Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilert lehet panelban...

Rottweilert lehet panelban tartani?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon szeretnék egy rottweilert és arra lennék kíváncsi, hogy lehet-e panelban tartani? Általában sokat járok le a városba, magammal vinném, napi 2 óra minimum. Igazából szukát szeretnék, ő nem kaparja szét a házat ha tüzel :) Kan kutya viszont megérezne valamit szétszedné az ajtót, legalábbis attól félek :)))
2010. ápr. 19. 15:48
 1/5 anonim válasza:
0%
Hát én nem nagyon ajánlom...szegény állatnak csak kínzás lenne. Azért nem olyan kicsi kutya az hogy olyan sokat legyen bezárva. Egy ilyen kutyának nagy mozgástér kell.
2010. ápr. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet lakásban/panelban tartani, ha megfelelően le tudod mozgatni, naponta futtatni (nem csak sétáltatod), napi legalább kettő, egyórás séta, meg még két rövidebb. Plusz ha 8 órában dolgozol, plusz utazás, és a kutya napközben 9-10 órát egyedül van, az sem épp ideális - bár ez nem csak minden fajtánál igaz. Főleg ha unatkozik és ugat, azt a panelben a 3. szomszéd is hallja majd...


Ne az legyen a szempont, hogy a kan szétkaparja az ajtót, vagy sem, mert egyrészt nem biztos hogy a kan jobban megbolondul, mint egy szuka, aki nem mellesleg összevérpöttyöz mindent. Ha ivartalaníttatod, akkor nem lesz gond a tüzelési időszakban sem a kannal, sem a szukával.

2010. ápr. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
lehet tartani..csak naponta többször ki kell engedni vagy sétáltatni..mert ha sokáig be van zárva akkor bevadul és bolond lesz.
2010. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet tartani. Barátnőmnek ivartalanított roti szukája van panelben, napi több órát sétál, játszik, fut vele lenn a parkban. Ha lemozgatod, bármilyen fajtájú kutyát lehet tartani lakásba.
2010. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igazából én napi minimum 2 órát lent vagyok, de általában 4-5 órát sétálgatunk haverokkal. Szóval szerintem kimozogná magát. Az ivartalanításról annyit, hogy nekem nincs szívem megfosztani a férfiasságától :S :D Tudom, hogy hülyén hangzik, de így van :) Tudom hogy a szuka csöpög, van egy Golden Retriver szukánk anyámnál, az is csepegtet azért rendesen :)
2010. ápr. 22. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!