Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Válaki tud nekem ebben segíteni?

Válaki tud nekem ebben segíteni?

Figyelt kérdés

Nem olyan régen kivettünk egy lakást,állitólag kissálat nem mehet (anyám mondta)

És most nézzem a szerződés nincs bele írva hogy kissállat tabu..csak az ha valamit megrongálsz azt te fizeted ki,de szerintem ez alap dolog..

Nos már majdnem bele mentem hogy adjuk oda másnak a kiskutyám,de a párom nem engedte,őszintén hállás is vagyok érte neki.

A kérdés így szól, (lehet hogy hülyén fog hangzani) ha nincs benne a szerződésbe a kisállat de szoban (lehet) mondta hogy tabu akkor nem tehet semmit a főbérlő?



#albérlet #Kissálat
2016. júl. 28. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerződésbe nem írta bele akkor már mind1 hogy mit mond. Nem rakhat ki emiatt. De a kutya tudtommal nem számít kisállatnak, vagy? A kisállat madarat,hüllőt és rágcsálót jelent. Jól nézd át a szerződést.
2016. júl. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem mondják konkrétan a kisállatra mindent értenem, macska,kutya,hüllő..

Nagyon köszönöm a válaszod.

2016. júl. 28. 16:10
 3/7 A kérdező kommentje:
Meent a zöld kezecske.
2016. júl. 28. 16:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Az az irányadó, ami a szerződésben van és mindketten aláírtátok.
2016. júl. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a társasházi szabályzatot is. Ott is korlátozhatják elvileg az állattartást.
2016. júl. 29. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bellobig válasza:
Persze, beviheted a kutyust, hiszen nincs írásban megtiltva, viszont elképzelhető, hogy ez nem javítja a kapcsolatodat a tulajjal, és esetleg felmond....
2016. júl. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A főbérlőé a lakás szóval bármikor felbonthatja a szerződést (nyilván attól is függ hány nap felmondási időben egyeztetek meg), ez ugyanolyan, hogy te bármikor kiköltözhetsz (itt is köt a felmondási). Nem is muszáj mondania, hogy a kutya miatt, akár mondhatja, hogy egy rokona akar beköltözni, stb. Szerintem ne kísértsétek a sorsot, nem tudom milyen gyakran jön a főbérlő, de akkor valaki nem tudja abban az időben levinni a kutyát? Mi úgy csináltuk. Kb 2 hónapig laktunk albiba kutyával, mert vettünk házat de még nem költöztek ki. Etető, itató, játék elpakol, én meg addig sétáltam egy kört a kutyával. Szerintem keressetek minél hamarabb egy olyan albit, ahol tuti lehet kutya, vagy kérdezzetek mégegyszer rá a főbérlőre, de csak úgy, hogy szeretnétek kutyát, és nagyon fogtok vigyázni, hogy ne tegyen tönkre semmit, ha megis baleset lenne, akkor nyilván megtérítenétek.
2016. aug. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!