Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak a "tiéd" parancsot?

Figyelt kérdés
Szóval tudja hogy nem ronthat rá a kajára (amúgy sem tenné), vár szépen de mikor mondim hogy "tiéd" akkor csak néz, mindig ezt mondom és általában már mutigatok össze vissza és felé indulok ilyenkor felkel és odakullog enni. Hogyan taníthatnám meg hogy a "tiéd" azt jelenti hogy ehet? Egyébként szófogadó csak nem esik le neki ez a parancs (amugy alapból sem szokott lecsapni az ételre, van hogy idő előtt megindul ilyenkor tiltom és vár egy kicsit utána mondom hogy "tied" és semmi, fekszik és néz. Legalább 1 percig mondogatnom kell folyamatosan)

2016. aug. 14. 22:42
 1/2 anonim ***** válasza:

próbáld meg azt, hogy odamész a kajához, és amikor odaértél, mutass rá a kajára és mondd neki, hogy tiéd, hátha leesik neki

esetleg az elejére mondhatod azt is, hogy gyere/menj

2016. aug. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én kutyám bélpoklos, de mi úgy tanultuk meg, hogy míg tiltottam, addig a szemébe néztem, majd mikor megengedtem akkor valami iszonyat magas (számára lelkesítő hangon) mondom neki, hogy tiéd! És ránézek a kajára mosolyogva. És csináltam ezt addig, amíg rá nem jött. Ha meg nem a kezembe volt, akkor rámutatok a kajára, és ugyanez. Nálunk a szemkontaktus volt a lényeg.
2016. aug. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!