Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 6 hónapos kutyánál késő...

6 hónapos kutyánál késő elkezdeni a sétáltatást?

Figyelt kérdés
Szerettem volna előbb elkezdeni, de sokáig tartott kihisztizni, hogy vegyenek végre pórázt.

2016. aug. 15. 15:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Sétáltatni sosem késő! :)

Amúgy is kb 2 hónapot vesztettél. Egy 6 hónapos kutya pedig most van a csúcson tanulás ügyileg. Már elég nagy, hogy ne csak pár percig tudjon koncentrálni, viszont még mindig olyan az agya, mint egy szivacs, gyorsan tanul. Hajrá! :)

2016. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. aug. 15. 15:14
 3/6 anonim ***** válasza:
36%

Sohasem késő. Viszont rohadt nehéz dolgod lesz. Ha az első 6 hónap teljesen elmarad szocializációban, nem egy jól nevelt, nyugis, békés, mindenkivel barátkozni akaró kutyád lesz. Hanem rosszabb esetben minden embernek, kutyának neki akar majd menni, macska után simán elszökik és vadássza a bicikliseket, gyerekeket. "Jobb" esetben rettegni fog, pánikba eshet egy nagyobb embertől, minden más kutyától, kész stressz lesz neki az egész.


De miért nem vettél te egy pórázt? 1000 ft sok volt neked, hogy a kutyára költsd?

2016. aug. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy 4 kg-os kutya majd neki fog menni mindenkinek... :D

Nem vettem, mert nem kapok zsebpénzt. És különben is, 1000 forintért automatát nem kapsz sehol.

Már sétáltatom 3 napja, és képzeld, szépen jön mellettem, nem fél az emberektől. Hagyja, hogy megsimogassák. Bunkónak pedig igazán nem kellene lenned. :)

2016. aug. 18. 12:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Gratulálok az előttem lévő válaszolónak, jó nagy baromságot írtál tapsold meg magad! Egyrészt egy kölyök miért menne neki akár kutyának akár macskának vagy embernek? Maximum ismerkedik de én még nem láttam olyat, hogy ártó szándékkal neki ugrott volna akárkinek is. A másik meg hol kapsz 1000Ft-ért pórázt? Egy pici 1 méteres szart maximum de az meg semmire nem jó max arra, hlgy akafva akaratlanul rángatod a kutyát jobbra - balra. Kérdezőnek csak annyit mondanék, hogy sikert és ha most ilyen ügyes a kutyusod akkor csak büszke lehetsz rá és innentől csak jobb lesz. 😊
2016. aug. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2016. aug. 20. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!