Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illik hozzám?

Milyen kutya illik hozzám?

Figyelt kérdés

A legfontosabb: lakásba tartanám!

Lehetőleg rövidszőrű (bichon,kínai mesztelen kutya stb. kizárva!) és ne nagyon hullassa.

Kis,esetleg közepes méretű.

Mozgásigény:aktiv :D (suli+heti 2x délutáni program,de ezek mellett bármikor).

Aránylag tanítható legyen.

Nyugodt természetű.

15/F.

A válaszokat előre is köszönöm :)



2016. aug. 9. 23:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

Látszik,hogy még gyerek vagy.

Ne kinézet alapján válassz kutyát.Az általad felsoroltak közül az összesnek úgy hullik a szőre,hogy tele van vele a lakás.Az összes rövid szőrű ilyen.Ha ilyen fajtát választasz az alap,hogy naponta takarítasz,porszívózol,rázol le mindent.

Ráadásul ezek nagy mozgásigényű fajták.Ha ezek közül választasz,számíts rá,hogy a séta minimum 1,5 de inkább 2 órás kell hogy legyen,és muszáj beletenni futást is.Arról nem is beszélve,hogy a kutyát szellemileg is le kell fárasztani,főleg a beaglet és a vizslát.

Elmondom hogy egy ilyen fajta kutyával hogy nézne ki a napod.Reggel felkelsz,minimum egy fél órás,de inkább 1 órás séta(tehát ha eddig 6:30-kor keltél,akkor mostantól 5:30-kor fogsz),és még így is szét lesz szedve a lakás,mire hazaérsz.Aztán suli után azonnal rohanhatsz le,akkor 1,5-2 óra aktív mozgás,fárasztás.Ha azt mondjuk,hogy a közelben laksz,akkor haza érsz 3:30-ra.Sétából hazaérsz 5:30-ra.Akkor a kutya jó esetben kidől,te meg hullafáradtan elkezdhetsz tanulni,meg ehetsz végre.Aztán a begale és a vizsla garatálom,hogy egy óra múlva már fenn lesz és fél szemmel figyelni kell arra,hogy mit csinál,aztán este még érdemes vele menni egy kört,hogy aludjon,szóval mondjuk 7:30-tól 8-ig megint séta.Tehát tanulni délután 2 órád lesz 5:30-tól 7-30-ig(de úgy,hogy közben fegyelmezed a kutyát,ha felkel),meg este,viszont nem tudom mennyi energiád lesz rá,amikor reggel 5:30.kor kelsz.Arról nem is beszélve,hogy amíg szobatisztaságra szoktatod,addig lehet,hogy óránként is rohangálhatsz vele lefele,és ez este is így lesz.

Hidd el ez a csupasz valóság.Persze ahogy öregszik a kutya kevesebb séta is elég lesz neki,sőt nyugodni is fog,de az első 1-2 év az így fog kinézni.Ezeket a fajtákat nem véletlenül tartják kertben.Persze lehet panelban is,de ahhoz rengeteg idő és energia kell,ami neked nem lesz középiskola mellett.sőt a délutáni program teljesen ki is zárja,mert akkor reggel kell lefárasztani a kutyát,tehát kelhetsz 4 órakor,és mondjuk ha hazaérsz 6-órára akkor azonnal rohanhatsz is le vele,tehát 7-órától kellene tanulnod úgy,hogy hajnali 4-kor keltél.

És persze azt se felejtsük el,hogy ezek tipikusan tapasztalt gazdiknak való kutyák,ha nem vagy elég határozott és nem tudod megfelelően kezelni a különböző szituációkat a kutya ki fog röhögni, és még véletlenül se csinálja azt,amit te szeretnél.

Miért nem jók a tipikusan panelba való,kis mozgásigényű kutyák?

Ha az alapján utasítod el őket,hogy lányosak,akkor inkább ne is akarj kutyát még pár évig.

2016. aug. 10. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

10-es,a mudi egy terelőkutya.Rengeteget kell vele foglalkozni és agyilag lefárasztani,hogy el legyen...

Ha ennyi tudsz a fajtáról inkább ne vegyél...

2016. aug. 10. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
53%
Nem értem miért nem ajánlott a tacsi. Nekünk (is) első kutyánk volt. Kicsit akaratos volt, de nem tartott sokáig szobatisztára nevelni. És lustálkodni is szeretett. Összes tacsi, akit ismerek imád a takaró alatt aludni. Kertben tartva is a fekvés a kedvence mikor nem leskelődik. Mi bírtunk vele. Beagle kutyát is divat leszólni, de szomszédnak az van és a hangját nem hallani. Szoktam látni, hogy szépen sétál a gazdája mellett mikor kiviszi. Megkérdeztem és nem szedi szét a lakást. Egy másiknak tacskó mellett yorkie van és egyik kutyával sincs bajuk.
2016. aug. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

13-as,én csak a saját tapasztalatomat írtam le.

Nekem is beagle van és imádom a csajszit,ez nyilván nem kérdés,de a leszólások nem alaptalanok.

Én durván 2 évig csináltam azt a napirendet,amit feljebb leírtam,mire kezdett "lenyugodni". Persze külső szemlélőnek úgy tűnhetett,hogy milyen édes kutya,mert mindig mellettem jött(nyilván panelkutya révén ezt tanulta meg először),de otthon vért izzadtam vele(amíg nem voltam otthon 5-ször tette tönkre az internetkábelt(a falról tépte le,pedig elég magasan volt),megrágta az ágyat,egyszer az éjjeli lámpa alját,úgy,hogy még a biztosítékot is levágta.Az egyik ismerősömnek meg letépte a függönyt karnissal együtt,amíg nem volt otthon). Én túléltem ezt az időszakot,de nem biztos,hogy más is kötődik annyira a kutyájához és van olyan mazochista,hogy végigcsinálja.És az összes beagles ismerősöm így volt ezzel.Ezek közül 2-en feladták és lepasszolták a kutyát,az egyik jó helyre került,kertes házba sok másik kutya mellé,a másik viszont kevésbé jó helyre és pár hónapon belül el is pusztult.

Ha ilyen jellegű kutyát akarsz házban tartani az lemondásokkal és rengeteg munkával jár.

Tacsis ismerősünk is van,azért lett lepasszolva a kutya a nagyihoz,mert előtte a panelban kezelhetetlen volt.A gazdi rájött,hogy neki nincs ideje lefárasztani a kutyát,az meg nyilván unatkozott és megrágcsálta a konyhaajtót(nem vicc,lerágta róla a díszítőszegélyt)

Persze ez nem a kutya hibája.Nincs semmi baj se a tacskóval se a beagle-el.Ha választhatnék biztos,hogy megint bevállalnám én is,mert egy tünemény kutya,de be kell látni,hogy ezek a fajták nem valóak mindenkinek.Rengeteget kell a gazdinak is tanulni és dolgozni azért,hogy egy kezelhető kutya legyen belőlük.

Egy 15 éves tininek,akinek ideje sincs ennyit foglalkozni a kutyával én nem ajánlanék nehezen kezelhető fajtát.Arra is gondolni kell,hogy ha később továbbtanul a szülőkre marad a kutya,tehát olyan fajta kell,amire nekik is van idejük és energiájuk,plusz,amit ők is tudnak kezelni/fegyelmezni.

2016. aug. 10. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Vizsla, beagle, amstaff - szőrük nagyon hullik, és általában minden rövid szőrű kutyára igaz ez. Valamint nagyon nem nyugodt természetű egyik sem.

Tanítható természetesen bármelyik kutya, csak érteni kell hozzá.

Ötleteim:

- menhelyi keverék, neked szimpatikus természetű (gondozók segítenek a választásban)

- közép uszkár (nem hullik a szőre, cserében nyírni kell). Intelligens, értelmes fajta.


Amstaff is megoldható esetleg, de csak és kizárólag akkor, ha kutyaovit, majd kutyaiskolát is tudsz vele vállalni! Ha amstaff, egy egy megbízható tenyésztőtől és nyugisabb szuka kölyök legyen.

2016. aug. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
12-es semmi közöd nincs hozzá mit veszek nem kérdeztelek ;)
2016. aug. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

16-os,valóban nincs hozzá közöm.

De ezt nem hagyhattam szó nélkül " nem kell vele sokat foglalkozni mert magyar kutya".

Ahogy már az előbb leírtam a mudi egy terelőkutya.Rengeteget kell vele foglalkozni.De igazából ez minden kutyára igaz.Szerintem hatalmas hiba azért választani egy fajtát,mert nem kell vele sokat foglalkozni.Ha nem akarsz vele foglalkozni,akkor minek kutya?

2016. aug. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eligazításokat,sokat segítettek :)

Viszont ha ezeket nem,akkor milyen kutyát ajánlanátok? Bulldog,Shar Pei? :D

2016. aug. 11. 02:36
 19/21 anonim ***** válasza:

Sharpei-t nem, nehezen nevelhető, makacs, kemény kutyák.

Francia bulldog nagyon megbízható tenyésztőtől jó választás lehet :) Bár az ára igen borsos.

2016. aug. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Ha mimdenképp ilyen férfiasabb kinézetű kutyát szeretnél, a francia bulldog egy jó első kutya lehet. Kedvesek, aránylag könnyen taníthatóak, lakásban is elvan. Viszont 2 dolog.

Bulldogot csak tenyésztőtől vegyél. Elég sok fajtabetegségük van, amiről egy negatív tesztes igazolást látnod kéne. És hát ne lesz olcsó. Miután a kutyust megvetted, utána is számíts plussz költségre, nyomott pofi mindig azt jelenti, hogy légúti, szem és könnycsatorna, és a ráncoknál bőrbetegségek alakulhatnak ki. Szóval csak akkor, ha a szüleid bírják anyagilag.

A szőre neki is fog hullani, és ő annyira nem aktív. Természetesen sétálni lehet, és kell is vinni, de egy esti párkmes kellemes futást ne várj tőle. A melegre nagyon érzékenyek, így 40 fokban csak egy gyors pisi kaki mehet. Mozgást reggel este ütemezz be.

2016. aug. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!