Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy Malinois kiskutyám...

Skylynes kérdése:

Van egy Malinois kiskutyám most 11 hetes nyakörvhöz való szokatást elkezdtem persze csak óvatosan nem akarok az agyára menni még. Ki mikorra javasolja a póráz használatát milyen idős korba hogy a legérdemesebb elkezdeni?

Figyelt kérdés
Olvastam már sok mindent de inkább kikérem a véleményeteket.Van egy német vizslánk is de hát ugye teljesen más vele foglalkozni mint a Malino-val.
2016. jún. 3. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Mit óvatoskodsz? Majd 3 hónapos kutyát még nem sétáltatsz?

A nyakörv-póráz azt kell jelentse a kutyának, hogy hurrá...megyünk valahova.

2016. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Chhh jézus...
2016. jún. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
miért te még nem láttál olyan kutyát hogy rárakod a pórázt lelül sehova nem mozdul mikor rárakod a pórázt vagy a nyakörvet és hiába viszed ki idegenkörnyezetbe ? akkor gondolom sok kedve van sétálni még jutalomfalattal se lehet nagyon inspirálni hiába rakom az orra elé még úgy is hogy megy valaki előtte úgy is csak leül semmi mást nem csinál
2016. jún. 3. 12:58
 4/9 A kérdező kommentje:
ide látom sok mindent kiírni nem nagyon lehet erre az oldalra mert sok az okoskodó gyökér
2016. jún. 3. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:
A pórázt és a sétálást valóban fokozatosan kell tanítani de a nyakörvvel felesleges sz*rakodni, ráteszed oszt kész, mész a dolgodra, majd megszokja. És attól, hogy fokozatosan csinálod még el kell kezdeni ahogy hozzád kerül. Nem értem mégis mire vársz.
2016. jún. 3. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

1# A majd három hónapos kutyának még nem feltétlenül szabad sétálnia, az utolsó (veszettség) oltásnak is kell ugyanis hatóidő, ami után ki lehet vinni már.


Kérdező: minél korábban elkezded a szoktatást, annál jobb. Persze eleinte csak játékosan, rövid időre. Ráteszed, eltereled a figyelmét és jutalomfalattal vagy játékkal csalogatod, ha szépen jön, megdicséred majd leveszed róla. Fokozatosan növeled az időt. Ennyit még akár lakásban is meg tudsz csinálni, ha nem extrém mini a lakás, de két kutyával gondolom azért nem az. :)

2016. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

nekem német juhászom van, 9 hetesen , mikor elhoztuk, rögtön kezdtem a szobatisztaságra szoktatást. Rátettem a nyakörvet, a pórázt, és huss, már mentünk is le. Nem volt ideje gondolkozni, mi van a nyakán, mert lenn már a fű fa bokor, megannyi szaglászni való...Mivel kétóránként levittem, így nagyon hamar megszokta. Az első két hétben napközben rajta hagytam, de nem foglalkozott vele.

Már két éves, de ha csak leveszem a nyakörvet, már az ajtóban vár, tudja, hogy valami séta vagy kirándulás jön:)

Szóval, gondolom, már megvannak az oltásai, legalább kettő, ha nem nagyon fertőzött területen laksz, már viheted is.

2016. jún. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Megette a fene, ha egy malit jutival, meg untyulipuntyulival kell rászoktatni a pórázra.

Honnan van az a kiskutya és mikor került hozzád?

Ha tenyésztőtől lenne, bőven kaphatnál tőle tanácsokat, hiszen ő ismeri a legjobban a saját tenyésztésű kölykei természetét.

2016. jún. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Menjetek kutyaoviba. Ott fel sem fog tűnni neki, hogy nyakörv van rajta. :) Úgyis szocializálni kell (minden kutyát, de a malit aztán különösen), aztán meg sulizni vele, hiszen elég pörgős, kemény munkakutya.

Nem kell annyira finomkodni vele, rátenni a nyakörvet és kész.

A dobimmal anno 11 hetesen már a kiképzőpályán voltunk.

2016. jún. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!