Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie, miért nem...

Border collie, miért nem hajlandó kint végezni a dolgát? Tudnátok tanácsot adni?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztuk haza az új családtagot. A 9 hetes border collie szukát Bellát. Szegénykémnek stresszes volt az utazás, mert a kocsiban kipakolta az ebédjét.


Amikor hazaértünk és egy percre egyedül hagytam a szobámban, mire visszamentem kb. 6 helyre kakilt oda. (Úgy gondolom a stressz miatt tartotta vissza.)


2-3 óránként megyek vele ki és amikor kint vagyunk nem hajlandó pisilni vagy kakilni. Ma is kint voltunk eső ellenére másfél órát de nem pisilt kint.. Bejöttünk és a sarokba pisilt és miután felmostam és kimentem kiönteni a vizet, mire visszamentem megint ugyanoda pisilt és a másik sarokba meg kakilt.


Úgy gondolom, hogy fél kint pisilni az ismeretlen helyen és azt várja, hogy nyugiban legyen egyedül és akkorra tartogatja...

Tudnátok valami tanácsot adni? Előre is köszi a válaszokat!



2014. júl. 11. 13:34
 1/7 anonim ***** válasza:

nem kellett volna az ebédjét kitennie, ha a tenyésztő nem eteti meg azt a szegény kutyát utazás előtt.

Megfigyelted, milyen minőségű helyre tudott a kutya piszkítani a tenyésztőnél? Anno volt egy kutyám, amelyiket betonon tartották. órákat vittem füvön, homokon, mire egy kereszteződésben kirakta a benne lévőket a betonra. Még sokáig betonon piszkított.

2014. júl. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

4 órával az etetés után ültünk a kocsiba.

Füves, homokos , kavicsos volt ott is a talaj mint nálunk.. ezért sem értem.

2014. júl. 11. 13:40
 3/7 anonim ***** válasza:

Hú, ez nem könnyű eset... :( Anyukám mesélte, hogy neki is volt kutyája, aki egyszerűen nem volt hajlandó lent pisilni, de ez egy nagyon rossz sorból kikerült, önbizalomhiányos kamasz kutya volt.

Akkor oldódott meg a probléma, mikor a kutya nagy nehezen elhitte végre, hogy itt biztonságban van, jó helyen van és nem passzolják többé tovább egy új gazdához. De ez hónapokig tartott... :(


Próbálj minél többet kint lenni vele. És ha kint pisil, akkor nagyon-nagyon dicsérd meg! Jutalmazd meg minden elképzelhető módon! Ha párszor összejön, akkor majd fény gyúl a kis agyában. És próbálj minél közelebbi, minél bizalmibb kapcsolatot kiépíteni vele, hagyd, hogy az öledben aludjon, szükség esetén aludj vele éjszaka is! Játssz vele sokat, pl. rongyhuzigálós játékokat, és néha hagyd "nyerni", tehát hadd legyen az övé a zsákmány. Ráfér egy kis önbizalom.

Ahova odapisil, azt töröld fel alaposan, aztán mosd fel ecetsavval. Egyrészt szagtalanít, másrészt mikor legközelebb odaszagol a kutya, a csípős szagtól inkább meghátrál. De kapni ilyen szagtalanító spray-ket is.

2014. júl. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Ma egész nap esett.. alig tudtunk hosszabb időre kint lenni. Holnapra szerencsére jobb időt mond.

Ennek a kicsinek jók az alapjai... csak ki kell ismernem mikor pisil.. ezt azt hiszem ma már meg is tettem. Minden alvás után pár perccel pisi..indultunk is volna ki alvás után épp a pórázt szedtem össze. láttam, hogy megy a szoba hátsó felébe és mentem utána hogy kivigyem de már pisilt is... Az oké hogy napi 24 órás felügyelet de azért mégse követhetem 20 centire egész nap..

De nem érdekel. most már amint kinyitja a szemét alvás után máris viszem pisilni.. mert nekem nem a takarítás a bajom, hanem hogy rosszul rögzül.

2014. júl. 12. 00:11
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt a borderem, de viszonylag hamar megoldódott. Talán annyi különbség volt, hogy ő kint is pisilt, meg bent is, de kakilni csak bent. Én azt csináltam, hogy néhány napig 2 óránként kitettem a kutyát a kert közepére. Napközben nem igazán értette, éjszaka viszont többször is pisilt. Ilyenkor nagyon megdicsértem és sosem szidtam le, ha a lakásba pisilt. (Pedig néha már sírni tudtam volna). Ezt addig csináltuk így, amíg rá nem szokott az ajtóban vakkantásra. A mai napig így megy ki a mertbe :):) Illetve még annyi, hogy nekem nem jött be sem az ecet, sem citrom, semmi más irritáló szagelnyomó...mindig ugyanoda pisilt/kakilt.
2014. júl. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
most mi a helyzet?
2014. júl. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindig kapjon jutalomfalatot és óriási dicséretet, ha kint sikerül elvégeznie a dolgát! Ez nagyon fontos és hatásos! Az én kutyám kevesebb 1 hét alatt szobatiszta lett ezzel a módszerrel. Egy párszor bent pisilt, de a nagydolgát csak a második napon végezte bent és ezzel le is tudtuk az egész szobatisztaság dolgot. Megtanulta, hogy ki kell menni, amíg kicsi nyitvahagyjuk neki az ajtót résnyire, hogy éjszaka nyugodtan kimehessen és mi is tudjunk aludni. Olyan felmosószerrel moss fel, ami nem engedi,hogy érezze a szagát a pisinek, kakának (pl. Sanidog) és használj folteltávolítót, ha textilre sikerül a dolog (pl. Trixie). Mindkettőt megvásárolhatod webshopokban. Szedd fel az összes szőnyeget ha vannak! Ezeken érezheti a szagát még akkor is ha lefújid a folteltévolítóval.

És ami a legszükségesebb, a sok-sok türelem. Bár a Border a legokosabb kutya a világon állítólag, egyes példányok nem biztos, hogy olyan könnyen tanulnak, mint ahogy azt a gazda elvárja. :)

2014. júl. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!