Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Extra mini lány yorkim mellé...

Extra mini lány yorkim mellé ugyan ilyen pici fiút vegyek társnak, vagy a normál méretűvel is jól kijönnek majd?

Figyelt kérdés
Aggódok a méretkülönbség miatt.
2016. aug. 5. 22:15
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
81%
Az én kutyámat is Missy-nek hívják. Vérig vagyok sértve mert ez egy nagyon szép név.A Missy nevet a 6 éves utca mix blökim viseli. Ez nagyon szíven ütött... Előttem már leírták a lényeged de arra a Tk-re én is rálesnék. Benne írja hogy "extra mini"? vagy nem értem. És ha pl egy fajtának mondjuk génhibás kék szeme van akkor az már nem "xy" fajta, hanem kék szemű "xy"? Furcsa az "extra mini" yorkie tulajok felfogása. Csak fogadd el hogy az egy hibás kutya. Az én mostani tk-s kutyám is hibás de nem nevezem át a fajtáját emiatt.
2016. aug. 6. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Te milyen jogon hazudtolsz meg engem? Törzskönyves a kutyám,mint mondtam.Igazából felháborító, hogy nem a kérdésemre válaszoltok, hanem okoskodtok folyamatosan.Nem arról kérdeztem a véleményeteket, hogy mit szóltok a kiskutyámhoz,hanem hogy méretileg mekkora társat válasszak mellé.

2016. aug. 6. 00:37
 23/41 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyan nem hazudtoltalak meg. Másold be kérlek ahol ilyesmit írtam. Én csak annyit mondtam hogy attól hogy hibás nem kell átnevezni. Még a saját kutyám is leírtam hibásnak ami igaz de te mégis itt hisztizel. A hibás kutya is kutya, de ettől ne hozzunk létre nemlétező fajtákat.
2016. aug. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 A kérdező kommentje:
Dehogy génhibás a kutyám.El vagytok ti varázsolva! Vagy akkor a 3,5-6 kilós yorkik is selejtesek?Mert ahogy elnézem,java részt ilyen nagy medve méretű yorkikkal sétálnak az emberek az utcán.Gondolom akkor azok se törzskönyves egy sem.....nevetségesek vagytok.
2016. aug. 6. 00:41
 25/41 A kérdező kommentje:
előtted lévőnek írtam
2016. aug. 6. 00:41
 26/41 anonim ***** válasza:
100%
De törzskönyvesek (már amelyik) viszont, igen, génhibásak. Mi ezen olyan elfogadhatatlan?
2016. aug. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
100%
A 6 kg-os yorkie is ugyan úgy hibás, standardon kívüli, és nem kéne tovább vinni a tenyésztését(bár én még nem találkoztam 6 kilóssal) én pedig nem hazudtollak meg, csak tudod, hogyha tőlem kérik, hogy mutassam meg a diplomám, vagy a kutyám, macskáim törzskönyvét, nem kifogásokat keresek, hogy mostmár azért sem, hanem megmutatom. És nem téged akarlak ezzel bántani. A kutyát vehetted tenyésztőtől, lehetnek tk-s szülei, így ő maga is fajtatiszta, de mivel az FCI mérethatárán jóval kicsúszik így nem minősül annak, érted? Nem téged, pláne nem a kutyád akarom bántani, hanem arra a személyre vagyok dühös, aki eladta neked, és ezt a sok baromságot, amiért ilyen tüzesen kiállsz, beetette veled. Lehet szépíteni, a kutyusod lehet (és minden bizonnyal az is) gyönyörű, de attól még hibás. Egy kék szemű koromfekete németjuhász is gyönyörű, de attól még génhibás, hiába vannak neki is tk-s szülei. Másképp már nem tudom magyarázni, hogy megértsd, de fölösleges is sztem. Úgy is kiállsz a saját véleményed mellett, mert makacsan azt véled igaznak, és úgy gondolod, bántani, leszólni akarunk, vagy írígykedni, rosszmájúskodni, és nem is tudom mit feltételeztél még a válaszolókról.
2016. aug. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésre válaszolva: egy jól szocializált kutyához bármilyen méretű társat vehetsz.

Az egyik kutyás ismerősömnek, akivel gyakran sétálunk 1 csivavája és egy német juhásza van, nincs semmi bajuk egymással.

Ha a pedig kutya nincs jól szocializálva, akkor mindegy, hogy mekkora kutyát veszel: úgysem fognak kijönni.


Az extra minis dologra. A kutya NEM extra mini, csak egy olyan yorkie, ami valamiért kicsi maradt (mondhatjuk, hogy rendellenes yorkie).

Ettől még ugyanúgy szerethető kutyus és ugyanúgy kell szeretni és kell vele viselkedni.

Itt a negatív kommentek nagy részét az váltotta ki, hogy az extra mini megnevezést egy normális tenyésztő sosem használna.

Szaporítók szokták így eladni a kutyáikat. Kelendőbbek a tudatlan emberek körében. Az igazság az, hogy ezeket az extra mini meg teacup kutyákat gyakran nagyon szörnyű körülmények között "hozzák létre". Én is jártam már olyan szaporítótelepen, ahonnan el kellett hozni a kutyákat, mert ilyen hörcsögketrecszerű helyen voltak bezárva, összesen 8 felnőtt kutya (7 szuka, 1 kan) és még néhány kölyök másik ketrecben, akik szemmel láthatóan alultápláltak voltak. Ráadásul a kutyák a saját ürülékükben voltak. Rémes, na ilyen helyeről jönnek az extra mini meg teacup kutyák...

De ugyanúgy a 6 kilós kutyákat is leggyakrabban szaporítók adják el, és leginkább azért lesz 6 kg, mert nem fajtatiszta yorkie. De láttam már 10+ kilós "extra mini havanese"-t is, ami valójában pulikeverék volt.... Erről ennyit.

2016. aug. 6. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
67%

Kedveseim, gondoljatok bele, milyen hölgyek szoktak extraminimanó "kutyákat " mindenhova magukkal hurcolni.

Honnan gondoljátok hogy hatnak az észérvek? :)

Törzskönyv nyilvánvalóan nincs, a következő eb csak azért nem extraminimanó, mert pont kifogyott a rokkant ebekből a szaporító.

Kérdező, én a helyedben azon aggódnék, hogy egy egészséges kutya nem fog a kis debil mellé beférni a ridikülbe.

2016. aug. 6. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 A kérdező kommentje:

Utolsó, én meg a helyedben azon aggódnék, nehogy egyszer valaki szájon vágjon mondjuk a nagy pofád miatt ...

Nézd, ha a fejed tetejére is állsz, akkor sem szaporítótól van a kiskutyám és nem ridikülben utazik,hanem sétál a 4 lábán, hisz van neki.

Az értelmes válaszadóknak köszönöm, akkor nyugodt szívvel veszem meg a biewer kisfiút akit már kinéztem magunknak.Remélem hamar össze fognak barátkozni.

2016. aug. 6. 06:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!