Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ismerősöm Yorkit szeretne...

Egy ismerősöm Yorkit szeretne venni, hírdetésen talált is, felhívta 7 hetesek és tejbegrízt kapnak enni. Ez ugye nem normális dolog. Vagy igen?

Figyelt kérdés
2016. aug. 1. 18:13
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Nem! És kutyát csak 8 hónaposan veszünk KENNEL-böl mert ott megkapnak minden oltást és tuti hogy egészséges . Hirdetésböl nem veszünk mert tuti vmi mocskos szaporító ! Gondolom törzskönyvezve sincsenek (amit egy tenyésztőnek bizony kell adni a kutyához) így csak fajtajellegű keveréknek számit azaz NEM FAJTISZTA....
2016. aug. 1. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Fajtatiszta, a fajtiszta az stimmel mert kutya lesz és nem szamár...

De tényleg ne vegyenek onnan. Elpusztulhat hamar, vagy sok orvosi kezelés után pusztul el.

Vagy nem yorki lesz az is biztos.

Vannak fajtamentők onnan is lehet, de nézzen utána tenyésztőknek.

2016. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én is ezt mondtam neki,hogy nem szabad igy venni. Nekünk is van yorkink, tenyésztőtől vettem. Gyönyörű és egészséges. Igaz drága is volt, de megérte. És nem kell aggódnom,hogy ha felnő más lesz mint amit ígértek. És hát az ,hogy tejbegrizzel eteti a kiskutyákat, szerintem borzasztó.
2016. aug. 1. 18:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
tájékozott ember amúgy sem vesz szaporítótól. főleg ilyentől,aki a legfontosabb időszakban szeméttel eteti
2016. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen nem normális dolog.

Próbáld elmagyarázni az ismerősödnek, hogy miért nem jó ilyen helyről kutyát venni. (Mi a különbség a szaporító és tenyésztő között).

2016. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Mondtam neki de nincs pénze ,hogy tenyésztőtől vegyen. Agy masik hirdető meg azt mondta neki,hogy az anya 1,5kg az apa 1kg a kiskutyák 25-30dkg 8 hetesen.

Ez már szerintem az átverések vicc kategóriája.

2016. aug. 1. 21:11
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

ha nincs pénze megvenni a kutyát jó helyről, akkor arra lesz pénze,hogy a beteges szaporított kutyát állatorvoshoz vigye? mert simán lehetnek durva genetikai betegségei.

egy ismerősöm így járt. lehülyézett mindenkit,aki szerint tenyészőtől kellett volna venni a yorkit. ő elhitte,hogy mekkora üzletet csinált,mert spórolt 100 ezret. aztán megnyúlt az arca,amikor kiderült,hogy olyan genetikai betegségei vannak a kutyának,aminek a kezelése bőven meghaladja a 100 ezret.. tényleg sokat spórolt így.. (nem). és azt csak megjegyzem,hogy tenyésztőnél ez a betegség nem lehetett volna, mivel ők tesztelik erre a kutyákat + egy tenyészőnél nincs beltenyészet.

a kutyát megvenni egyszeri költség. ha valakinek nincs tenyésztőre pénze,akkor nézzen szét a fajtamentőknél vagy a menhelyeken. más opció nincs szerintem.

2016. aug. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tejbegríz az nem normális dolog, fejlődő szervezetüknek erre aztán semmi szüksége.



Inkább gyűjtsön kutyára.


Kérdezd meg,hogy ha előjön vmi genetikai betegség akkor azt miből fizeti???


Próbáld lebeszélni.


Ismerősöm mesélte,hogy volt egy olyan vendége aki yorkit vett 40 ezer ft.ért és egy 10 kg-os schnauzer keverék lett belőle.

De rengeteg ilyet tudnék mesélni.

2016. aug. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtátok. Sajnos valoban nem gondolják végig ezt az egészet. Csak azt nézik,hogy milyen olcsón vettek egy Yorkit. Egy tenyésztő mesélte,hogy azert hogy miniként vagy extra miniként tudják hirdetni a kiskutyákat, szándékosan nem féregtelenitik illetve vizes kenyeret adnak nekik enni,hogy ne fejlődjön, kicsi legyen a súlyuk. Le voltam döbbenve hogy mire képesek ezek a szaporítók.
2016. aug. 2. 19:27
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nincs pénze, akkor ne akarjon yorkie-t.

Egy ilyen szaporítós, alultáplált, jó eséllyel beteges yorki jellegű keverékre várhatóan az állatorvosnál egy normális tenyésztőtől vett kutya árának többszörösét fogja költeni. Ezt is mondd el neki.

Ha yorkit szeretne, akkor legyen türelmes, és várjon 1-2 évet. Addig előjegyeztetheti tenyésztőnél a leendő kutyáját, és azt a pénzt tegye félre havonta, amit a már meglévő kutyájára költene (hiszen az eltartása sem lesz ingyen). Mondjuk, havi 10 ezret.

2016. aug. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!