Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki husky-t tart panelban az...

Aki husky-t tart panelban az tudna segíteni?

Figyelt kérdés

Tehát,szeretnék venni egy husky kutyakölyköt.De panelban élek.Mivel most leszek 18 éves, így lehet elköltözöm apumhoz egy kertes házba, ahol semmi gond nem lenne, mert lenne helye futkározni, játszani stb. (Viszont akkor is bent aludna velem a szobában és nem kint az udvaron)

De ha mégsem költöznék és itt lenne a panelban, akkor azt hogy viselné? Tegyük fel reggel suli előtt elviszem egy 30-45 perces sétára. Aztán amíg én suliban vagyok mondjuk 2ig, akkor addig el van egyedül vagy nincs?

Szeretném ha olyanok írnának akik tapasztaltak!!



2016. aug. 15. 14:06
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

#9 Igen értem, semmi gond :)

Itt is van légkondi igazából, bár mikor megy néha még úgy is melegem van. Akkor neki milyen lenne..

A hátizsákos ötlet pedig tetszik!

2016. aug. 15. 15:16
 12/20 anonim ***** válasza:

#5 vagyok és tudom.

Hatalmas kert mellett 2,5-3 óra intenzív mozgást kap most is naponta. Sajnos ennél több nem megy :(

Kb fél óra tanulás naponta.

Csak elmondtam, hogy ezzel számolj.

2016. aug. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

Szerintem amíg kicsi a kutya nyugodtan tarthatod a lakásban..reggel, közvetlen suli után, délután és este elviszed sétálni, játszol vele..hétvégén elsétálsz vele rokonokhoz.

Ha már kezd a mozgásigénye nagyobb lenni, akkor költözöl.

És ott is folytatod ezt a sétáltatást és kielégíted az igényeit.

2016. aug. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Ez sem rossz otlet. Bar nem tudom, hogy egy kolyok huskynak mennyi a mozgasigenye a nagyehoz kepest. Bar biztosan tobb.
2016. aug. 15. 23:56
 15/20 A kérdező kommentje:
Kevesebb* bocsi
2016. aug. 15. 23:57
 16/20 anonim ***** válasza:

Húha, úgy látom elég tudatlam vagy (nem sértés) imkább tanulmányozd még a fajtát, beszélgess tenyésztőkkel mert úgy látom tényleg szinte semmit nem tudsz erröl a fajtáról.


Ui: egy kölyök aktívabb játékosabb de nem több a mozgásigénye.

2016. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:

Az utolsó válaszadónak annyit mondanék, hogy inkább te nézz utána a fajtának!

Ha még kicsi a kutya semmi szükség nincs kertes házba mennie. Ráér akkor amikor a kutya már elkezd nőni.

Felnőtt korában többet akar majd mozogni mit kölyök korában.. ha még kicsi a napi 4 séta és játék simán lefárasztja!

2016. aug. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Utolsó te amúgy nem tudsz olvasni? Hol írtam hogy nem lenne elég a napi 4 séta? A másik hogy olyan alap dolgokat sem tud hogy előbb inkább utána kellene nézni. És szerintem éppen eléggé ismerem a fajtát, a nővérem imádja őket és jó párat ismerek, sőt az én kutyám is dettó olyan mint egy husky. Jó tanulást :)
2016. aug. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:

Egy ember úgy tud tanulni, hogy kérdez:) Még nincs kutyája.. ha lenne és utána kérdezne ilyet az nagyobb probléma lenne! Még nincs meg neki, így most kell elmondani, és nem azzal jönni, hogy nézzen utána a fajtának. Nem tudhatod, hogy nem-e nézett már utána. Sehol nem írják, hogy a kölyköknek mekkora a mozgásigénye, csak a nagynak. Ehhez tapasztalat kell.

Ergo nekem is volt huskym! Kertes házunk volt (és van is. Amikor még kölyök volt, minden nap reggel elvittem 1 órát sétálni. Meg etettem,+ készítettem neki ennivalót addigra amíg nem tartózkodom otthon. Ez az idő a suli idő volt. Miután hazaértem rá fél órára mentünk sétálni. Tanultam..és este ismét elvittem 1,5 órára!

Tökéletesen kifárasztotta! Amikor hazaértünk már csak evett, be ment az ágyamba és aludt! Tehát ha még 1 hónapot legalább várni akarsz a költözéssel, akkor amíg kicsi jó neki a lakás.

De ha nagy lesz, akkor már tényleg menni kell. És egy jó tanács! Az enyém ugyan nem akart szökni, és nem ásott.. de más ismerőseim közül egy párnak igen, így azt tanácsolom, hogy ha kapar valahol,(és neked az a hely nem tetszik mert épp a tököt ássa) akkor vidd egy másik helyre és szoktasd oda. Ha legközelebb ott ás jutalmazd meg! Ha további kérdésed van szívesen segítek!

2016. aug. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Hirtelen meg lett a kutya... sokat tanulhatott pár hét alatt.
2016. aug. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!