Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ivartalanítás (rész. Lent)?

Kutya ivartalanítás (rész. Lent)?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves kan kutyám. Nagyon szökős és más kutyákkal domináns. Ráadásul séták alkalmával minden kiálló tárgyat lepisil (megjelöl) így elég nehéz vele a séta. Imádom, mert egy tünemény, nagyon barátságos, de nem valami emberközpontú. Inkább kutyákhoz menne, de azt a kutyát amelyik nem hajlandó "behódolni" neki elég durván ugatja, morogja és félek, hogy ha oda engedném össze is verekedne velük. Így szegény nem nagyon találkozik kutyákkal.

A legfőbb okok amiért az ivartalanítást fontolgatom:

Unokatestvéremék most vettek egy szuka labrador kölyköt és majd szeretném ha játszhatnának együtt, de nem akarom, hogy az én kutyám befedezze majd az övéket.

Reménykedem, hogy valamelyest csökkenti a kutyákkal való dominanciáját az ivartalanítás na meg, hogy kevesebbet fog jelölgetni.

De a kérdéseim:

6 évesen már nem túl kockázatos az ivartalanítás (közepes testű keverék kutyánál) ? Megoldaná a problémáinkat? És jobban igényelné az emberek társaságát? Lényegében mindent elmondhattok az ivartalanításról.

Ja meg egy kérdés ami nem nagyon vág ide, de:

Egy kan kutya lehet domináns szukákkal is? Mert hát végül is a szukákkal nincs miért "versenyeznie".



2016. aug. 1. 14:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet szukákkal is domináns. Sajnos az ivartalanítás ilyen korban igen csak megváltoztatja a kutyát (nem feltétlen pozitív irányban) Ezek a dolgai talán meg fognak maradni. pl. a jelölgetés. Az ivartalanítás jó meg minden de nem mindig megoldás. Ha szeretnéd ivartalanítsd de lehet hogy kutyasuli sem ártana mert túlzott dominancia "neveletlenségnek" számít.
2016. aug. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

6 évesen még fiatal, nem túl kockázatos a műtét.

Lehet szukákkal is domináns egy kutya, igen.

Ha a műtét után kiürülnek belőle a hormonok, várhatóan nyugisabb lesz valamelyest, de az alaptermészete nem fog változni. Neveléssel, szocializációval is kell kombinálni az ivartalanítást, az önmagában nem lesz elég.

2016. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem is hasonló a kutyám. Domináns, jelöl ( a kertben méterenként), de szerencsére nem szökős. Arra meg van tanítva, hogy a telken kívülre csak pórázzal mehet.

Ivartalanítva lett 3 évesen, semmiben nem változott.


A berögzült rossz szokásokat nem tudod egy műtéttel "megjavítani". Azokat csak sok-sok neveléssel, foglalkozással lehet.

Amúgy nálunk elég verekedős is (kanokkal, ha hagynám), de pl az ismerős lány vizslája mindent megtehet. Még az óljába is befeküdhet, és a táljából is ehet.

A szomszédból meg a lány kutya jött át, tüzeléskor (az nagy "szerelem" volt) még ivartalanítás előtt.


Domináns szukával is összeveszhet. De kölyköt nem bántanak a kutyák. És ellenkező neműeknél nem nagyon fordul elő, hogy egymás mellett felnőve összeverekednek később.

2016. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Szerintetek ha unokatestvéremék kölyök szuka labija megkapta az összes oltását találkozhatnak? Vagy félnem kell, hogy bántani fogja? Egyébként ismerem a kutyám, tudom értelmezni a jelzéseit és tudom mikor kell ráparancsolni, de szeretném ha legalább egy kutyával játszhatna póráz nélkül és úgy, hogy nekem nem kéne folyamatosan félnem, hogy mikor kergül meg és kezdi el kergetni. Azt nem írtam, hogy azért szökik, hogy találkozzon más kutyákkal. Ugyanis az utca végében van vagy 15 puli és velük totálisan elvan, nem bántja őket meg semmi,de azok a kutyák se beoltva nincsenek és amikor a kutyámnak sikerül elszöknie hozzájuk mindig úgy jön haza, hogy ilyen piros bogarak mászkálnak a szőrében. Persze ezeket a bogarakat mindig kiírtjuk róla, de nagyon zavar, hogy más ápolatlan kutyáktól össze szed ilyeneket.
2016. aug. 3. 12:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!