Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb mikorra tanulja meg a...

Kb mikorra tanulja meg a kutya a szobatisztaságot?

Figyelt kérdés
Tudom hogy kell tanítani rá elkezdtem...kb hány hónap mulva tanulja meg véglegesen? (Kan.3honapos)
2016. júl. 26. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Kb. 5-6 hónapos korára várható, ha addig megfelelően ki van hordva (most még kb. 2 óránként, kora reggeltől késő estig). Ha erre nincs elég idő, akkor valószínűleg kicsit később. Balesetek persze bármikor előfordulhatnak ritkán később is.
2016. júl. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia! Hozzánk két hónaposan került a kutyánk és 3 hét alatt szobatiszta lett. De mi eleinte le is vittük 2-3 óránként (éjszaka is) aztán kb 1 hét után már nem ígényelte azt, hogy éjszaka levigyük, kibírta. Most meg már este 10 órakor sem kell már lemenni vele (amúgyis nagyon-nagyon utálta) hanem az esti hosszú sétából mikor feljövünk (este fél kilenc körül) lefekszik és másnap reggel 6 után kicsivel viszem le (ő még bírná tartani, csak én leviszem, mert nekem ez a jó időpont, később már macerásabb lenne)


Szóval mi kezdetekben az első 2-3 hétben egy nap 6-8 alkalommal levittük, de lett is eredménye neki. Most már ha le kell mennie akkor jelez és leül az ajtóhoz. Most 4,5 hónapos

2016. júl. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nagyjából 16 hetes korra érik meg biológiailag a kutya annyira, hogy vissza tudja tartani a dolgát, illetve ha következetesen nevelted a szobatisztaságra (levitted 2-3 óránként, nagyon megdicsérted, stb.) addigra már tudja és igényli is, hogy odalent kell csinálnia, tehát mondjuk beáll az ajtó elé, vagy nyüszögéssel hívja fel a figyelmet. Ez nem azt jelenti, hogy 8 órán át vissza tudja tartani, csak hogy megpróbálja és jelez valami módon. Általánosságban azt mondják, annyi óráig tudja visszatartani, ahány hónapos.
2016. júl. 27. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Nemeziss7715 válasza:
Nekünk egy 2 hónapos staffink és szerintem elég hamar sikerült már 5 hetes korában leszoktatni róla .
2016. aug. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!