Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskó kutyusom továbbra se...

Tacskó kutyusom továbbra se hajlandó enni. Mit ajánlotok mit tudunk úgy lepépesíteni, hogy fecskendővel benyomhassuk a szájába? Volt orvosnál.

Figyelt kérdés

Kutyusom sokáig hányt, így elment az étvágya... Az állatorvos által kiderült (ultrahang) hogy megvastagodott a gyomorfal, plusz a mája se szuperál, így ezért hányingere van egyfolytában ezért nem akar enni. Hányás csillapítót, gyomorvédőt is kap/kapott, étvágynövelőt is. Semmi... Fecskendőbe próbálkoztunk bébi tápszer por jutott eszünkbe laktózmentes... De a doki lebeszélt ,viszont nem mondott ötleteket akkor mit adjunk... Rizst kiköpi, kilöki a nyelvével. Viszont a híg kaját le-le nyeli. Most vizet is keveset iszik...

Olvastam itt régebbi hozzászólásokat ilyen témában így ezen megszólalásokat elkerülve:

1. infúziót nemigen szeretnének adni neki, mivel szív beteg, így nem kerülhet a vérkeringésbe plusz folyadék, mert a tüdeje feltelhet vízzel.

2. nem, nem hagyhatjuk, hogy ne egyen, már 1 hete dacol, és leáll a bélműködése, ha nem eszik ezért "tömjük"

3. a kérdés tehát mit lehet fecskendőbe megoldani kaját? Ami laktat és jó a tápanyag tartalma? Rizs nem elég pépes eldugítja a fecskendőt :(



2016. aug. 6. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Calopet paszta? Beteg állatoknak szokták adni(nekem cicám kapta) magas energiatartalmú, pont ilyen esetekre. Orvosnál, állatpatikáb tudsz beszerezni neki
2016. aug. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 BulmaSwan válasza:
Nem tudnátok nedves kutyakonzervet leturmixolni? Esetleg vízzel hígítva.
2016. aug. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
megpróbálom a vizes konzervet is, csak jó lenne több szénhidrát most neki :/ vizet most fecskendeztem be neki, lenyelte nem köpte ki, szóval biztos jólesett. nem is hányt ki semmit most (még)
2016. aug. 7. 00:27
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezért mondom, hogy próbáljátok ki a calopet pasztát, azt pont erre találták ki. A konzervekben nincs elég tápanyag ilyen helyzetekre. Arra nagyon figyelj, hogy kapjon elég vizet, ha kell fecskendőből erőszakold belé. És én kikérném egy másik doki tanácsát is, mert az nagyon nem szimpatikus, hogy a dokitok nem adott vmit, amivel táplálni lehet, ez nem így megy. 1 hét hosszú idő, a kutyus nagyon le lehet gyengülve, a gyógyulása miatt speciális kaja kell, amiben sok a vitamin, tápanyag, hogy elősegítse a gyógyulását.

És jobbulást kívánok neki, remélem rendbe jön.

2016. aug. 7. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Huslevessel etesd az egeszseges es taplalo, de ne legyen nagyon fuszeres
2016. aug. 7. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Calopet paszta illetve a Hill's-nek van egy gyógykonzervje Hill's a/d a neve az direkt ilyenre van, műtét utáni etetésre stb. Próbáltam és tényleg jó. Állatorvosoknál tudod venni vagy netről rendelni.
2016. aug. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A CaloPet tényleg hasznos, nem értem a dokitok miért nem ajánlotta.


Ha van otthon turmixgép vagy aprítógép, akkor főzzetek neki és turmixoljátok le, hígítsátok húslevessel, kellő állagúra!

2016. aug. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A beteg tacskónknak először csak az orrára, szájára kentük a mézet, onnét lenyalta, utána már az elébe tett edényből is elfogadta.

A méz laktató, és immunrendszer erősítő, próbáld meg te is.

2016. aug. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
8-as :D a méz nem jött most be (legalábbis még) alapvetően elfordította a fejét tőle :) majd egy picit tettem az ujjbegyemre és a nyelvére tettem de rázta a fejét, mintha csípős vagy savanyú reakció lenne :D de lehet azért mert rég nem evett semmi édeset, csak húsos dolgokat. Ma bébi kaját kapott üvegeset pulyka rizzsel. Viszonylag jól ette fecskendővel. Tartok tőle, hogy a fogával is lehet valami, nem hány már, nincs hányingere nem nyáladzik (akkor volt hányingere) mégse eszik. A pasztának utána járok! Ha visszük dokihoz mindenesetre a fogait megnézetem... Mert eddig is úgy kezelte az összes orvos ahol jártunk, hogy a vese betegség miatt hány... de mi tutira biztosak voltunk benne, hogy emésztőszerv probléma.. és hát, bejött... Nos a gyomrát kezelték, és a fogai nem túl szépek most öreg korára, és szerintem tökre előfordulhat hogy valamelyiknek mennie kell, ezért nem eszik még. Próbálkozunk! élni akar, látom rajta, látom a szemében, hogy mindent megtesz iszik is, megy is, sétálni is menni akar. Csak a fránya evés
2016. aug. 7. 22:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!