Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy érjem el hogy a szuka...

Hogy érjem el hogy a szuka kutyám megvédjen, anlkül hogy bármilyen őrző-védő kiképzést végeznék vele?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
47%
Sztem ha a kutyád eléggé szeret,akkor magától értetődően megvéd.
2009. ápr. 20. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem csak akkor véd meg, ha ő érzi magát falkavezérnek és így kötelessége megvédeni a falkáját, vagyis Téged. De ha egy kutya megtámadna, akkor gondolom segítene elkergetni.
2009. ápr. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez olyan sokszor felmerült. DE akkor nem értem, hogy az én kutyáim (szukák) miér védenek meg, mikor még csak fel sem merült bennük, hogy rajtam kívül más is lehet a főnök. Igen mindenhol kiemelik a magas iráníthatóságukat. Kivehetem a szájukból a kaját, a kölykeiket fogdoshatom, bármelyik tertrészüket is, ajtón nem hajlandók addig kimenni amíg én, pedig ezt nem is kértem... Már rég felmerült bennem, hogy akkor most mégis az én kutyáim azt hiszik vezérek (annak ellenére, hogy esélyük sincs erre) vagy az elmélettel van valami baj? Ha valaki tudná ezt... Lécci... Miért védenek meg a kutyáim, ha teljes mérékben én vagyok a főnök?????? Off vége


Fontos, hogy milyen fajta kutyád van. Ha pl vadászkutya vagy ilyesmi, akkor nem hiszem, hogy meg fog védeni. Azt állítják, hogy kevés kutya képes erre, még őrző-védő kiképzés után sem mindig reagálnak jól ÉLES helyzetben. Ellenben a tapasztalat az, hogy sok kutya mutat agressziót, ha idegenek vannak (pl beszólt a részeg és a kutyám morgott típusú dologok). Csak kérdés, hogy ez milyen fajta agresszió...

2009. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
ez attól függ hogy neveled a kutyát.ha játékosan nem falkavezérként fog rád nézni.szuka kutyáknál nem tartom kizártnak,hogy kölykének tekinti a gazdit.nekem volt egy szuka német juhászom,mindenhová velem jött.egész nap éhen szomjan csavarogtunk.olyanok voltunk mint a testvérek!de ha valaki csak a hangját is fölemelte már acsargott is.
2009. ápr. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vannak kutyák melyekben ösztönösen benne van ez, vannak melyekben nincs. Tudni kellene, hogy a tiéd milyen fajta. Egyébként ez nem falkavezér-alárendelt kérdés, a falka összes tagjának kötelessége megvédenie a csordát és nem csak az alfának. Ő csak irányít.
2009. ápr. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
egy 1 éves szuka németjuhász
2009. ápr. 21. 20:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy nagy szuka kutyám.Mindenki fél tőle sokan azt hiszik hogy veszélyes és ha ő ott van mellettem nemnagyon merne engem senki bántani.Pedig elég gyáva kutya.kb. olyan mint egy nyuszika ha valaki komolyan megtámadna valószínűlek fülét-farkát behúzva rohanna a házba.Próbáltam egy kis bátorságot adni neki de mindenkitől nagyon fél.Szerencsére mások nem tudják hogy mennyire nyuszi kutyám van így nem mernek engem bántani :) Az én kutyámban biztos hogy nem de a te kutyádban benne van az ösztönében hogyha bajban vagy akkor megvéd.
2009. ápr. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!