Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon szeretem a kutyámat,...

Nagyon szeretem a kutyámat, de borzasztóan szófogadatlan?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az én hibám, de már 4-5 éves. Ha meglát egy állatot(macska, kutya, madár...), akár mit csinálok vele, szinte megőrül. Meg az is nagyon zavar, hogy az uttcán is ezerrel húz, amikor olyan ház előtt megyünk el, ahol van kutya.

Szerintetek erről hogyan tudnám leszoktatni? Sajnos nincs lehetőségem kutyasuliba vinni, mert falusi vagyok, és még gyerek.



2016. júl. 28. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt akkor kellett volna mikor még kicsi volt de már mind1. Szóval ha pl más kutyát lát és húz megpróbálod visszafogni és megbököd hogy rád figyeljen. Ha megnyugszik és figyel rád akkor jutalom. Ha folytatja akkor tiltod és ha kell tovább bökdösöd, de nem folyamatosan. Ha ház előtt mentek el akkor kajával csalogasd és próbáld elérni hogy rád figyeljen. Ha sikeresen elmentetek a ház előtt akkor jutalom. Viszont ha nem tud kizökkenni a szituációból akkor vonszold tovább és ha megnyugodott és már gond nélkül megy akkor jutalom. A húzásról úgy szoktathatod le hogy minden nap 2x viszed sétálni és jól kifárasztod. A legjobb ha esetleg a séta előtt játszol vele és kissé fáradtan viszed utcára. Séta közben tarts a kezedben a kaját és ne add neki oda hanem tarts magad mellett hogy kövessen, pár másodperc után add oda neki és természetesen mond a neked tetsző vezényszavat (pl. Lábhoz) Sajnos nem biztos hogy ezekkel sikerülni fog mert szakértő kellene. A másik hogy mekkora kutya és hány éves vagy?
2016. júl. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Következetesség. Ezt a szót tanuld meg és akkor bármire képes leszel a nevélésben.
2016. júl. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémmel is hasonló gondok vannak, öt éves és menhelyi volt. Ez is húz, de olyankor rövidre veszem a pórázt és kényszerítem, hogy a lábam mellett menjen. Macskáknál a vezényszó a hagyd, gyere. Most már valamennyit komolyodott, de ez nem megy máról holnapra. Nevelni kell, akár kemény kézzel is, ha ez nem megy, bevált büntetési mód a pohár vízzel nyakonöntés. Őrjöngő kutyák esetén szintén a Hagyd a vezényszó, valamint a rövidre vett póráz. Persze nem tudom, mekkora a kutya, ez közepes termetű, de olyan ereje van, hogy felnőttként is nehéz volt vele eleinte. Talán apukádnak kellene séta közben nevelnie, téged nem tekint falkavezérnek, különösen a kanok ilyenek.
2016. júl. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

az enyéimmel is hasonló gondok vannak. már 6 éve agilityzünk versenyszerűen és a versenyeken+edzésen+ha ottalvós verseny van, a városnézés közben szuperül viselkedik, csak rám figyelnek pórázon és póráz nélkül is.

de ha elmegyünk a faluba sétálni és szembejön egy másik kutya gazdával, akkor elkezdenek húzni és az egyik még nyüszít is, mert oda akar menni. olyan cikinek érzem mindig ezeket a helyzeteket, mintha még sose találkoztak volna a kutyáim másik kutyákkal.

2016. júl. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

A kutyám labrador és kb 35 kg-os ivartalanított kan.

Azért ivartalanítottuk, hogy ne akarjon odamenni minden kutyához és fűcsomóhoz, de így is odamegy sajnos..

2016. júl. 29. 13:03
 6/6 anonim ***** válasza:
Korán kell ivartalanítani, mert 1 éves kora után marad a szerelmi vágy és marad a jelölgetés is. De amelyik szobatiszta, az ezt lakásban soha nem teszi.
2016. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!