Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?

Milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés

A legfontosabb: lakásba tartanám!

Lehetőleg rövidszőrű (bichon,kínai mesztelen kutya stb. kizárva!) és ne nagyon hullassa.

Kis,esetleg közepes méretű.

Mozgásigény:aktiv :D (suli+heti 2x délutáni program,de ezek mellett bármikor).

Aránylag tanítható legyen.

Nyugodt természetű.

15/F.

A válaszokat előre is köszönöm :)



2016. aug. 9. 23:13
1 2 3
 1/21 okrwdw ***** válasza:
Rövid szőrű törpe tacskó.
2016. aug. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
39%

Most mondjam azt, hogy menhelyi keverék? Vagy pedig, hogy fajtamentés?


Egy kutya alsóhangon 180-200ezer.


De ha nagyon ragaszkodsz hozzá, akkor golden retrivert javaslom

2016. aug. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
54%

rövid szőrű<-> ne nagyon hullassa.-ez már így ellentmondás.

Ha a kutyának rövid a szőre,akkor vedleni fog.Ha panelban tartod,akkor egész évben,ezt nem tudod elkerülni.

A hosszú szőrűeknek nem szokott hullani a szőrük(persze van pár kivétel),de őket meg nyírni kell.

Én a tacsit egyébként kifejezetten nem ajánlom,mert határozott,tapasztalt gazdi való hozzá,különben a fejedre nő.

Arról nem is beszélve,hogy elég nagy a mozgásigénye.

Én a helyedben shih-tzut,westiet,vagy még esetleg schnauzert vennék.

2016. aug. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%
Nem létezik olyan kutyafajta ami megfelel az igényeidnek. A kutya szőrrel jár. Mindennapi porszívózással, keféléssel kiküszöbölhető, hogy a lakás bundát öltsön. Valamint hogyan legyen egy kutya aktív és nyugodt egyszerre? Egy nagy mozgásigényű (ahogyan te írtad, aktív) kutyának több testmozgás szükséges ahhoz, hogy elfáradjon, vagyis hogy nyugodt legyen.
2016. aug. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
58%
Uszkár
2016. aug. 9. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
69%

Az a baj veled, hogy több ellentmondásod is van...

Rövid szőrű legyen, de ne hullassa a szőrét:nos ilyen nincs. A kutyának vagy folyton nő a szőre, és nyírni kell, vagy vedlik.

Nyugodt legyen, mégis energikus....hát általában az energikus kutyák nem nyugodtak.

Én is az uszkárt tudnám esetleg javasolni, abból is közepet.

Egyik legokosabb fajta, nyugodt, talán a legjobb jelzőkutya, de lehet menni vele sétálni, futni, imád úszni, egészséges fajta, és tipikusan lakásba való. De mivel fiú vagy, így ezt valszeg lányosnak találod. Kezdő kutyának pedig ilyen feltételekkel nincs vmi nagy választási lehetőséged.

Tacskó makacs fajták közé tartozik, ráadásul kifejezetten nehéz szobatisztaságra nevelni, egy kezdőnek nem ajánlanám.

2016. aug. 10. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) és amugy a szőre hullatását nem úgy értettem hogy egyáltalán ,hanem minimálisan.A nyugodt természet alatt azt értem hogy ne ugasson ok nélkül egész nap.Én amugy Beagle,Amstaff,Magyar vizslán gondolkoztam.:D
2016. aug. 10. 01:09
 8/21 anonim ***** válasza:
48%
Magyar vizsla nem lakásba való, neki kell a kert, hogy legyen mit szimatolni. Beagle tipikusan ugatós kutya, ha hall vmi neszt, megérez egy ismeretlen szagot. Amstaff éppen jó lenne, csak az minden, de nem kezdőknek való kutya. Max úgy ajánlanám, ha kutyaovit, kutyasulit kap, és egy profi kiképző megtanít nevelni. De még úgy is 2esélyes. (Nekem pitem van és amstafgom, nem a levegőbe beszélek elhiheted)
2016. aug. 10. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
2016. aug. 10. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
24%
Én a mudit tudnám ajánlani:) aktív okos 50 ezer ft törzskönyvel persze minden tenyésztőnél más de akörül mozog szőre nem nagyon hullik és nem kell vele sokat foglalkozni mert magyar kutya és úgy lett kitenyésztve 😂Én is mudit fogok venni jövőre 👊
2016. aug. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!