Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez normális, ivartalanítás után?

Ez normális, ivartalanítás után?

Figyelt kérdés
A kutyusomat tegnap ivartalanították. Reggel 3-szor hányt. Nem eszik és nem iszik semmit!! Egyáltalán nem mozog, egy helyben van egész nap!!! Egyszerűen nem tudom,hogy mi a baj....vagyis tudom, hogy a műtét miatt, de ez normális??? Ti kutyátokkal mi volt? Mikor állt helyre a kis élete?? Nagyon sajnálom, de nem tudok neki segíteni!!!
2010. ápr. 18. 20:59
 1/7 anonim ***** válasza:
szia! Nekem kanduromat ivartalanitották és ő ugy volt h este ötkor ivartalanitották akkor utána olyan 11 körül kelt fel de akkor még szédelgett meg hányt aztán aludt tovább és nekem fecskendővel kellett itatnom mert még kába volt a dokitól kaptam. kb olyan 36 óra mulva lett jobban akkor már evett keveset és magától ivott.
2010. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ivartalanító műtét után melegre van szüksége az állatnak, általában csak az első napon, de van olyan állat is, amelyiknek hosszabb időn át. Az első nap csak ihat, második naptól fogva ehet is. A műtét után 48 órán keresztül hányás, levertség, étvágytalanság előfordulhat. Ha 48 órán túl még mindig nem kielégítő a kutya állapota, akkor állatorvosnak kell látnia a beteget!
2010. ápr. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia.


az én kutyám is hányt meg remegett ,és semmit nem evett nem ivott.még a vizet is kihányta,amit fecskendövel adtam neki be.az álatorvos azt mondta hyg vizes zsivaccsal kenegessema száját.az használt.az étvága nem jött vissz ezért 3 nap mulva visszavittem egy szurira . azota jol van.

ne aggodj,csak arra figyelj hogy folyadékot juttass a szerveztébe.

sok sikert.

2010. ápr. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Akiteki ***** válasza:

Nekem eddig 5 kutyámat és 3 macskámat ivartalanították, de egyiknél sem volt másnap semmi probléma.

Szerintem reggel hívd fel az orvost és meséld el neki, hogy van a kutyus. Jobbulást!

2010. ápr. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!!! Igen....most én is fecskendővel itatom. Csak úgy iszik!!!
2010. ápr. 18. 22:05
 6/7 Akiteki ***** válasza:
Hogy van a kutyusod?
2010. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a cicáimat ivartalanitották, akkor nem hányt egyik sem... csak nagyon nyűgösek voltak....
2010. ápr. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

Ha a kutyának lenne beleszólása, akkor mit döntene: ivartalanítás, vagy sem?

Szomaton érkezik meg a várva várt kutyusom, kan. Gondolkodtam az ivartalantáson, de nekem valahogy olyan rossz hogy beleszólok a természet rendjébe... Öntörvényeskedésnem érzem. Tudom, hogy sok jó oldala is van az ivartalanításnak, de csak próbálom magam a kutya...

Létezik, hogy ivartalanítás után nem forrt össze teljesen és maradt egy lyuk?

Délután van orvos, hívni fogom, de addig kíváncsi vagyok mi lehet ez .... 3 hete ivartalanított kan kutyáról van szó, és úgy látom, hogy a varrat (már kiszedték) legelején mintha lenne egy pici lyuk és csekély genny távozna. Létezik ilyen, vagy rosszul láttam. Még nem...

XV. Kerületben olcsó (bb) ivartalanítás?

Sziasztok! A kérdésem az lenne, hogy van a 15. kerületben viszonylag olcsó állatorvos? A kan kutyámat szeretném majd ivartalaníttatni. Ahova én járok dokihoz, ott 18 ezer-től kezdődik egy kan kutya ivartalanítása testsúlytól függően. Nekem ez kicsit drágának tűnik, de...

Ivartalanítás után ez normális, így kell lennie?

Tegnap ivartalanítottam a kan kutyusom, és tegnap is egész nap olyan bágyadt volt (ez gondolom természetes), de most is csak ül, nem bír ráállni a hátsó lábaira egyáltalán. Néha meg akar mozdulni de nem bír szegénykém. Vizet se nagyon akar inni, úgy kell kanállal...

Ajánlott az ivartalanítás?

És mikortól lehet?




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!