Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Leonbergi kutyát tényleg...

Leonbergi kutyát tényleg tarthatnak kutyaszőrre allergiások?

Figyelt kérdés
Feleségem allergiás a kutyaszőrre. Úgy hallottam a leonberginek nem hullik a szőre, szóval antiallergén. Igaz ez?
2016. aug. 8. 20:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Minden kutyának hullik a szőre, csak valamelyiknek jobban, valamelyiknek kevésbé. És nem csak a szőr vált ki allergiát, hanem a kutyanyál vagy más testnedvek meg a kutya bőrén termelődő olajok is.
2016. aug. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Tudom javasolni a robotkutyát, a kopaszkutyát, és a plüsskutyát ilyen esetekre. Minden kutyának hullik a szőre, ahogy minden embernek is hullik a haja és a szőre. Ha allergiás a feleséged, akkor nem érdemes kockáztatni az egészségét, és a kutyával sem fair packázni, hogy befogadod, aztán pár hét múlva kidobod, mert félsz, hogy asztma meg tüdőtágulat lesz az allergiából.
2016. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Szia!


Minden kutyának hullik a szőre.

Esetleg tudom javasolni:

Uszkár

Portugál vízikutya

Labradoodle

Goldendoodle


Az utolsó kettőt nagyon fontos jó kennelből venni.

Ezek a kutyák nem váltanak ki/nem annyira váltanak ki allergiás reakciókat.


A leonbergit nem tudom

2016. aug. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
12%
Ne javasolgass semmit szerintem, ha allergiás. Minek? Hogy aztán a menhelyre vigyék a szerencsétlen kutyát? Szégyen, hogy egyesek szerint egy ilyen felelőtlen válasz hasznos.
2016. aug. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a leónak is hullik a szőre.
2016. aug. 8. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
77%
Van néhány hipoallergén fajta, amik elvileg jelentősen kevesebb problémát okoznak allergiásoknak, az itthon is megszokott fajták közül az uszkár, a schnauzerek, bichonok, airedale terrier, így hirtelen ezek jutnak eszembe. A leonbergi nem az. Az említettek se teljesen hipoallergének persze, de azért lehet velük próbálkozni. Ami amúgy nem azt az itt elhangzott marhaságot jelenti, hogy megvesszük és kidobjuk, ha mégse, hanem simán ki kell próbálni egy tenyésztőnél, ha valamelyik tetszik és komoly a szándék, elmenni és eltölteni velük egy órát, aztán szvsz látni fogja a feleséged, hogy mi a helyzet allergia téren.
2016. aug. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. aug. 10. 13:39
 8/8 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy soha nem tennék olyat, hogy kidobom, meg menhely meg mittudomén. Ne magatokból induljatok ki!! Egyrészt ezért teszek fel kérdést itt meg sok helyen, ezért olvasok utána, és ezért van lebeszélve más családtagokkal, hogy oda nyugodtan mehetne a kutyus, ha valami nem jól sikerülne. Portugál vizikutyát nem találtam sehol, tenyésztőt se sajna. Legnagyobb valószínűséggel a Schnauzer lesz a kiválasztott. Elmegyünk egy tenyésztőhöz és meglátjuk. A normális hozzászólóknak mégegyszer köszi
2016. aug. 10. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!