Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Reggelre egy elütött kutyus...

Reggelre egy elütött kutyus volt a szomszéd árkában. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Reggelre ott feküdt az árokban és a szembe szomszédok azt mondják este hallottak valami puffanást tehát valószínűleg este ütötték el. A kutyus mindkét hátsó lába fáj illetve a bal első is. Nem tud mozogni, csak fekszik ott a tűző napon. Megmozdítani nem merem mert nem ismerem és ha nem is harap de nem akarok neki fájdalmat okozni. Az emberek csak elmennek mellette és nézik és senki nem segítene vagy valami. Anya betelefonált a hivatalba hogy csináljanak valamit. Erre azt mondták, hogy ez nem az ő dolguk. A legközelebbi állatorvos meg nem veszi fel a telefont. Egész délelőtt ott volt a napon víz nélkül mert anya is csak akkor látta mikor reggel ment dolgozni hogy ott fekszik de azt hitte hogy csak kóbor kutyus és alszik. Aztán 10 körül hívott hogy nézzem meg ott van e még a reggeli kutyus és igen ott volt, vittem neki vizet meg enni, 1,5 liter vizet ivott meg kb. de egy kicsit vissza is hányt belőle mert ugye hirtelen ivott sokat. Enni nem eszik, mondjuk a meleg miatt nem is csodálom. Közben megérkezett a szomszéd is akinek az árkában van a kutyus, azt mondták hogy ha elkezd esni vagy valami beviszik magukhoz de addig hátha valaki felismeri hogy kié lehet. A postás azt mondta hogy nem idevalósi szerinte szóval lehet hogy a szomszéd faluból való. Mit csináljak szegénykével? Látszik hogy szenved.

2016. júl. 27. 13:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha barátságosnak tűnik, akkor fogd meg és vidd el orvoshoz. (Nem tudom mekkora kutyus.) Én legalábbis biztos ezt tenném. Esetleg hívj másik dokit, kérj meg egy felnőttet kocsival hogy segítsen neked.
2016. júl. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Könyörgöm ne legyél már ennyire szerencsétlen csinálj vele valamit. Hívd a rendőrséget ők tutira fognak segíteni vagy az állatvédőket de ne hagyd ott szenvedni!!
2016. júl. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kisebb, mint egy németjuhász, de nem mondanám kistestűnek. És azért elég jól táplált tehát egyedül nem nagyon tudnám megemelni. És szerintem még csak nem is felnőtt kutyus. Az a baj hogy nincs a közelben orvos, csak egy lenne de az zárva és hiába hívtuk a rendelőt meg a két orvost senki nem vette fel.
2016. júl. 27. 13:52
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkor hívd oda a szomszédot vagy valakit aki segítene ráemelni valamire, hogy legalább a lakásba vagy hűvösebb helyre betudjátok vinni amíg az orvost nem éritek el. De otthagyni nagyon nem kéne szegényt. Írj légyszíves, hogs mi lett végül szegénnyel.
2016. júl. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A szomszédok még most költözködnek ide szóval hazamentek a telefonjukért mert ismernek egy állatorvost és felhívják. Aztán meglátjuk mi lesz. Szerintem belső vérzése van, mert éppen hogy hozzá érünk de nagyon fáj neki. Ezért nem merünk alányúlni sem.
2016. júl. 27. 14:08
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Szegényem remélem minden rendben lesz vele.
2016. júl. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Ja és remélem aki elütötte azt a szerencsétlen állatot és segítség nyújtás helytt tovább ment az életben ötszörösen vissza kapja ezt!!
2016. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyet, állatvédőket is érdemes lenne értesíteni, mert pacsira szerintem egy állatorvos se fogja kezelni, valakinek állnia kell.
2016. júl. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

szia országos! őket bármikor nap 24 órájában hívhatod!

[link]

2016. júl. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%
Mi lett?
2016. júl. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!