Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt a kutyám?

Miért csinálja ezt a kutyám?

Figyelt kérdés
1 éves westie kanról van szó. Nem nagyon sikerült megnevelnem sajnos és nem tudom mit csináljak vele. Mindig mikor magamhoz próbálom hívni, a kutya csak néz rám, nem csinál semmit. Majd mikor lassan elkezdek közeledni felé ő elfut. Jutalomfalattal sem tudom magamhoz csalogatni, fogalmam sincs miért csinálja ezt. Semmiféle ösztönzésre nem reagál. Van, hogy csak megfordul és elsétál.
2016. aug. 4. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Te neveled kölyökkora óta, vagy később fogadtad örökbe? Nem mindegy. Mindenképpen el kellene vinni kutyaiskolába.
2016. aug. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én ha pofon legyintem újsággal, vagy mérges hangon utasítom rendre a kutyámat, akkor is be tudom hívni, legfeljebb lehúzza a fülét és nyüszít. De ennek a westinek te nem vagy a gazdája, nem tekint annak. Nem te vagy neki a falkavezére, nem is fog engedelmeskedni. Szakember (kutyakiképző) kellene hozzá.
2016. aug. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is csak a sulit tudom javasolni
2016. aug. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kutya konkrétan leszar téged :S A kutya felé ne indulj el, hanem az ellenkező irányba, akár el is bújhatsz, ha megtalál juti, simi, öröm, stb. Így megtanulja, hogy neki kell szemmel tartania téged. Azért fut el ha mész felé, mert játéknak veszi. Nézz utána a falkavezérségnek, és ezután tartsd be a szabályokat, így el kell ismernie "főnöknek", ha pedig a "főnök" szól, akkor menni kell :) Ha nem megy, akkor kutyasuli rengeteget segít, és jó móka neked és a kutyának is.
2016. aug. 4. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azért csinálja, mert nincs előtte semmi tekintélyed, mondhatni semmibe vesz, mivel nem volt eddig következménye ennek, tehát azt tesz, amit akar.


Kutyaiskolát javaslok.

2016. aug. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A furcsa az, hogy séta közben visszajön. (Feltéve ha nem lát meg valami érdekesebbet)... Itthon egyáltalán nem.
2016. aug. 4. 12:07
 7/8 anonim ***** válasza:

A behívás alap szabálya, hogy én sosem megyek a kutya után, nem is kapom el, mert így csak el tolom magamtól. Mindig tőle elfelé mozgok.


Kutyaiskola, ezen a szinten már írásban nem lehet segíteni.

2016. aug. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A behívás egy nagyon bizalmi dolog a kutya és a gazdi között. Csak akkor működik, ha megvan a tekintélyed a kutya szemében. És mint vezető, soha sem neked kell utána rohannod (amit ő játéknak fog fel), mert a kutyának tudnia kell, hogy te vagy az ételadó, a védelmezője, a gazdája és ha te nem vagy, akkor bizony gázban van. Ha mindig te loholsz utána, akkor soha nem fogja "gázban" érezni magát, mert tudja, hogy úgysem hagyod el, kényelmesen hátradőlhet. De ha nincs meg a tekintélyed, akkor ezt ne próbáld ki, mert valszeg esze ágában sem lesz utánad mennie. Inkább menj el vele kutyasuliba.
2016. aug. 4. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!