Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Extra mini lány yorkim mellé...

Extra mini lány yorkim mellé ugyan ilyen pici fiút vegyek társnak, vagy a normál méretűvel is jól kijönnek majd?

Figyelt kérdés
Aggódok a méretkülönbség miatt.
2016. aug. 5. 22:15
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

Szerintem ti betegek vagytok.Gondolom medve méretű, jól megtermett 5-6 kilós yorkijaitok vannak,melyről anno azt hittétek, hogy 2-3 kilós lesz nagy korában.

Nem kértem kioktatást,nem írtam ,hogy akarok kölyköket.Ne linkelgessél nekem ilyen hülyeségeket,hanem a feltett kérdésemre válaszolj,ha kérhetlek.És igen, extra mini a yorkim, a méretét illetően,semmiképp sem normál méretű.

2016. aug. 5. 23:03
 12/41 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a másik kutya hogy játszik, az nem méret-, hanem nevelésfüggő. Ha jól neveled, akkor egy pitbullt is vehetsz mellé, ha meg nem neveled jól, akkor egy 60 dekás extraminitörpezsebcsivava is szétszekálhatja meg kicakkozhatja a fülét.
2016. aug. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
100%
Muti a tk-jat, ha akarod satirozz ki minden szemelyes adatot csak a lenyeget lassuk, amugy jol ki fognak jonni ha normalisan van nevelve
2016. aug. 5. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:
Végre egy normális válasz,köszönöm.Már kinéztem egy gyönyörű biewer yorki fiút mellé,ő a tenyésztő szerint normál méret lesz.Ezért is tettem fel a kérdést,de nem gondoltam hogy csupa okoskodó rosszindulatú ember válaszol majd nekem.
2016. aug. 5. 23:12
 15/41 A kérdező kommentje:
Ezek után, hogy így lehúztátok a tenyésztőt ahonnan Missy van, gondolod, hogy belinkelek neked bármilyen törzskönyvet is?tetek mit csinálnak a tenyésztők a standartnél kisebb ebekkel? Fejbevágják őket egy téglával? Hát nem.Ugyan úgy ők is megérdemlik az életet és a jó gazdát.
2016. aug. 5. 23:15
 16/41 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell agyoncsapni a kölyköt nyilván, de minimum magyarázzák el, hogy a kutya nem extra mini, merthogy hivatalosan ilyen méretkategória nincs, sőt, semmilyen méretkategória nincs, merthogy a yorki egy méretben létezik. Nézz utána a standardnak (valami hivatalos helyen, ha lehet). A "mini" meg az "extra mini" minden fajtánál egyszerűen mérethibás, éppen ezért mondjuk olyan árban kéne őket adni, ahogy pl. a színhibásakat, csak az ilyen társasági kutyákat szeretik úgy tálalni, mintha ez valami különlegesen jó dolog lenne, és még képesek többet is kérni értük, mint a normál méretért.

Illetve a nagyobbik baj az, hogy sokan így tenyésztik, direkt minél kisebbre, ami meg már tényleg a fajta rovására megy. Egyébként is nagyon pici, még direkt zsugorítani rajta minden, csak nem egészséges. Ugyanez a probléma fennáll egyébként a 80 kilós pásztorkutyákkal is, akik nem tudnak már futni 20 métert se, úgy felfújták őket. Csak az ő gazdáik ritkán jönnek is kérdezősködni, hogy problémájuk van az "extra large" kutyájukkal, úgyhogy velük kevesebb a konfrontálódás :)

2016. aug. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
76%
Tok kedvesen mondtam hogy kuld el de te bunkon valaszoltal, gratulalok, nyomdafesteket nem tur amit leirnek...
2016. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 A kérdező kommentje:
Az enyém méretét illetően extra mini.Hisz a standard alatt van.Ettől még egészséges, okos kutyus.Ne akarj meggyőzni, reklám fogás ide vagy oda, de ő nem normál méret.Én kifejezetten örülök neki, hogy bárhova tudom vinni magammal hisz nem 3-4-5 kilós,hanem csak egy.Lehet kárörvendeni, de ő egészséges és nagyon szép.Imádjuk.
2016. aug. 5. 23:33
 19/41 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem mondta, hogy ne örülj neki. A kárörvendést meg nem tudom, miből szűrted le, de nem jól ment át valami. Én csak tisztázni szeretném, hogy mid van. Ezzel nem a kutya értékeit akarom kisebbíteni, vagy téged bárminek beállítani, csak ne mondjuk valamire, hogy kék, amikor piros, érted.
2016. aug. 5. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
85%

Jahj istenem, megpróbálom példával szemléltetni. Térjünk át mondjuk az uszkárokra, náluk van méret "Az uszkár méretét tekintve lehet: ÓRIÁS (45–62 cm), KÖZÉP (35-45 cm), TÖRPE (28–35 cm) és TOY (28 cm alatt, 25 cm az ideális)"

A yorkienak van 1 mérete és kész. A génhibás, alulfejlett picuri pár dekás változatokra pár éve jött ez az elnevezés, mert ha "alulfejlett mérethibás" yorkiként árulnák, nem lenne ekkora keletje. Örülök, és remélem is, hogy a kutyusod egészséges, de tapasztalatom szerint kevesebb ideig élnek, mint egy standard yorkie, és több betegségük van. Azoknak a "tenyésztőknek" akik meg így árulják, bevonatnám az engedélyüket, mert ez majdnem olyan, hogy születik egy 3 lábú kutyus, és extraként, különlegességként kezelnék. Nem az a baj, hogy a kutyusod pici, és persze, ők is állatok, nekik is szükségük van gazdira, hanem az, hogy a "tenyésztők" kihasználj a hozzád hasonlók tudatlanságát, és így árulják, mintha vmi csúcsszuper ritkaságok lennének, holott csak egyszerű negatív genetikai mutáció. Mondjuk az elkeserítő, hogy a saját kutyád fajtáját nem ismered, és azt hiszed, ez egy létező méret. Nekem toy uszkárom van, akármit kérdezhetnének róla, tudnám a választ rá.

Tk printjét pedig nem azért nem teszed fel, mert most hajjde megsértődtél, hanem mert nincs, ugyan vannak helyek ahol valóban adnak tk-san is, de egy normális tenyésztő, mégha standard tk-s yorki szülőkkel is rendelkezik, nem állítanak ki a mérten aluliaknak tk-t, mivel nem felelnek meg a fajta szabályainak.

2016. aug. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!