Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyám legyen?

Milyen kutyám legyen?

Figyelt kérdés

Első kutyám/kutyánk sajnos 9 hónapja elhagyott minket.( angol bulldog,ivartalanított kan volt)

Most szeretnénk egy újabb taggal bővíteni a családunkat. A családban jelenleg 3-an vagyunk de január-február környékére várjuk második lányunkat.


A kutya egy 118m2-es lakásban lakna.

Napi 3x-i séta ,abból 2 aktív és rengeteg játékban és szeretgetésben lenne része. Oviba majd később iskolába is járna. Orijen,acana tápokat kapna keverve.

Rottweiler,amstaff,cane corso és bullmasztiff kutyákra gondoltam. Ha valakinek van/volt akkor kérlek írjátok le. A neveléstől nem félek mert hasonló kutyákkal nőttem fel.(ezt nem ilyen nagyképű szövegnek szántam)

Szerintetek melyik kutya legyen?


2016. aug. 2. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Nekem mondjuk a roti egy nagy kedvenc mivel nagyon családbarát, de ezt a kutyát akkor ajánlom ha tényleg nagyon határozott vagy
2016. aug. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Kizárólag lakásba a felsoroltak közül a bullmasztiffot tudom leginkább elképzelni.

Persze bármelyik megfelelhet, ha megkapja az elegendő mozgatást, foglalkozást, de mindegyiknek jóval nagyobb a mozgásigénye, mint az angol bulldogé.

2016. aug. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
71%
Bármelyik fajtát is választod, csakis tenyésztőtől, törzskönyvvel, adásvételi szerződéssel, szűrt szülőktől vegyél kiskutyát. A jófogás, vatera meg egyéb ilyen jellegű oldalakat messziről került el, ha nem akarsz beteg vagy ideggyenge kutyát, ugyanis ezeket a fajtákat nagyon sokan szaporítják, nem foglalkozva, hogy milyen a kutyák jelleme, idegrendszere. Márpedig kisgyerekek mellé akár tragikus kimenetelű is lehet egy ilyen helyről elhozni egy kiskutyát.
2016. aug. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Szia!

Abban esetleg nem gondolkodtál, hogy befogadj egy kutyust menhelyről vagy fajtamentő szolgálattól?

Így megmenthetnél egy kis életet és biztos, hogy nagyon hálás és hűséges lenne hozzátok. Ill. ha felnőtt állatot választasz, sok nehézségtől megkíméled magad terhesen.

A fajtákhoz nem tudok hozzászólni, nekem keverék kutyusom van, kifejezetten azt szerettem volna, mivel szerintem sokkal egészségesebbek.

Ha fajkutyát szeretnétek, azt is lehet találni árvát, mindenképp arra buzdítalak, hogy ne vegyél, hanem segíts egy kisállaton, nálatok nagyon jó helyre kerülne! :)

2016. aug. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
43%
Egy újszülött kisbaba mellé szelíd kutya kell.Én ajánlom a labradort, mert értelmes, barátságos,szelíd,de ugyanakkor nagyon jó házőrző.Nekem amúgy egy cane corso rotweiller keverék kanom van
2016. aug. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem Amstaffom volt,mielött született a lányom vettem egy Argentín Dogot. Remek kutya. Imádják a lányommal egymást. Neveléstől függ minden!
2016. aug. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
36%
A kérdésben fajta volt. Senki nem kérdezte a menhelyet. Miért nem vesztek másik bulldogot ? Mopsz is gyerekbarát.
2016. aug. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Cane Corsorol tudok nyilatkozni. Körülbelül padlószőnyeg, egész nap heverészik, családi házban lakunk hatalmas kerttel, de reggel kimegy, egész nap benn döglik a nappaliban. Este megyünk ki játszani a futtatóra a többi kutyához. De tényleg egész nap alszik, nem is értem miért mondják, hogy mozgékony :) Gyerekre tesztelt, bár nekünk még nincs, de ismerős gyerekektől mindent eltűr. Negatívum, hogy melegben eléggé nyálzik. Szerintem tökéletes panel kutya is lehet.
2016. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen,természetesen tenyésztőtől lesz. Nincs bajom a keverék kutyákkal de én fajtatisztát szeretnék. A labradorok nem az én eseteim a mopsz pedig szintén aranyos de kicsi. Ilyen kaliberű kutyát szeretnék mint amiket a példába írtam,bár igaz ezt csak most írom,de írtam 4 fajtát amik közül kikerül a győztes.Azért szeretnék ilyet mert én ezeket a kutyákat nagyon szeretem és megnyugtat a tudat hogy vigyáz a feleségemre és a gyerekemre/gyerekeimre a puszta megjelenésével pl séta közben ha én nem vagyok ott és akivel amellett lehet mozogni. Nem viszem ŐV-re csak BH vizsgákra készülünk majd és remélem hogy BH 3-as vizsgával büszkélkedhetünk majd a későbbiek folyamán. Valószínűleg ismét kan kutyánk lesz.

Fogadok még további információkat!

2016. aug. 2. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!