutyákkal dominánsan viselkedik, szereti a gyerekeket...

Kb ennyi jutott eszembe! Remélem segítettem!

2010. ápr. 17. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
hmmm...ismét Vilchieque vagyok :D nah kaptál amstaffról is infót :) am én is lestem hírdetéseket meg ilyenek most hogy írtad, hogy barna, de kevés magyar tenyésztő van. amstaff se lehet rossz eb de én akkor is (L) staffy (L) :D:D csak nemtom, még nem kell ide másik eb...meg lehet nem is staffym lesz majd hanem megint mudim de még ráérek ezen agyalni, a mudikám alig 11 éves és ez a fajta eléldegél nemritkán 20 évig is :P imádom a mudikat is :P (L) nah kb ennyit tudtam még hozzáfűzni :)
2010. ápr. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

megszületett már az az alom én is néztem írtam is a csajnak. Illetve van egy miskolc melletti városban is egy férfi. Az Ő kutyái 80 ezer a másik amit néztem akár 150 ezer is. Szaprítótól meg már 40-50 körül van ki tudja milyen betegséggel...

Nekem is tetszik mindkét faj. Nekünk amstaff van.

Egyszer majd lesz a staffy is de még csak 6 hós a pici aki egy rossz csont kis ördög. Imádjuk...

nagyon jó fej lár hogy a köztudatban ilyen negatív dolgok vannak róluk :(

2010. ápr. 18. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Vilchique ( elnézést kérek ha rosszul írtam a neved ) teljesen egyetértek veled. Mindaz amit írsz igaz az elejétől a végéig. Még annyit szeretnék hozzátenni hogy a staffie-t és az amstaffot is szokták staffnak hívni ezért van keveredés. Es a viselkedésükkel még annyit hogy a dom,inancia mindegyik egyénnél máshogy alakul ki. Nekem egy kan westie és egy kan amstaffom van. Egy évben kb 4-5ször verekdnek a rangsorért de emígy nagyon kezes bárányok egymással. Amikor bejönnek a házunkba akkor mind2 felugrik a kanapéra a westie a az asmtaffom hátára nyomja a fejét és ugy alszanak,pihengetnek :) nagyon édesek eggyütt. viszont az amstaff dominás az olyan kutyákkal amelyikhez nincs hozzászokva. Sokszor a tapasztalatlan gazdik avval rontják el a staff ( mind2 re értem) nevelését hogy ha félnek valamilyen kutyától akkor haggyák hogy az kutyájuk neki rontson annak a másik kutyának. Na és itt a probléma hogy engedi hogy a kutyája megvédje már pedig ha ez megtörténik akkor könnyen átveheti a kutya vagyis érezheti magát a falkavezérnek ( mert régen a farkasfalkavezérnek a dolga az volt hogy megvédje a falkát) és figyelj! mindig neked kell megvédened a kutyust. ha jön felétek egy kutya akkor a te kutyádat a másik lábad mellé vezesd. de én már beszereztem egy speckó spray-t ami jó ha jön egy kutya és ránktámad akkor oda fújok vele és a kutya homályosan fog látni majd elfut. ez olyan 1800 ft. hát remélem tudtam segíteni esetleg ha nem értenél valami nyugodtan kérdezhetsz mi szívesen válaszolunk =))
2010. ápr. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!