Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem kedvel, tudok...

A kutyám nem kedvel, tudok ezen valahogy változtatni?

Figyelt kérdés
Én foglalkozok a kutyussal, én tanítom, sétáltatom, kutyaiskolába járok vele mégis látszólag nem kedvel. Mivel csak,én nevelem ezért általában csak tőlem kap tockost is(természetesen csak akkor ha megérdemli, ezért is csak ritkán kap) ha tanítom folyton olyan unottan vagy megvetően néz. Csinálja amit kérek de nem túl szívesen és inkább csak a kaja miatt. Persze a nővérem és a húgomat szereti, mert ők tömik nasival, tutujgasság stb. Hozzájuk szívesen megy oda.... a legnagyobb gond hogy szívesen képezném, a "tanárom" is mondta hogy okos kutya és az is jó hogy még fiatal vagyok van időm fejlődni. De nem tudom hogy foglalkozhatnék egy olyan kutyával aki vonakodva dolgozik velem :( az tanácsolták hogy aludjak vele mert az erősiti a kapcsolatot és a kutya megtanulja hogy közöttünk nincs magánszféra olyan közel ülhet amennyire kell (mikor láb mellett kell haladnia és ülnie). De viszont 5 percig sem marad meg az ágyamban. A másik hogy ha jól csinál valamit nagyon meg kell dícsérni. Ha a tanárom dícséri majd kiugrik a bőréből, én meg csinálhatok bármit ugyan olyan unott marad max elszalad a labdáért. A kutyi 6 hónapos, 3 hónapja van nálunk. Mégis mit csinálok rosszul? Javulni fog ez?

2016. júl. 30. 08:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
0%

Az állatok , föleg a kutyak erzik , aterzik egy ember lényét. h jó vagy rossz ember ....

Ezt nem sértésböl mondom , ez igy van ... Van akinek csovalja a farkat es van akit kikerul....

Ugy nez ki h teged nem tart jo embernek , erez valamit ....

Tockosokat a kutyanak se adnak akkor se ha szerinted megerdemli ....

Sajnalom , add oda a hugodnak vagy olyannak akivel szeretetkapcsolata van, a te kisugarzasod negativ a szamara ...

2016. júl. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
0%
Lehet van egy olyan szemelyisegvonasod amiröl te se tudsz . En ugy szoktam megitelni az embereket h megnezem ha az allatok h viselkednek körulötte
2016. júl. 30. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mivel a hugom nem akar vele foglalkozni és más sem ráühárul ez a feladat és én szívesen is csinálom. Megválni sem fogunk tőle már családtag. Én is tudom hogy van akit kedvelnek és van akit bem. Nem ez volt a kérdés. Bocs a százalékod alapján nem túl megbízhatóak a válaszaid. A hugom most csak figyel,később beki is lesz kutyája de most még nem. Egyébként hallgat rám, nagyon tud ám hízelegni és ha kaja van nálam akkor odajön szaladva urálva farokcsóválva. Ha simogatom forgolódik élvezi szóval nem utál csak közöttünk kicsit furcsa a kapcsolat. Ezen szeretnék változtatni
2016. júl. 30. 08:48
 4/19 anonim ***** válasza:
Egy kutyát sohasem szabad "tockosokkal" tanítani,akkor sem ha olyat csinál amit nem kéne, ráadásul ez egy teljesen fiatal állat, most tanul, nevelődik és mindent megjegyez amit csináltál vele.Egyébként nem biztos hogy te vagy a hibás lehet hogy mielőtt hozzád került volna rossz tapasztalata volt egy hozzád hasonló emberrel és a "tockossal" csak rontottál a helyzeten.Kérdezősködj a kutyus múltjáról hátha megtudod hogy van benned egy olyan tulajdonság amivel a kutya rosszat tapasztalt, ez akár a hanglejtésed vagy ruházatod is lehet, meg persze belső tulajdonság amit a kutyák remekül éreznek. Lehet az is hogy konkrétan veled van rossz emléke. Ezen sokkal nehezebb változtatni.Gondold át milyen volt az első találkozásotok.
2016. júl. 30. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Persze hogy a kajára odamegy!A tanulás kezdeti szakaszában (az első egy-másfél év) ne is akkard hogy bármit jutalom nélkül csináljon meg. Majd ha már rutinos "versenyző lesz" kaja nélkül is menni fog de dícséret simogatás minden esteben jár!
2016. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Mivel tenyésztőtől van nem hinném hogy bármilyen rossz előélete volt. Tockost max. havonta 1x kap azt is csak akkor ha valami ótvar nagy baromságot csinál. A behívást azért hoztam fel mert ha más hívja akkor nem mindig de odamegy. Én ha hívom akkor nem nagyon jön habár ezt pont megértem mert rosszul tanítottam neki a behívást. Az imént játszottunk és pl. kézzel csak én tudok úgy játszani vele. Hogy hogy is néz ez ki, mellé ülök és nem harap csak mindketten "hammogunk" egymásnak,ő néha nyalogatja az arcom én vissza puszilom :DD nyálas és undi de szeret így játszani mert más kutyákkal is így csinálja. Nem kerül engem csak máshogy viselkedik velem. Nagyon értelmes kutyus, okos és gyorsan tanul ezért is jó lenne ha jobban tudnánk együtt működni. Köszi a válaszokat de nem hinném hogy a személyiségemmel vagy a tetteimmel lenne baj.
2016. júl. 30. 09:08
 7/19 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok.
2016. júl. 30. 11:28
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szamomra eleve ott hibadzik a dolog, hogy emberi tulajdonsagokkal/erzelmekkel ruhazod fel a kutyat.


Egyreszt a kutya fiatal (gondolom valami makacsabb fajta, mert epp az tetszett meg mint pl. az akita vagy tacsi...ha nem bocs), ezert minden erdekesebb neki mint te. Termeszetes az is, barki aki kedvesebben szol hozza orulni fog es oda fog menni. Ilyenek a kiskutyak ebbe nem kell tobbet belelatni.


A hugodhoz azert megy valoszinu szivesebben, mert o jatszopajtas, igaz h kesobb lehet semmi tekintelye nem lesz a kutyanal, de most ok egyenrangu jatszotarsak, veled meg nem. A falkaban is egymassal jatszanak a kolyokkutyak, meg a "gondozokkal" elsosorban es nem a falkavezerrel.


Tanitasnal, nem valoszinu, hogy unottan nez (hacsak nem akarod 101x is lefektetni meg leultetni ezt te is unnad plane ilyen fiatalon mikor mennyi jatek es moka versz korul), hanem nem erti mit akarsz tole es tul sokaig erolteted (tudod fiatal korban max 5-10 perc es mindig ugy fejezd be, hogy sikerelmenye volt a kiskutyanak


A tockos (meg ha szet is leszek miatta minuszolva), ha jokor jo idoben adod, bizony tanitocelzatu lehet. De sokszor az emberek nem latjak mikor lehet es mikor nem erdemes mar buntetni a kutyat es teljesen felremegy a dolog. A behivasert is lehet buntetni (persze a sok onjelolt kutyatrainer mindajrt keresztre feszit, de azert kavicsosflakonnal megdobalja a joszagot), nem minden kutya konnyu eset. Ha megtanulja, hogy nincs kovetkezmenye az engedetlensegnek, hulyebe fog venni.

[link]


Szerintem ne stresszeld tul, ezen tul kell esni, a lenyeg NE add fel, hanem legyel kovetkezetes, kitarto, es nyugodt. Ne keseregj, mert a kutyak labilis alakokat nem szivesen kovetnek, minden nap egy uj nap arra, hogy valtozzon a helyzeted.


Amugy kutyaiskolaban felvetetted mar ezt a dolgot? Ha igen mit mondtak? Melyikbe jarsz?

2016. júl. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Nem, nem mondtam ezt a dolgot. De az oktató nem szólt hogy bármi furcsa lenne. Sajna eddig nem tudtunk suliba menni ezért most ketdtük nemrég. A családban ez úgy megy hogy mindenkinek megy kedveskedni, néha nekem is, de viszont szótfogadni nekem fogad szót a legjobban. Másnak párszor el kell neki ismételni a vezényszót, ellenben én csak halkan odasúgom neki és megcsinálja. Ha a hugom vagy bárki más vezeti pórázon és meglát egy kutyát akkor vonszol ellenben ha nállam a póráz akkor max. megáll. Igazából csak az zavart meg hogy én foglalkozok vele legtöbbet mégis velem viselkedik furcsán. Köszönöm a válaszod nagyon hasznos.
2016. júl. 30. 15:32
 10/19 A kérdező kommentje:
Szóval azt mondod hogy örüljek hogy így viselkedik mert később szófogadóbb lesz? Én most is elégedett vagyok a viselkedésével csak úgy érzem hogy ha továbbra is így viszonyul hozzám akkor nem fogunk haladni. Úgy érzem hogy nem azért csinálja hogy megfeleljen inkább csak a "nyomás" miatt mivel én vagyok a falkavezér. Másnak nem fogad mindig szót, én úgy gondolom hogy azért mert, nincs kedve vagy nem akar. Viszont ha én ültetem le vagy mondok neki parancsot akkor olyan mintha kényszerből csinálná. Ez baj? Jó lenne ha kicsit szívesebben fogadna szót. Mondjuk azért nem várhatom el hogy füttyszóra ugorjon mint egy német juci de na :/ túl sokat akarok? Remélem később megerősödik a kapcsolatunk. Nem kezelem emberként én csak a viselkedéséből megítélem mire gondol. olyan mintha olvasnám a gondolatait. Már mondták nekem hogy fiatal létemre jól értem a kutyák "nyelvét" hogy mit miért csinálnak és hogyan tudom korrigálni a rossz viselkedést. A másik hogy igazából nem kutyaiskolába járunk hanem kutyakiképző telepre. Egy ismerős tanácsolta mert ő is oda jár, olcsóbb mint a többi és hatékonyabb is.
2016. júl. 30. 20:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!