Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert nem tudtuk sétáltatni a...

Meechy Darko kérdése:

Miert nem tudtuk sétáltatni a huskynkat?

Figyelt kérdés
Én emeletes házban lakom, de egy pár évvel ezelőtt a nagymamáméknál volt egy kan husky kutyánk, már nálunk született tehát újszülött kora óta nálunk volt sokat játszottam vele az udvarban simogattam stb. ,nagyon szívesen vittem volna sétálni de, egyszerűen sosem tudtam, megprobálkoztam vele mindíg, de nagyon húzott össze-vissza rángatott, ugyhogy egy idő után nem probálkoztam már vele minden esetre ez már régen volt csak most eszembe jutott gondoltam megkérdezem itt, mert még senkitől nem kaptam erre választ és a távol jövőben majd újra szeretnék kutyát. :)

2016. aug. 6. 10:19
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Mert nem volt jól nevelve, szocializálva és mert felelőtlenül szaporítottál
2016. aug. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Hiába született ott ha nem te voltál a főnök és nem tanítottad meg akkor mégis mit vársz? Egy kutya sem tanul meg magától sétálni.
2016. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni hogy előtte volt egy szuka is ami ennek a kutyusnak az anyukája volt, azzal ugyan ez a helyzet volt, egyebkent megértem amit írsz, mert én nem tudtam eleget figyelni rájuk a nagypapám pedig nem a legjobb törödést nyújtotta nekik
2016. aug. 6. 10:31
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Akkor miért szaporítjátok, ha a megfelelő nevelést, mozgást nem tudjátok biztosítani? Ez a felelőtlenség, és ha nagykorára egy kezelhetetlen, agresszív kutya lesz, akkor, mit csinálsz vele?
2016. aug. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
A válasz: tanuld meg, és ha valaha lesz kutyád, akkor irány a kutyasuli, addig ha nincs rá idő vagy pénz az iskolára, inkább ne legyen !
2016. aug. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

a setalast nem porazon kell kezdeni hanem egy elhagyatottabb helyen erdo vagy akarmi el kell bujni ha megtalal jutufalat ne szolidgasd a nevet o neki kell arra figyelni hogy merre vagy jutifalat akkor is johet majd ha ezt honapokig csinaltatok es ugy setaltatok erdobe elhagyatott utcakon hogy a kutya mar figyel rad es jon akkor utana viheted porazon setalni mas kutyak koze akarhiva

mondjuk en nevelem mar kolyok kora ota de szerintem probald ki a kutyak kepesek alkalmazkofni

2016. aug. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem volt megtanítva rá a kutya. Egy kutya sem úgy születik, hogy szépen sétál pórázon vagy anélkül megbízhatóan visszahívható. Mindkettőre meg kell tanítani, amihez sok türelem, határozottság és idő szükséges. Mindennap kell egy kutyával foglalkozni, nevelni, tanítani.


Ha majd újra lesz kutyád, akkor előtte látogass el egy kutyaiskolába, ahol a kiképzőktől sok hasznos tanácsot kapsz a nevelésre vonatkozóan. És majd ha meglesz a kutyád, akkor természetesen vele együtt is.

2016. aug. 6. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#3 "olt egy szuka is ami ennek a kutyusnak az anyukája volt, azzal ugyan ez a helyzet volt" Pedig nem öröklődő tulajdonság, csak ti voltatok buták.


Egyetlen kutyának sem elég az, hogy te otthon, a kertben játszol vele. Ilyen szempontból nagyon hasonlóak az emberekhez: igénylik, hogy kimozduljanak, új ingerek érjék őket, találkozzanak a barátaikkal, ismerkedjenek stb. Séta alatt pont ez történik: szaglásznak, jelölnek, elmegy előttük egy macska, mocorog a süni, megsimogatja Petike (vagy nem), szépen ülnek, amíg megkérdezed Mariska nénitől hogy van, találkoztok Mayával és Fifikével, megszervezed hogy Tappanccsal, Buksikával és Bundással a tóparton bandázzatok stb.

A nem sétáltatott kutyák ezektől az élményektől, ingerektől meg vannak fosztva. Ha egy ilyen kutyára pórázt raksz és kiviszed sétálni, általában két dolog történik:

a.) Teljesen lefagy a hirtelen rászakadó rengeteg ingertől (lecövekel, hatökrös szekérrel sem lehet elvontatni).

b.) Egyszerre akar megtapasztalni mindent, elrohan szaglászni, felfedezni (a gazdi meg szépen lobog utána a póráz végén).

A megoldás mindkettőre ugyanaz (csak a technika különbözik): megtanítod, hogy nem nagy ügy, mindennap van séta. Ha már megszokta, hogy séta van, nem dilizik be tőle annyira, hogy nem tud rád figyelni, akkor lehet elkezdeni tanítani a jó modorra.


Optimális esetben a kutyát egészen pici korától kezdve szoktatod a pórázos és póráz nélküli sétához. De ha valamiért ez elmaradt (menhelyi kutya, örökölted vagy csak felnőtt korában jöttél rá, hogy sétáltatni kéne), általában ez a megoldás.

2016. aug. 6. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!