Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Allergiás lett a kisfiam a...

Allergiás lett a kisfiam a kutyaszőrre, mi legyen a kutyával?

Figyelt kérdés
A férjem leakarja adni menhelyre, ezt nem engedem meg neki, de én nagyon szeretem a kis vakarcsot, de mivel lakásban élünk és a 3 éves fiam allergiás lett... nem tudom mit tegyek. Már csomó ismerőst körbekérdeztünk, de senki nem tudja vállalni. Egy nagyon szép TK-s, kiállításos golden retriever, akinek van egy alapfokú engedelmes vizsgája.
2014. aug. 8. 12:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Milyen idős kutya?

Fajtamentőknél még lehet próbálkozni.

2014. aug. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
10 éves :/
2014. aug. 8. 13:03
 3/16 anonim válasza:
50%
Akkor add a fiad örökbe, a kutya meg maradjon.
2014. aug. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezzétek meg a tenyésztőjét, hátha visszaveszi, vagy el tudja helyezni valahol. Fajtamentőknél szintén lehet próbálkozni, illetve nyilván az ismeretségi körben, illetve facebookon lehet hirdetgetni. De először szerintem érdemes lenne pár hétre panzióba adni vagy ismerőshöz, hogy kiderüljön, hogy tuti a kutyaszőr-e a ludas.
2014. aug. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
93%
tudok egy természetgyógyászt, aki allergiákat is gyógyít. Egy próbát megér esetleg.
2014. aug. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt hozták ki hogy lószőrre,széna és szalmaporra vagyok allergiás.Mivel lovász voltam,csináltam tovább a munkámat.Nemsokára kiderült,nem is ezekre,hanem a napra vagyok allergiás.
2014. aug. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Orvos tesztelte a gyerek allergiáját?


Első körben a tenyésztőt illik megkérdezned (neki pedig illene visszavennie a "volt kutyáját"), ha nem megy, akkor a retirieverhelp szinte biztosan beveszi.

2014. aug. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
94%

Csóri kutyus... mivel 10 éves egész biztos, hogy nem fognak érte tolongani, akárhova is kerülne. Szegénykémnek legjobb esetben is kb. 5 éve van hátra. Szerintem soha a büdös életben nem bocsájtanád meg magadnak, hogy egész eddigi életét veled, veletek töltötte, az életénél is jobban szeret téged, ragaszkodik hozzád, te meg 10 évesen lepasszolod, mert hapcizik a gyerek..Nem elbagatellizálni akarom a gyerek allergiáját, de szerintem jó megoldás lenne, ha naponta átkefélnéd a kutyát, hetente mondjuk kétszer-háromszor furminátort is használhatsz, főleg vedlési időszakban, és hősként, meg szerető-felelős gazdiként azt mondod a férjednek, hogy tartsa meg a remek menhelyes ötletét magának, te majd naponta porszívózol és kefélsz. (mármint a kutyát)

Másfelől azt is szem előtt kell tartanod, hogy most te (is) neveled a jövő nemzedékét, hát mutass példát a kissrácnak, hogy mijaza felelős állattartás!

2014. aug. 8. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Egy jó karban lévő szobatiszta tkes kutya mindig elkel.Fajtamentésen keresztül,tenyésztőjén keresztül keressetek lelkiismeretes új gazdit.
2014. aug. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ha megoldható, költözzetek kertes házba, ahol külön lehet tartani a kutyát is meg a gyereket is. Egyébként orvoshoz kell őt vinni allergiavizsgálatra (engem kiskoromban évente vittek a szüleim), és kiderül hogy tényleg a kutya-e a hibás.

Ha nem oldható meg, tegyétek ki a netre őt, Olx, Vatera, Jófogás, hátha beleszeret valaki, de mindenképp írjátok oda hogy azért kell elajándékoznotok, mert allergiás a gyerek, nehogy félreértés legyen. Igazuk van a többieknek abban, hogy egy 10 éves kutyát már nehéz elajándékozni, de nem lehetetlen! Ismerek egy idős házaspárt akinek meghalt az ujfunlandija, és Vaterán találtak egy goldent, az se volt már fiatal, de nagyon emberbarát, úgyhogy megvették.

Szóval amíg lehet, kerüljétek a menhelyet, párod ne legyen ilyen dühös rá, hisz a kutya erről nem tehet. Remélem sikerül neki gazdát találni.

2014. aug. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!