Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Extra mini lány yorkim mellé...

Extra mini lány yorkim mellé ugyan ilyen pici fiút vegyek társnak, vagy a normál méretűvel is jól kijönnek majd?

Figyelt kérdés
Aggódok a méretkülönbség miatt.
2016. aug. 5. 22:15
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
24%
Vedd meg nyugodtan és sok boldogságot a kutyákhoz :) Ne foglalkozz velük. Ide sok bunkó ír.
2016. aug. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
91%

Nézd. Nekem is van egy Yorkiem. Kereken 1 kiló. A tenyésztő úgy adta oda, hogy mivel ennyire picike és a standard alatt van így a szerződésben benne van: Nem tenyészthető, de kiállítható.

Bármikor vihetném ( nem viszem, agility kutya)

Ő is teljesen egészséges, de nem extra Mini hanem standard alatti :)

2016. aug. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy remekül kijön a borderemmel, együtt játszanak, alszanak, edzenek :)
2016. aug. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
59%
Melyik kennelt választottad?
2016. aug. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
65%

Medve méretű 5-6 kilós? :D Vicces lélek vagy, kb. annyit tudsz a medvékről, mint a kutyákról, SEMMIT.

Másrészt akinek egy 2,5 kilós kutya nagy, és jobb az 1 kilós, mert azt jobban lehet hurcibálni, az egyen egy kis spenótot, mert gyenguska.


Az én kuyám egy korcs. Nem, nem hiperszuper Designer Templomkerti Deluxe, hanem korcs. 4 kilós, szóval valószínű nem grizzly medve, csak örvös. Szar ügy.

2016. aug. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
48%

A yorkshire terrier egy méretben létezik, ami az FCI fajtastandard szerint 2,5-3,1 kg. Ami ettől kisebb vagy nagyobb, az rendellenes, génhibás, nevezzük is akárhogy, nem normális. Mint pl a fekete kuvasz vagy a háromlábú uszkár. Attól persze a kutya még ugyan úgy kutya, de attól nem fog "extra mini" vagy "extra large" lenni. Ez csak egy reklámszöveg a szaporítók körében.


Itt olvashatsz erről: [link]


Normális tenyésztő egyébként nem gyárt ilyen kutyákat, csakis az előírásoknak megfelelő méretű (tehát 2,5-3,1 kg) kutyákat párosít és a legritkább esetben születnek ennyire kicsi utódok...


Ennek fényében remélem tisztázódott benned a méret kérdés.


Törzskönyvet meg egyébként semeddig se tart grafikus programmal megrajzolni és hamisítani, egy 10 éves is meg tudná csinálni.

2016. aug. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
#23: Szerinted h történik egy egy fajta kitenyésztése? Csak érdekességképp.
2016. aug. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az hogy tudatlanul elnevezünk egy adott fajtából származó egyedet vagy hogy céltudatosan, szándékosan tenyésztünk, alapból hibás egyedeket és ebből alkotunk új fajtát, hivatalosan és hozzáértve, nem ugyan az :) De te tudod. Ha van egy törzskönyves (ami ebben az esetben nem érvényes) kék szemű nj-m nem nevezhetem "kék szemű nj-nak" viszont ha ezekből a kutyákból kitenyésztenék egy új fajtát több éves tapasztatalattal és kísérletezgetéssel utána mindezt sikerülne hivatalossá és elfogadottá tennem akkor nyugodtan mondhatnám hogy az egy r_hadt "kék szemű nj" ez a fajtája, benne van a törzskönyvében. Viszont szerintem az "extra mini" nem számít fajtának és senki sem dolgozik azon hogy önálló fajta legyen. Persze értem én mit mondasz de akkor légyszi próbáld te is megérteni hogy én mit mondok.
2016. aug. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
100%
Szia, ha kiskorától járt kutyaoviba meg vitted kutyák közelébe akkor persze hogy kijönnek egymással, melyik kennelből szeretnél?
2016. aug. 6. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
50%
Bulldog ismeros szamodra? Nem eppen a legegeszsegesebb fajta.
2016. aug. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!