Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy legyen egy kutyám?

Figyelt kérdés

Már mindennel próbálkoztam, és kertben lakunk, többfelnőtt ismerősünk ajánlott segítséget, de mind hiába. Én "csak" egy menhelyi kutyust szeretnék, nem valami 90 000ft- osat. ÉS SOKSZOR CSAK SIMÁN SÉTÁLTATNI SEM ENGED KI! Én csak azt szeretném, hogy ha egybéna ötleted is van,légyszi küldd el, mert akár nagyon sokat is segíthetsz!

A válaszokat előre köszönöm mindenkinek, aki rám fordítja az idejét!!! :)



2016. ápr. 20. 15:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem könnyű dolog. Attól függ miért nem akarja. Valami oka csak van.
2016. ápr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy béna ötlet:

Kérdezd meg anyukádat, mi a konkrét oka annak, hogy nem engedi. Ha ez megvan, akkor mi is többet tudunk mondani.

2016. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%
Egy kutya nagy felelősség és nagy költség. Tudnád-e finanszírozni az etetését, orvosi ellátását? Vinnéd-e minden nap sétáltatni, akkor is, ha rossz idő van, vagy nincs kedved? Ha ez mind anyukádra hárulna, akkor várd meg míg elköltözöl, és lesz elég időd, pénzed egy kutyára.
2016. ápr. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
Hány éves vagy? anyud miért nem akarja? mennyi időd lenne rá? továbbtanulni hova szeretnél? el tudode kötelezni magad 14-15 évre? Ezekre a kérdésekre tudnunk kell a választ ahhoz, hogy tudjunk segíteni.
2016. ápr. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

Nehéz helyzet, nekem is 10 év után bólintottak végre rá. És nemrég került ide a kiskutyám! :)


Először is: anyukád miért nem engedi? Kérd meg, hogy mondja el az okokat, hogy miért ellenzi, hogy kutyát tartsatok. Lehet, ha elmondja pl, hogy nem lenne elég pénz egy kutyát gondozni, eltartani, esetleg időhiányra panaszkodik majd, vagy bármi, akkor lehet, hogy Te is hamar átlátod a helyzetet és megérted, hogy éppen miért fél anyukád ettől az egész kutyásditól. Vagy kerestek rá megoldást, vagy komprumisszumot köttök, megegyeztek valamiben. Ha ezt tudod, hogy miért tiltja, már könnyebb továbblépni.

Viszont sose követelőzz, mert az az, ami tényleg a maradék kedvét is elveheti ettől az egésztől.


Egyébként gondolom tudod, hogy egy kutya hatalmas felelősség. Pénz és idő mindenképp kell mellette. Aztán ha elmész egyetemre, nem biztos, hogy magaddal tudod vinni a jószágot, és anyukád nyakára maradhat könnyen. Ezt jó, ha figyelembe veszed. Szerintem azért sem díjazza az ötletedet, mert tudja: ha a gyereknek kutyát vesz, azzal magának veszi.


Szerintem egy jó 'módszer' lehet, ha írsz neki egy kedves levelet. Beleírhatod, hogy miért szeretnél kutyust, milyen boldog lennél tőle, mennyit foglalkoznál vele, egy menhelyi életet szeretnél megmenteni. Hogy legalább egyszer menjetek el látogatóba a közeli menhelyre (hátha meghatja egy árva bociszempár ;)).

Írd bele, hogy milyen megoldásokat tudsz javasolni, hogy pl ha elmentek valahova, és nem mehettek kutyával, akkor ki tud rá vigyázni, meg írj választ már rögtön benne, az esetlegesen felmerülő problémákra. De ne alkudozz, meg ilyesmi! Írd le, hogy amit tudsz, kifizetsz a zsebpénzedből...stb. Mindent, amit fontosnak gondolsz. Egy kedves kis, értelmes, őszinte levél csak meglágyítja egy picit a szívét, hogy onnan már csak egy utolsó löket hiányozzon ;)


Egyenként ha saját kutyát nem is szeretne ennyire, megpróbálkozhatsz, hogy esetleg legyenek ideiglenes befogadók egy menhelynél. Aztán hátha megszerti annyira, hogy befogadjátok. :)


Ja és mutatsd meg neki ezt (az első fele a lényeges nektek): [link]


Remélem tudtam segíteni, sok sikert! Majd írj, hogy mi a helyzet :)

2016. ápr. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés. Én 6 évesen kaptam eloszor saját kutyát.... Sok sok melóba telt rávenni a szülőket, hogy lehessen. Nagyon nagy felelősség! Miért nem engedik?
2016. ápr. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszönök mindent, bocsi, h nem írtsm többet. 11 éves vagyok, de tóbbre elszánt, mint ahogy látszom.(a menhelyen épp egyvak kutyust kezdtem szárnyaim alá venni) Van időm, de az a baj, hogy kutya helyett kaptam egy nyulat, és nem a nyúl a baj. Már futtatót építettem neki, minden nap suli után etetem, de csak kiabál, hogy reggel kell etetni. Olyan is volt, h a papám azér kiabált velem, mert óvatosan megsimogattam. Apukám is beleegyezett, (elváltak a szüleim, de apa szokott jönni)hogy ha anya megengedi a kutyát, ő ha kell segít.Zsebp3nzt kapok, spórolok,és egy csomóan akarnak támogatni. Any sose mond konkr3t választ, csak azt, hogy ha lenne egyúj pasija, lehetne kutyám. Rosszul esik, hogy a saját anyám nem ismer eléggé, ő nem bízik bennem ebben az ügyben.(ráadásul a mamám mindig csakazt tudja mondani, hogy ez meg az a kutya ezt és azt harapta meg, arra nem gondol, hogy hány3letet mentettek meg...)
2016. ápr. 21. 15:27
 8/15 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnállak, hogy ilyen helyzetbe kerültél:( Sajnos, ha anyukád ennyire kitart az álláspontja mellett nem sok esélyed van:/ Amúgy nem értem, mi az összefüggés a kutya és az új pasi között...

A nyúllal láthatná, hogy hogy bánsz, nem hanyagolod el, odafigyelsz rá stb., de a nyúl akkor sem egy kutya...

Lehet már írtad, de kint vag bent lenne a kutyus? Mert most őszintén, ha a kertben van anyukád szemszögéből nem sok vizet zavarna. Te meg annyit vagy kint az udvaron amennyit akarsz és foglalkozol vele.

2016. ápr. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja, és továbbtanulni biológia vagy műv3szet terén szeretnék. Valami olyan munkát, ahol ha felnőtt leszek, több időm legyen a kutyámra. Etológusnak is szeretnék menni, nagyon érdekel a téma. Konkrét ötletem: Felnövók, menhelyen dolgozok, mellette könyveket írok, festek, rajzolok, és otthon ügyködök.pl. házi növények, állatok gondozása(egyik c3lom, hogy a lehető legtöbb cuccot magamnak termesszek, készítsek, magyarul lehető legkevesebbet járjak boltba) és ez mind kutyától függetlenül jutott eszembe.
2016. ápr. 21. 16:17
 10/15 anonim ***** válasza:
Nagyon szép terveid vannak:) Sok sikert hozzá! Én gyógytornásznak készülök (ha minden jól egy jövőre kezdem az egyetemet) és szeretném bevonni ebbe a kutyákat (kutyterápia jelleggel). Remélem sikerül meggyőzni anyukádat a közel jövőben. Én úgy nőttem fel, hogy mindig volt/van kutya mellettem. És kitartást!
2016. ápr. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!