Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vadul el a kutya, ha...

Miért vadul el a kutya, ha meleg/forró étellel etetjük?

Figyelt kérdés
Nem adok nékik, hogy félreértés ne essék, viszont érdekelne, hogy a forró ételtől miért "kattannak" be?

#Hcf
2016. aug. 13. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem vadul el, ez csak legenda vagy babona.

Viszont megégeti a száját, emiatt fájdalmában csinálhat hülye dolgokat hirtelen. Talán innét ered ez a tévhit.

2016. aug. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, te miként reagálnál arra, ha forró ételt nyelnél le.

A kutya enne, és nem érti, miért is okoz fájdalmat neki az étel.

Egyébként normális ember nem ad forró ételt a kutyának.

2016. aug. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Írtam is, hogy nem adok nekik, eszem ágában sincs. Néha rá melegítek, ha nagyon hideg, de ennyi.


Csak mindig mondogatták az emberek, mikor leültünk enni mondjuk bográcsot, és adni akartam a kutyának egy kis falatnyi husit, hogy "jaj ne adj annak az állatnak forró kaját, mert megvadul". Pedig nem egyből elkészítés után akartam oda adni a száj leégető hőmérsékletű kaját.. de bennem maradt ez a mondás, és gondoltam utána nézek.


Viszont úgy fest akkor ez csak babona, és maximum azért viselkedhet furán, mert forró az étel, megégeti a nyelvét, szájpadlásást, világos. Köszönöm a válaszokat! :)

2016. aug. 13. 12:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!