Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, hogy megvédjen a...

A Kérdés... kérdése:

Mit tegyek, hogy megvédjen a kutyám?

Figyelt kérdés

Máma voltam vele sétálni a mezőben és rossz helyre keveredtünk, megtámadott 3 cigány. (én kaptam 2 pofont de annyival meg úsztuk)

Na szóval a kutyám annyira félénk vagy nem is tudom, hogy még ugatni sem szokott, kiskora óta csak egy párszor hallottam ugatni.(az emberek hamarabb ijednek meg a méretétől mint a hangjától :D )

Az lenne a kérdésem, hogy hogy tudnám belé nevelni, hogy ugasson és védje meg magát?(a nála 4x kisebb öleb kutyától is fél) Esetleg, hogy még engem is meg védjen?Őrző-védő tanfolyam csak 2-3 megyével arrébb van csak és nem igazán szeretnék annyit utazni.

Valami tipp otthoni gyakorlásnak?



2016. aug. 6. 00:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Kifelejtettem: a "támadás" közben a kutyám csak el akart futni
2016. aug. 6. 00:07
 2/6 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy. Ha nincs meg benne az ösztön, akkor fogadd el, hogy ilyen a kutyád. Nem lehet ráerőszakolni egy olyan viselkedést, amit ő a háta közepére sem kíván. Illetve technikailag lehet, megfelelő szaktudással, de nem érdemes.
2016. aug. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sehogy, ez vagy ösztönösen jön, vagy sehogy.

Neked kell őt megvédened (és magadat).

Javaslom, paprikasprayt hordj magadnál.

2016. aug. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem még lehet, hogy van benne egy pici ösztön mert a kerités mögül ha lát valakit/valamit akkor azt meg ugatja.

A ha a kerités mögött vagy akkor meg ugat, de ha a keritésen belül akkor meg ugrál meg akar játszani veled. :D

2016. aug. 6. 09:21
 5/6 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutya jelez, de az nem jelenti azt, hogy kedvük is lenne emberekre támadni. Persze, hogy a tiédnek is nagy a szája, hiszen ott a kerítés, de ez kb. minden kutyáról elmondható.
2016. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy meg sem mukkant akkor mikor kellett volna :D
2016. aug. 8. 09:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!