Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogyha nyílik a kapu akkor menjen a házába?

Figyelt kérdés
Elektromos kapunk van és sokat szökik a kutya. Hogyan taníthatnám meg neki, milyen módszerekkel, hogyha nyílik a kapu akkor szólás nélkül menjen a házába? Egyébként ha szólok neki, hogy menjen a házába bemegy, és szólni szoktam neki, hogyha becsukódott a kapu, hogy kijöhet.

2016. aug. 4. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
menj a házadba te dög?
2016. aug. 4. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%

Fárasztó neki szólni?


Az ilyeneket leginkább azzal tudja összekötni a kutya, hogyha nyílik a kapu és nem megy be, hatalmas büntetést, verést kap. Ha bemegy, elkerüli a büntetést. Mással ezt nem fogod tudni elérni, hogy biztos megoldást kapj.

A szökésre pedig nevelés, mozgatás, foglalkozás a gyógyír, nem ez.

2016. aug. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Inkább azt tanítsd meg neki, hogy egyedül nem szabad kimenni. Legyen egy határvonal... Ha kimegy, megszidod. Ha bent marad, dícséret plusz jutalomfalat.
2016. aug. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg....

Mielőtt nyitod a kaput gyakorlásként, tegyél be valami kevés finomságot neki. Amikor nyílik a kapu, küldjed a helyére. A kutyától függ, hogy mikorra köti össze a kapu nyitását a helyén található jutikajával. Eleinte persze szólnod kell, de idővel, ha kellően étkes a kutya, össze fogja kötni a kapunyitást a jutalommal. Akkor már szólás nélkül is bemegy.

Anno nekem két nj-m csinálta azt, hogy amikor valaki be akart állni az autójával minden nap az udvarunkba, és előtte odajött a kapuhoz csengetni, akkor én beküldtem a kutyákat a kennelükbe. Igen hamar megcsinálták, hogy megvárták , amíg a pasi odabattyog a csengőhöz és onnan szépen bevonultak a nyitott kennelbe.

2016. aug. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!