Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bobtail, avagy bearded collie?...

Bobtail, avagy bearded collie? Melyiket választanátok a helyemben?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy olyan kutyát, aki megbízható, hűséges társ a mindennapokban, vidám bohóc, aki felvidít, mosolyt csal az ember arcára. ;)

A két fajtára hosszú nézelődés után akadtam rá. Megtetszett az impozáns megjelenésük, és a jellemük is a leírások alapján.

Nem baj, ha sokat kell ápolni, szívesen vállalom, és hosszú szőrben hagyom a kutyát. Szeretek mozogni, aktív életet élek, ezért nem gond számomra, hogy napi 2-2,5 óra sétát igényelnek, futtatva lennének, edzés végére kifeküdnek azt garantálom :D

Nem kell, hogy vérmes házőrzők legyenek, nekem arra nincs szükségem, nem ér semmit, mert ha valahova be akarnak törni, akkor úgyis megteszik, a legkeményebb kutya sem lesz akadály, bármilyen blökit meg lehet mérgezni, vagy el lehet ijeszteni. Elég ha jelez, azt kész! :) Erre azért biztos alkalmasak, nem?

Ja és szeretnék sportolni is a kutyával (agility, flyball, dog dancing, frizbee), valamilyen sportra alkalmasak?

Melyik fajta ellenállóbb a betegségekkel szemben, melyik van kevésbé túltenyésztve?

Úgy gondoltam a kérdést, hogy nektek külsőre-belsőre melyik fajta tetszik jobban, melyik a szimpibb?

Üdv.


2010. ápr. 17. 16:25
 1/8 anonim válasza:
100%
szia! nekem Bobtailom volt nagyon aranyos kutyus,huseges bohocka meg minden. meghalt, egy eve meghalt egy kullancsipestol. tobb volt nekem mindennel es mindenkinel igy egy ev utan se tudok meg belenyugodni hogy nincs. melletem halt meg.minden jot el lehetett mondani rola de sjnos mar nincs...
2010. ápr. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem annyira hasonló a két fajta, hogy majdnem tök mindegy... Magyarországon egyik sem annyira elterjedt, hogy túl lenne tenyésztve, de figyelj oda, hogy genetikai betegségekre szűrt, tenyészszemlézett, kiállított szülőktől, törzskönyves kutyust vegyetek. Árban 150-200 ezerre számíthatsz.

Én nehezen tudnék dönteni köztük, de talán a szakállas pici jobban tetszik.

2010. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is bobtailom volt, csak jókat tudok mondani. Annyira birka természetű volt hogy mikor egyszer megtámadta egy rottweiler, megállt és hagyta magát ahelyett hogy védekezett volna. Nagy plüss maci, megbízható, nyugodt, megfontolt kutya.
2010. ápr. 17. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha sportolni szeretnél a kutyával, akkor én mindenképpen a beardiet ajánlom. Agilityben és a többi sportban is nagyon ügyesek, lelkesek. A lomhább bobtaillel nem biztos, hogy sikereket érnétek el sportban. Nekem küllemre is sokkal jobban tetszik a bearded collie.
2010. ápr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem is igaz hogy ritkák, a bearded collie kicsit népszerűbb a bobtailnál. Egyértelműen a beardet választanám, mert azt szeretem jobban és sporthoz is az a jobb, mozgékonyabb, könnyebb testű.
2010. ápr. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak kinézet alapján a bearded tetszik jobban, de ez mindenki saját ízlése.:)
2010. ápr. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Nekem a bobtail sokkal jobban tetszik :)

Tetszik, hogy olyan kis vattapamacs buksija van. A bearded collienak nem tetszik, hogy hosszu a fejen a szor.

2010. ápr. 20. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi amúgy nekem is a bearded collie tetszik jobban, de nem tudtam eddig dönteni. Még mindig hezitálok.:)
2010. ápr. 20. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!