Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítség nem megy?!

Segítség nem megy?!

Figyelt kérdés
Van egy 3 és fél éves chow chow border collie mixem és ne szurjatok le, napi 4 órát foglalkozok vele és ebből másfél egy óra séta. Na de hátt a séta...Nagyon okos meg minden, de egyszerűen szörnyen húz.Rengeteg módszert próbáltam hogy leszoktassam a fordulossat,a megállósat a piszkálos módszert fel fele rántos módszert. Szóval nagyjából mindent. Kutyasuliba fogunk menni egy 3-4 honap mulva.De óráig fajult hogy már nem bírom megtartani a porázt és nem tudom mihez kezdjek még 3-4 hónapig persze minden nap kell menni sétálni de akkor is. Kérlek segítsetek.

2016. aug. 12. 22:37
 1/7 A kérdező kommentje:
Odáig*
2016. aug. 12. 22:38
 2/7 anonim válasza:
a fordulós módszernél használtál jutifalit?
2016. aug. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
próbáld meg a haltit. persze, előtte olvass róla, hogyan kell kezelni.
2016. aug. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 tothp ***** válasza:

Mi az a felrántós módszer???

ha a kutya húz:(én így tanultam, bevált). laza pórázon, fojtó nyakörvvel elengedem néhány lépésre. Erőteljes rántás hátrafelé (nem fölfelé!!) határozott "lábhoz" paranccsal. nem kell félni. Az ami szerinted már állatkínzás, az a kutyának még egyáltalán nem biztos, hogy fáj. Minek vársz 3-4 hónapot? Minél több a helytelen beidegződés, annál nehezebb lesz a kutyát jófelé nevelni. 3-4 hónap egy kutya életében 4-5 ember-évnek felel meg.

2016. aug. 12. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Haltit próbáltam és úgymond a fojtót is sport porázzal,és amugy azért csak 3-4 honap mulva tudok menni mert akkor lesz ideális a kutya suli, nagyon sürüek a napjaim mostanában
2016. aug. 13. 07:23
 6/7 A kérdező kommentje:
ja és használtam jutifalit
2016. aug. 13. 07:24
 7/7 tothp ***** válasza:
Akink nincs ideje, ne legyen kutyája. Pláne, ha jólnevelt kutyát akar. Megsúgom: a kutyaiskolában neked tanítják meg, hogy csináld. de a kutya nem ott fogja megtanulni. Nap-nap után foglalkozni kell vele....
2016. aug. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!