Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hány a kutyusom, mi legyen?

Hány a kutyusom, mi legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma későig dolgoztam és csak ma értem haza. Azzal fogadtak,hogy a 6éves,puli keverék kutyusom egész nap kedvetlen,levert,és hányt is.

Tegnap este kutyakonzervet evett(egyébként ezt szokott szinte mindig) és reggelre kihányta,de a konzervdarabok egybe voltak. Azóta délután hányt egyszer,máskülönben csak levert,nem futkos,elbújt a tuja alá.

Bár azért mikor a szomszédot látta,elment a kerítés mellé és ugatta kicsit.

Vizet iszogatott,de abból is visszajött kicsi,de volt mellette fű is.

Ilyenkor állatorvost már hiába keresnék és holnap is csak délután tudom elvinni majd,mert muszáj dolgoznom,a szüleim pedig nem tudják megoldani.

A kérdésem az lenne,hogy lehetséges az,hogy csak túl mohón evett,és elrontotta a gyomrát? Erre azért gondoltam,merthogy egészbe jöttek vissza a darabok,és amúgy is mindig rettentően gyorsan eszik a drága.

Mást mit tudok még csinálni? Kibírja holnap délutánig a dokit?

Kinti kutyus amúgy,az előbb is kimentem,csak feküdt a ház előtt és nézett rám a bociszemeivel:)

Köszönöm szépen a segítséget!!


2016. aug. 16. 21:01
 1/9 zombienyul ***** válasza:

Nem mérgezhették meg? Nem evett meg valami zsírosat véletlenül?

Én a Huskymmal jártam úgy, hogy kapott konzervet + pörkölt maradékot és a pörköltöt később ette meg, amikor már hideg volt, szóval a zsír megfeküdte a pocakját, egésznap kedvetlen volt, minden visszajött.


Tanácsom: PRóbálj neki valami nagyon finom illatos falatkával kedveskedni, pl párizsi vagy valami extra jó illatú kajával de csak 1-1 falatot, ha megeszi akkor nincs komolyabb baja. Adjál neki egy kis tejet, az átmossa a gyomrát. Sokan nem szeretik tejjel itatni az állatokat, de ha az én kutyám elrontja a gyomrát vagy nagyon hányik valamiért, én szoktam neki adni, legalább egy pohárral.

2016. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 zombienyul ***** válasza:

Ilyen esetben még sima kenyeret is adhatnál neki, az hátha meg marad a pocijában, én is azt szoktam enni, ha hányásos vírus van, vagy valami.


Illetve simán megfőzhetnél neki 2 krumplit is, fűszer nélkül és hátha benne marad.


Csak ne száradjon ki, legyen előtte innivaló.

2016. aug. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem tudunk sajnosmtanácsot adni, a hányásnak számtalan oka lehet. Leggyakrabban emésztőrenszeri fertőzés szokott lenni az ok, de lehet babézia, girardia, férgesség, stb. Ha marad benne víz, akkor az jó, de ebben a melegben nagyon fontos hogy a vizet ne hányja ki, kiszáradás miatt. Biztosat csak orvos tud mondani, én reggel elvinném mindenképp, a munkahely meg várhat, beteget jelentek (én speciel így szoktam, még nem is hazudok nagyot)
2016. aug. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Ne hallgass az előző válaszolóra, csodálkozik, hogy hány a kutyája, amikor pörkölttel eteti... Se tej, se kenyér, se krumpli, se párizsi nem kell neki. Ekkora baromságot nem is hallottam még, sajnálom a kutyádat első válaszoló.

Kérdező, szétfőtt rizs főtt csirkemellel mindenféle olaj és fűszer nélkül, ez gyomorkímélő étel addig is míg nem juttok el a dokihoz. Javaslom ne konzervvel etesd, mert sok mindent nem tud belőle hasznosítani a kutya. Jó minőségű száraztáp kellene (Brit, Josera, Acana, Orijen), vagy BARF etetés.

2016. aug. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
47%

Négyes: talán arra gondolhatnál, mielőtt pattogsz, hogy van, aki maga nem eszik csirkemellet, nemhogy a kutyája. Sznob kutyatartásból nem kérünk leckét, hogy aranytálban kell az Eviánt elétenni, meg meg kell büfiztetni utána.


Szerintem holnapra elválik a kutya sorsa, mármint hogy csak átmeneti gyomorrontás volt-e, vagy komolyabb baja van. Ha reggel is bújdokol(nagyon rossz jel!), akkor sajna meló helyett inkább lehet, hogy az orvoshoz kellene vinned.

2016. aug. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 zombienyul ***** válasza:
Négyes: Képzeld egyszer kapott pörköltet, azóta soha többet, mert nem bírja a pocija. Sajnos én nem tudok csirkemellet venni magamnak sem nem, hogy a kutyámnak... Ettől függetlenül jól van tartva, boldog és minden orvosi ellátást megkap. Sznob.
2016. aug. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Rendben,köszönöm szépen!

Korán kelek reggel,megnézem mi van vele,aztán ha úgy van,elmegyünk a dokihoz,ha meg úgy látom jól van,adok neki valamit azok közül,amit írtatok,és megvárjuk a délutánt!

Köszi szépen mégegyszer,remélem rendben leszünk!:)

2016. aug. 16. 21:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogy van a kutyus?
2016. aug. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat,meg az érdeklődést!

Voltunk tegnap a dokinál,nem volt láza,meg kapott szurikat,azt mondta,valószinű csak egy kis gyomorrontás.

Ma már jobban van picit,eszegetett is,meg jobban mozog,sétál ideoda,tegnap még nagyon bágyadt volt.:)

2016. aug. 18. 09:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!