Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem kedvel, tudok...

A kutyám nem kedvel, tudok ezen valahogy változtatni?

Figyelt kérdés
Én foglalkozok a kutyussal, én tanítom, sétáltatom, kutyaiskolába járok vele mégis látszólag nem kedvel. Mivel csak,én nevelem ezért általában csak tőlem kap tockost is(természetesen csak akkor ha megérdemli, ezért is csak ritkán kap) ha tanítom folyton olyan unottan vagy megvetően néz. Csinálja amit kérek de nem túl szívesen és inkább csak a kaja miatt. Persze a nővérem és a húgomat szereti, mert ők tömik nasival, tutujgasság stb. Hozzájuk szívesen megy oda.... a legnagyobb gond hogy szívesen képezném, a "tanárom" is mondta hogy okos kutya és az is jó hogy még fiatal vagyok van időm fejlődni. De nem tudom hogy foglalkozhatnék egy olyan kutyával aki vonakodva dolgozik velem :( az tanácsolták hogy aludjak vele mert az erősiti a kapcsolatot és a kutya megtanulja hogy közöttünk nincs magánszféra olyan közel ülhet amennyire kell (mikor láb mellett kell haladnia és ülnie). De viszont 5 percig sem marad meg az ágyamban. A másik hogy ha jól csinál valamit nagyon meg kell dícsérni. Ha a tanárom dícséri majd kiugrik a bőréből, én meg csinálhatok bármit ugyan olyan unott marad max elszalad a labdáért. A kutyi 6 hónapos, 3 hónapja van nálunk. Mégis mit csinálok rosszul? Javulni fog ez?

2016. júl. 30. 08:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
29%

Behívás: vannak olyan kutyák, akik ennyire érzékenyen reagálnak a "tockosra": nyakon vágod, rájön, hogy nem móka melletted tartózkodni, nem szívesen megy oda hozzád. Ennyi.


Viszont szerintem azt is érzi rajtad, hogy kedvetlen vagy, állandóan elégedetlen vele és nem tudsz neki őszintén örülni.


" és inkább csak a kaja miatt. "

Ez valami nagyon hülye mentalitás. Nézz meg bármilyen fóka- vagy delfin showt! Ott azért dolgoznak az állatok, mert tisztelik a trénert? Akkor a kutyától miért is elvárás?

Teljesen normális dolog, hogy a kutya kajáért dolgozik. Kölyöknél meg pláne. Majd később, ha idősebb lesz és unásig ismeri a feladatokat, elkezdhetitek kivezetni a jutalomfalatokat, de azt is fokozatosan és az adott feladat nehézségétől függően és teljesen elhagyni úgysem lehet. (Ebből is lehet játékot csinálni: gyakorlás közben néha nagyon fincsi falatot kap, néha uncsi falatot, néha buksisimit és dicséretet, néha játékot, ha játékmotivált és fokozatosan eltolod a buksimi-dicséret irányába. Amiről meg tudod, hogy nagyon nehéz neki, pl. behívás ingergazdag környezetben, azért akár jackpot jutalmat is kaphat.)

2016. júl. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

#11: Ebbol is latszik, hogy nem volt dolgod nagyon durvan onfeju kutyaval. Ez nem gond, csak amit te vazolsz az egy atlagos kutyanal mukodik, de egy picit erosebb jellemu Akitanal mar rohadtul nem. Senki nem irta, hogy a tockos havi adjagjat kenytelen kelletlen ki kell osztanod csak annyit, hogy nehezen kezelheto kutyaknal lehet elni vele. + a kutya nem azt tanulja meg, hogy felni kell, hanem azt, hogy van KOVETKEZMENYE az engedetlensegek. Ha az ember jol alkalmazza a "tockost" (mondom lehet az egy kavicsal teli flakon is) a kutya megtanulja nem erdemes szivozni, ellenben ha rosszul akkor igen kivalthatja azt amit te irtal.


A jutalom falat nem mindig megoldas. Regebben azt hiszed a juhasz a tarisznajaban a szalonna es a fel vekli kenyer mellett ott ult par fressnapfos elorecsomagolt jutalomfalat? Aztan mindennap sem kaptak am enni, ha volt igen ha nem akkor amit talalt.


A kutya egeszen maskepp mukodik mint az ember, velunk ellentetben ok szeretnem tanulni, dolgozni es az ember kedvere tenni, ezert neha egy jol megcsinalt feladatert a dicseret vagy a jatek a legnagyobb jutalom szamara. A kutya nem ember.

2016. júl. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12 jól mondod. Ma megpróbáltam nagyon örülni ha valamit jól csinált. Nekem még valahogy furcsa ez a szerep ezért kicsit megjátszott lehetett de azt tapasztaltam hogy tetszett neki. A behívást is megoldottam. Ma megtaláltam azt a hangot amire azonnal oda jön. Na jó, nem, de az esetek többségében igen. Sajnos leírni nem lehet ilyesmit. Jó tanácsokat adtok, de hiába jó a tanács, nem biztos hogy alkalmazni fogom, mert én ismerem a kutyám és tudom hogyan reagálna rá. Nem tudom ma mi volt de ma rengeteg dologra derült fény. Rájöttem hogy picit sokat vártam el (ahogy mondtátok) és nem adtam elég dicséretet érte. A 3 hónap alatt csak 1x ütöttem meg de az épp elég volt hogy megtanuljam hogy soha többé nem ütöm meg. Mivel rájöttem hogy annyira megadó hogy az ütés már túlzás nála, ellenben ha igen erőteljesen mondom a nevét (nem ordítok) akkor azonnal rám figyel és engedelmeskedik. A másik amire rájöttem hogy a tesómnak még juti falatért sem ül le. Viszont nálam azonnal leül és le is fekszik ha mondom. Mikor kint játszottunk elsuhant a tesóim mellett és azonnal felém rohant annyira jól sikerült "megjátszani" a boldog gazdit. (ezt a nagy dicséretet még tanulom, szerintem már nem tart sokáig megtalálnom mi tetszik a kutyimnak) Valóban érdekes nap volt. Kicsit hihetetlennek tűnik. A válaszaitok sokat segítettek most már tisztában vagyok a helyzetemmel és a dolgok állásával. A kavicsos palacktól valszeg' annyira megijedne hogy világgá futna, elég érzékeny kutyám van (de nem ijedős). Kezdek rájönni hogy én csesztem el a dolgokat és nem a kutya :/


ui: #12 neked akitád van? :)

2016. júl. 30. 23:20
 14/19 anonim ***** válasza:
Nem. De mondjuk ugy ismerem a fajta jellegzetessegeit, talalkozam mar vele, kb sejtem mire szamithatok tole, mint kutya mint akita. Persze mint mindig az akita is csak kutya, de a nevelese nagyobb elszantsagot igenyel, mint mondjuk egy atlagos munkakutya.
2016. júl. 31. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Miért van az hogy ha haza ér valaki akkor nagy farokcsóválás viszi a játékot és örül, de ha én érek haza akkor max. rám néz és megy tovább... :(
2016. aug. 1. 14:53
 16/19 anonim ***** válasza:
Szerintem azert mert te egy tul nyers ember vagy, nem mutatod ki az erzeseid marmar robotkent viselkedsz es azt varod h a kutya is robot legyen.... Tanulj meg emberkent viselkedni, erzelmesebb lenni a kutyaval szemben es akkor o sem fog rad egy parancsolorobotken tekinteni... UI: bocs ha megsertettelek, nem sertesnek szantam
2016. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem sértődtem meg igazad van. Csak sajnos nem tudok egyik napról a másikra megváltozni. Már gyakorlom de nem úgy veszem észre mintha reagálna rá. Sajnos én 16 éve így élek, ennek fiatal kori rossz élmény az oka. utálom az embereket velük is elég komor és kedvetlen vagyok. Nem tudom miért. És igen. az egyik legrosszabb tulajdonságaim hogy parancsolgatós vagyok és utálom ha nincs igazam. Persze a blökinek nem parancsolgatok feleslegesen de pl. ha zebrán haladunk át akkor elvárom hogy leüljön és nyugton maradjon. Hát akkor megpróbálok megváltozni csak az zavar hogy az idő fogy a kutya egyre idősebb és én nem vagyok sehol :/ Köszi a választ.
2016. aug. 1. 16:00
 18/19 anonim ***** válasza:
Kar hogy nem egy olyan "tipusu" kutyat kaptal mint te amilyen vagy mert akkor igenjol osszepasszoltatok volna. De ilyen az elet :( azert sok sikert :)
2016. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Ott rontottam el hogy rossz fajtát választottam. Na nem baj így jártam. Jövőre vagy valamikor máskor egy Malinoiszt veszünk majd. De az már a húgom kutyája lesz :)
2016. aug. 1. 18:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!