Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akarja befedezni a...

Miért nem akarja befedezni a kan a szukát?

Figyelt kérdés

Van 2 husky kutyánk.

A kicsi a lány most lesz 2 éves, amikor elsőnek tüzelt olyan 8-9 hónapos korában, akkor külön zártuk őket, hogy még véletlenül se legyen belőle kiskutya.

Akkor a kan ment a kicsire nagyon,

Most meg hogy már lehetne egyáltalán nem foglalkozik vele, pedig tüzel a szuka kutya.

A kan nemsokára 3 éves lesz.


Miért van ez ?

Vigyen másik kanhoz, vagy várjam meg inkább a következő párzási időszakot ?


A segítséget előre is köszönöm.


2016. aug. 13. 21:32
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
80%

"Mikor fogják végre megérteni a fogyatékos tenyésztők, hogy egy átlag embernek nincs több száz ezer forintja egy fajtatiszta törzskönyves millió meg egy díjnyertes kutyák kölykeinek megvásárlására ?!"


Akinek nincs rá pénze, az elmegy a menhelyre, és választ onnan egy szerencsétlen, kidobott kutyát. Nem a te dolgod utánzatokat gyártani ezeknek az embereknek! Ideje lenne már szemlétet váltani! Ha ti nem lennétek, akkor nyilván nem akarnának az emberek 20 ezer forintos kutyákat venni.

Remélem hamarosan engedélyhez kötik ezt a tevékenységet, és milliós büntetéseket kapnának az ilyen feketézők. És remélem, hogy NAV-os lesz az első "vásárlód".

2016. aug. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
81%
Jaaa, és nem vagyok tenyésztő! Annyi közöm van a tenyésztőkhöz, hogy az egyik kutyámat tenyésztőtől vettem, és ivartalaníttattam, pedig gyönyörű példány. A másik kutyámat az utcáról fogadtam be, mert egy hétig a környéken kóborolt, és 8 éve hű társam az is.
2016. aug. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
85%

Természetes szelekció... A kutyák tudják, mire készülsz :)


Az előttem szólókhoz még annyit fűznék hozzá, hogy a sok hír, hogy németjuhász támadott meg valakit... Hogy lehúzza a fajtát.

És még csak annyi, hogy ha eladod a kölyköket, tudod garantálni , hogy mit kap a vevő?


Rövid történetm : volt egy tk-s németjuhászom. Okosabb volt, mint sok ember. Vettünk mellé 5000 Ft-ért társat, h ne unatkozzon, míg dolgozunk. 3 évig keserítette az életünket, mert annyira selejtes, ostoba állat volt. 2 évesen előjött a diszplázia. 3 évesen, amikor már húzta a seggét, elaltattuk. Hát... Azóta a tk-s elpusztult, és a mostani kutyánk is tk- s moszkvai őr... Spóroltunk rá, megvettük, és azt kaptuk, amit vártunk.

Ha csak valami féle kutyát szeretnék egyszer, menhelyről kihozom.

De ne haragudj, én is megvetem a szaporítást, és sajnálom azokat, akik megvesznek egy selejtes fajta jellegű kutyát.

És én is szabályoznám a szaporítást...

2016. aug. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Értem én. A kédésre a választ nem tudjátok, helyette inkább megy az okoskodás.

Vegyetek kutyát tenyésztőtől bátran, nem értem miért zavar titeket, ha valaki nem akar vagyonokat kiadni egy állatért.

Ha nem lennének olcsóbban kínált kutyák, akkor sem vennék az átlag emberek tenyésztőtől, mert drága.


A kutyáink normális tápot kapnak, ha pedig valami bajuk van, elszoktuk vinni állatorvoshoz.

Nem a kutyákon szoktam spórolni.


Szóval van még valami egyéb amivel megtámadtok, vagy kapok választ is a kérdésemre ?

2016. aug. 14. 08:37
 15/36 anonim ***** válasza:
45%

"nem akar vagyonokat kiadni egy állatért..."

De egy iPhoneért, TV-ért, autóért meg igen. Szégyen, hogy így gondolkozol. Ha tőled vesz valaki kutyát az olyan, mintha almás telefont nem az Apple boltban hanem a józsefvárosi piacon venne. Meggondolandó.

2016. aug. 14. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
64%
Egyetértek a tenyesztokkel, h ne legyen szaporitas, de a 14es válaszolonak azért uzennem, hogy az én legokosabb kutyám egy általa 'selejtes'nek ítélt keverék volt. Ha nem tudnád a keverék kutyakban jó gének keveredhetnek amik talán okosabba, szebbé, ugyesebbe teszik az állatot, mint egy fajtatisztat. De igazából tökmindegy, ha nem a legokosabb, akkor is a tiéd, és egy élet, és ha igy nyilatkozol róla, akkor nem erdemled meg, h kutyád legyen.
2016. aug. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
57%

17-es! Kívánom, hogy egyszer neked is legyen egy olyan kutyád, mint amilyen nekem volt, kínlódj vele annyit mint mi, és akkor megtudod, hogy vannak határok, amiket már az ember nem bír sem anyagilag, sem idegileg.

Amúgy köszönöm, de a megvett tk-s kutyám boldog, kiegyensúlyozott, egészséges.

Én is uv kutyával nőttem fel, 16 évesen végelgyengülésben halt meg. De azt még apukám INGYEN hozta el. Nem kértek pénzt a ...jellegű ebért.

2016. aug. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:

#16 Te nem vagy valami értelmes, ezt már látom.

Mégis honnan a fenéből veszed, hogy az általad említett telefon-ért, tv-ért, vagy autó-ért vagyonokat adnék ki.

Egy szóval nem is említettem semmi ilyesmit.

Ha a kérdésre meg nem tudod a választ, akkor ne írj kommentet.

Mert mint látszik, nem tudod.

2016. aug. 14. 10:20
 19/36 anonim ***** válasza:
88%
Ki beszélt rólad? Azokról az emberekről, akikről beszéltél. Akik nem vesznek drágán kutyát, csak hitelre plazma tvt meg ájfónt, mert az menő, mert az kell. Meg kell a fajtatiszta kutya is, de nem a minőségi, nem az amit meg kell fizetni, amire esetleg ne adj Isten GYŰJTENI kell. Neeeeeeeem, most kell, kölyök kell, fajtatiszta kell, óccsón kell, és úgyis talál egy olyan szapit mint te.... Hányinger.
2016. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:

#19 Csak nem egy "tenyésztőhöz" van szerencsém akinek nem megy a kutyabiznisz ?

A kérdésemre tudod a választ vagy nem ?

2016. aug. 14. 11:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!