Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elhunyt a kutyam az allatorvos...

Elhunyt a kutyam az allatorvos hibajabol, tehetek valamit?

Figyelt kérdés

reggel rosszul volt,hanyt es hasmenese volt.a parom dolgozott ezert kenytelen voltam a legkozelebbi allatorvoshoz vinnem.megtapogatta a hasfalat es megmerte a homersekletet.adott 2fele tablettat a gyomrara es a hasmenesre.azt mondta rosszat ehetett.de minden rendben van csak dietaztassuk csirkemellel es rizzsel par napig.

mire a parom hazajott mar pirossas volt a szeklete.ujbol elvittem a dokihoz azt mondta normalis o a hanyas miatt aggodik.ket oraval kesobb mar fojt belole a vert ujbol elvittem a dokihoz es a szeme lattara kb 1 liter ver omlott ki a kutyambol.adott neki 2szurit es mondta hogy semmi folyadekot ne igyon mostantol.a helyzet csak rosszabodott es mi nagyon megijedtunk ugyhogy elvittuk egy klinikara az ejszaka kozepen.azonnal infuziot kapott es vervizsgalatot csinaltak.kiderult hogy parvovirusos.de mar nem volt remeny es hajnali 4kor elhunyt.elmeseltunk mindent a dokinak es megvolt lepodve hogy az elozo orvos miert nem gondolt ra azonnal ezekkel a tunetekkel.es mindent amit mondott szinte az ellenkezoje volt annak amit tennie kellett volna.


2016. júl. 28. 11:20
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

oltasai mind megvoltak es tunetmentes volt.hetfon reggel kezdodott.vasarnap meg az anyosomat nyaggatta egy kis parizsiert.

es felreertes ne essek de mi kertunk tole vervizsgalatot is es azt valaszolta hogy ha masnap is rosszul lessz akkor reggel csinal.megkerdeztuk h lehet e halalos azt felelte hogy o nem Isten nem mondhatja 100%an de minden rendben van,ne aggodjunk.csak vizet adjunk neki nehogy kiszaradjon.utolso alkalommal mondta csak hogy adjunk neki tobbet.ami este 9ora korul volt.

2016. júl. 28. 11:30
 2/15 anonim ***** válasza:
21%
Ugyanazt, mintha bármilyen más okból hunyt volna el. Én nem kérném számon az orvost, még ha hibázott is. Ebben a szakmában könnyű rossz döntést hozni.
2016. júl. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem menjetek el az első dokihoz, meséljétek el neki (nem számotkérően), hátha legközelebb jobban odafigyel. Azért egy parvót benézni nem olyan egyszerú... Én már azt sem értem, h miért nem kért székletmintát... (a mi dokink, ha megy a hasa a kutyának, még ha nincs más tünete akkor is kéri)
2016. júl. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Jó lenne ehhez tudni, milyen tablettát és injekciót adott pontosan az orvos. Lehet, hogy hibázott, de az is lehet, hogy bármilyen kezelés ellenére sem éli túl, sajnos a parvo sokszor halálos.

Sajnálom a kutyádat, részvétem :(

2016. júl. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
kihult(hideg)hanyas ver.....nem rossz dontes hanem tudatlansag.....es ez az eletebe kerult....lehet amugysem sem lehetett volna megmenteni de legalabb nyugodtabban hunyt volna el szegeny.azota meg aludni sem tudunk.ahova nezunk a lakasban ot keressuk.ott volt mindehol es most csak a nagy uresseg
2016. júl. 28. 11:54
 6/15 anonim ***** válasza:
Ismerős. Elvittem a kutyámat az állatorvoshoz, mert sokat remegett aznap. Azt mondta ne aggódjak, csak hasmenése lesz, adott neki két injekciót, másnapra jól lesz. Magam mellé fektettem, figyeltem órákon át, elaludtam. Pár óra múlva mire felébredtem, hullamerev kutya feküdt mellettem felakadt szemekkel. Visszavittem, azt mondta egyből, hogy ő állja a boncolást. Az eredménye hetekkel később az lett, hogy nem tudták kideríteni a halál okát.. Személyes véleményemet inkább nem írnám le, nem tűr nyomdafestéket.
2016. júl. 28. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

utolso alkalommal amikor elvittunk hozza este probalt infuziot beadni neki a sok vervesztesegert,kb 5szor megszurta a ket elso labatt es nem tudott eret talalni!!!!!remegett a keze csak akkor vettuk eszre es nem a kora vegett hisz nem lehet tobb 45nel.

vegul feladta es a bore ala kezdte fecskendezni (tobb mint 15-20szurit kapott igy)azt mondta igy is beszivja majd a teste.ha belegondolok hogy szegenykem haldoklott es nem volt ereje mar jarni sem szinte es mi egesz nap futkaroztattuk ot ehezz a henteshez(mert minden csak nem orvos) es az utolso oraiban csak szenvedtett megjobban mert kinoztuk ot.dee mi tenyleg azt hittuk az utolso percig hogy minden rendben lessz.a mi kis szarosunk olyan szivos,eleteros volt egesz eleteben hogy nem halhat meg igy egy nap alatt.

2016. júl. 28. 12:09
 8/15 A kérdező kommentje:

ejszaka a klinikan a masik doki elsore beadta neki az infuziot.kulfoldon elek es itt kaptam a paromtol a kutyus.

az anyosom meg eleteben nem fogott meg meg egy kutyaszort sem irtozott toluk ha meglatott a jardan porazzal szajkosarral kutyat akkor is menten atment a masik oldalra.amikor elosszor jottunk hozza latogatoba 1 hetre a kutyim 4honapos volt es nem engedett be minket a lakasba.vegul a balkonjan aludtunk 4 napig a kutyaval mert nem volt szivunk magara hagyni ot este.es kijelentette hogy tobbet be ne merjunk vinni semmilyen allatot se a lakasaba.lassan lassan megszerette es mindig vett neki ajandekot.neha meg is kert minket hogy hagyjuk nala ejszakara(ekkor mar mi is visszakoltoztunk kozel hozza).

2016. júl. 28. 12:25
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ilyen tünetekből még én is parvóra gyanakodtam a történet olvasása közben pedig csak 16 vagyok már bocs. Én nem néznék el ekkora "hibát" egy állatorvosnak. Valami sufni doki lehetett. Kerüld el nagy ívben a jövőben. Egy jó tanács, a lakást nagyon fertőtlenítsétek ki mert ha új kutyus lesz valszeg' az is el fogja kapni mivel a parvó még 2-3 évig él.
2016. júl. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tehetnél valamit, a történteket írd ki valahova a nevével együtt: több kutya ne haljon meg az ő hibájából! Micsoda embertelen munka volt ez, hát inkább vallaná be, hogy asszonyom, fogalmam sincs mi a baj, vaktában meg nem szeretném kezelni... és akkor azonnal továbbviszitek egy hozzáértő, valódi orvoshoz, de ez így... ez undorító. Szégyellje csak magát az ilyen, elvenni az embertől a négylábú családtagját, csak mert hiú bevallani, hogy nem ért hozzá, nincs ötlete...
2016. júl. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!