Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » A Gonapeptylben van HCG?...

A Gonapeptylben van HCG? Szerintetek miért kellett beültetés után 2 nappal beadni egy fecskendővel? Előtte nem kaptam ezt a fajta szurit. Tudom, az orvostól kellett volna megkérdeznem, de már nem volt rá alkalmam.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 1. 10:11
 1/3 sumergo ***** válasza:
Fogalmam sincs, mi célt szolgál beültetés után ez a szuri, az viszont biztos, hogy HCG nincs benne. Ez egy olyan szer, ami az agyalapi mirigy hormontermelését szabályozza, vissza csatolással. Megpróbálom érthetően megfogalmazni: Ha ez kering a vérben, akkor azt érzékeli az agyalapi mirigyed, hogy elegendő hormon van a szervezetben, ezért nem kell újabbakat termelni/termeltetni. Tulajdonképpen leállítja az agyalapi mirigy által kiváltott hormontermelést. (A Gonapeptyl egy GnRH agonista analog.)
2012. ápr. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm Sumergo,vártam hogy gyere,mert biztos voltam benne hogy más nem fog tudni válaszolni a kérdésemre,csak Te!:)

És olyan jó hogy mindig érthető emberi nyelven el tudsz magyarázni mindent.Még egyszer köszi.

2012. ápr. 1. 21:25
 3/3 sumergo ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2012. ápr. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!