Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már sétálunk, de nem hajlandó...

Már sétálunk, de nem hajlandó kint végezni a dolgát, van valami tippetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb. 2 hete sétálhatunk, de a kutyám nem hajlandó kint végezni a dolgát. Egyszerűen hazaviszi.


Próbáltam már közvetlenül kaja után, meg mindenféle trükköt. Az a baj h rettentően kitart.


Múltkor mentünk anyámékhoz. Van egy kan ivaros tacsijuk, őt ki kellett zárni a lakásból, mert azzal akarta kezdeni h megeszi a kölyök kutyámat- ez nem tudom számít-e. Vittünk pelust is magunkkal, h majd arra pisil a kutyus. De mivel érezte mindenhol a tacsi szagát- gondolom ezért, nem volt hajlandó pisilni. kb 5-6 órát voltunk ott.


Hazafelé a kocsiban már nyüszített, minden baja volt, ekkor is megálltunk még sétálni mielőtt bementünk volna, de csak leült és nem csinált semmit. Mikor hazaértünk, megtámadta a pelusát és kb fél litert pisilt :O



2012. dec. 19. 10:23
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Vidd ki a lakásból a pelust.
2012. dec. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
oké, megpróbálom, de anyuméknál sem jött be sajnos.
2012. dec. 19. 10:32
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem pisil kint, mert arra tanítottad, hogy bent pisiljen. Nem is értem, miért kell ezen meglepődni. Szűntesd meg otthon a pelust, viszont vidd egy darabig sétálni, úgy remélhetőleg át fog szokni.
2012. dec. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Mivel nem vihettem ki több mint egy hónapig nem nagyon látom be h mégis hova kellett volna pisilnije. A pelusok számát már lecsökkentettem egyre, de így is csak azt értem el, h akkor a padlóra pisil oda, ahol eddig volt a pelus... Attól h felszedem a pelust még nem fog kint pisilni. Mivel nem azzal van baja, h máshol kell pisilnie, hanem azzal, ha van más kutyának szaga, ahol van. Bnőmnélk, anyósomnál, és ahol nincs másik kutya pisil szépen a pelusára, vagy ha nem viszünk, akkor a padlóra... anyámnál meg ahol van másik kutya nem pisil egyáltalán, és kint sem!!! Ez a probléma.
2012. dec. 19. 10:37
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem kell egyáltalán pelenkára szoktatni. Pisiljen a padlóra, te meg takarítsd fel, de ne dicsérd meg azért, ha fent végzi a dolgát, ha egyszer ennek hosszú távon nem örülnél - itt kezdődik a következetes nevelés. Erre az időszakra elzárhatod egy jól takarítható szobába, vagy vehetsz szobakennelt, de ha pelenkára szoktatod, annak nagyon gyakran ez a vége, hogy nem tudod leállítani róla.
2012. dec. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
50%

Pedig neked kell keménykedned. Kiviszed a pelust, és addig kinn maradsz vele, míg rá nem pisil (ha megoldható), utána megszokja a saját szagát kinn.

Benn nincs pelus, ha odapisil, a fenekére csapsz.

2012. dec. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
A padló laminált, nem lenne jó, ha azon állna a pisi, éjszaka kint van a konyhában, reggel bejön és a lamináltra pisil- ahol nincs pelus. Csak akkor pisil a pelusra, ha én dolgozom és ő ki van zárva a konyhába. Engem őszintén az se zavarna ha a pelusra menne, de akkor azt legalább 100%-ban. Egy néni lent azt mondta, neki újságra pisilt a kutyája, mikor kicsi volt, és az is kan kutya volt, és mikor ivarérett lett, akkor már boldogan hugyozott mindenfelé. Nem bánnám, ha ez velünk is megtörténne. Ja a pelust azért sem veszem fel, mert bepisil, belelép, és széthordja mindenfelé. Az legalább beszívja. Én nem tudom, sosem volt ilyen gondunk, bár gondolom azért mert kertesházban hamar rákaptak a fűre, mivel nem volt ott 1000000000 kutya jelölése.
2012. dec. 19. 10:45
 8/25 anonim ***** válasza:
A többi kutya jelölése nem kéne, hogy zavarja. Legyél lent vele sokat pelenkával, otthon meg oldd meg valahogy a dolgot. Büntetni viszont szigorúan tilos, hacsak nem akarod, hogy a kanapé mögé járjon pisilni, mert fél a büntetéstől :)
2012. dec. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Úgyis jönnek az ünnepek, menjetek kirándulni egy nagyot! Előtte adjatok neki egy kis húsleves, vagy valamilyen magas nedvességtartalmú finom dolgot, aztán irány a természet! Idővel muszáj lesz neki elengednie, sűrűn álljatok meg, telepedjetek le, hátha sikerül neki. Ha sikerül, akkor hatalmas boldogság, nagy játék, finomság, meg minden!
2012. dec. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem büntetem, de tudja h rosszat csinál, mivel mindig elég dühösen megyek a felmosóért gondolom, megérzi. Az a baj h szerintem tuti az zavarja, mert ha már merne kint pisilni, vihetném amint látom, h készülődik. Bár nála ez is nehéz, mert még a lábát nem emeli, guggolni nem guggol, csak megáll és pisil. Akár játék közben is. Ez nagy harc lesz, úgy látom....
2012. dec. 19. 11:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!