Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ássák el a kutyák a kaját?

Miért ássák el a kutyák a kaját?

Figyelt kérdés

Egyik ismerösömnek vsgy egy 8 éves pumijs. Eddig elég hànyatott sorsa volt, gondoltam kedveskedek neki, vettem neki egy nagy sertéscsontot. Láthatólag nagyon örült neki, fel-alá mászkált vele egy ideig a kertben, aztàn elásta.

Azt hittem majd elrágcsálja egy darabig, addig is elfoglalta volna magát, meg a 8 éve alatt úgyse nagyon kapott száraztápon kívül semmit. De még a húst se rágcsálta le róla, hanem elásta, és azóta se ment arra.

Ki fogja mèg ásni? Nem felejtik el, ha elásnak valahova valamit?


2016. aug. 6. 17:40
 1/3 A kérdező kommentje:
Pumija*. Bocsi, telefonról írok.
2016. aug. 6. 17:41
 2/3 anonim válasza:
76%
Az állatok általában azért ássák el az élelmüket,hogy később majd elővehessék és megehessék. Még az is lehet az oka,hogy neki úgy tűnt mintha valaki el akarta volna venni tőle.
2016. aug. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%
Nem volt éhes, így elraktározta későbbre. Bár nem mindig ez az ok, de kajánál általában emiatt csinálják. Illetve néha szórakozásból. Az én kutyám fiatalabb korában a krumplit lopta ki a vederből, amikor felhoztuk a kertből, aztán elásta, de nem vette elő később, mert akkor már nem érdekelte, így a kertben mindenfelé hajtott ki a krumpli a földből :D viszont a kaját elő szokták venni később :)
2016. aug. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!