Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen oltásokat adatsz be a...

Milyen oltásokat adatsz be a kutyádnak?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy csak a veszettség elleni a kötelező, de hallottam olyanról, hogy vki évente 5 oltást adat: veszettség elleni, kombinált, babesia, lyme-kor, kennel-kohoges.

Ez normális?:$



2016. aug. 17. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:

Évente veszettség+kombinált egyben 7000Ft, ha jól emlékszem.


A többit nem.

Úgy tudom, babesia ellen nincs normális oltás, csak ellenanyag, ami egy hónapig marad meg a kutyában.


A Lyme nagyon drága.

2016. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Normális, de ezekből párra csak akkor van szükség, ha a kutyával utazgatsz vagy olyan helyen élsz, ahol ezek az oltások szükségesek a kutyának. A biztonság kedvéért te is beadathatod az összeset, mivel ki tudja, hogy mit hoz a jövő. A legeslegfontosabb a veszettség elleni, de a többire is szükség lehet.

A kutyának nem lesz semmi baja (viszont allergiás reakció simán előléphet)

Remélem, hogy tudtam segíteni :)

2016. aug. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hat en ennyi oltast mar tulzasnak tartok maximum a veszettseg-kombinalt az meg oke, de ennyi oltas? 😮
2016. aug. 17. 18:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Veszettség+kombinált, +kennelköhögés + lyme. Ezeknek van hatása. Babesia ellen nincs oltás, mivel azt nem vírus vagy baktérium okozza hanem egy egysejtű élősködő. Imizolt adnak neki előre ami ugyanaz mint a gyógykezeláés lenne, viszont hosszú távon tönkreteszi a májat+vesét.

Csak a veszettség elleni a kötelező, Te dolgod hogy mi ellen oltatod még be. Egy kennelköhögés kikezelése 20-30000 is lehet, ha csak az anyagi oldalát nézzük a dolgoknak. De nem csak anyagi oldala van...

2016. aug. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Veszettség + kombinált oltás. Ennyi. :) (Bolha és kullancs ellen van rajta Kiltix, féreghajtót [Drontal] fél évente kap.)
2016. aug. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!