Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Gáz, ha átnevezem a befogadott...

Gáz, ha átnevezem a befogadott kutyánkat?

Figyelt kérdés
Nemrég befogadtunk egy másfél éves kutyust, akit a gazdái költözés miatt eladtak (jelképes összegért persze). Szépen megszokott nálunk, nagyon jól érzi magát és igyekszünk mindent megadni neki. De a nevét egyszerűen nem tudjuk megszokni... Az előző helyen Bogyónak hívták, nekem arról meg kb a "nyúlbogyó" jut eszembe, szerintem nem is illik rá, így átkereszteltük Bonnie-ra, hogy nagyjából hasonló, de mégis normálisabb legyen. Ez nagy baj? És erről szóljak az előző gazdinak? Mert szokott írkálni, hogy úgy hiányzik a kis Bogyókája...
2016. aug. 17. 21:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem gáz, mért lenne gáz? Ez már a ti kutyátok a régi gazdija pedig hivhatja ahogy akarja
2016. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi a menhelyről fogadtunk örökbe egy kan kutyát,akit Babérnak neveztek ott. (A Babér lány név)

Az előző gazdái Golyónak hívták. Nos, egyikre sem hallgatott, így lett a mi kis drágánk Borisz.

2016. aug. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha hallgat rá, nem gáz :) van, hogy az állatnak is jobban tetszik az új név.

Az egyik cicánkkal sok baj volt bolhaszempontból, így viccből Bolhásnak hívtuk párszor.

Azonnal atszokott arra, csak arra hallgatott, így végleg Bolhás maradt :D

2016. aug. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%

A Bonnie nagyon szép név!!! Nekünk is volt egy kutyusunk, akit így hívtak! Nekem nagyon tetszik!


Egyáltalán nem gond, hogy "új", másik nevet kap.


Egy ismerősöm is "kapott" egy kutyust (lepasszolta az előző "gazdája"). Ismerősömtől nem csak új nevet kapott az eb, hanem figyelmet, szeretetet, enni, inni... Ezeket korábbi "gazdájától" nem sűrűn kapta meg. (Igen, nem kapott naponta inni, de nem hogy naponta, hanem szikkadt volt a itató tányérkája többször is, amikor ott jártam az előző "gazdinál".)


A kutya az új gazdinál kivirult, felszabadult, egészen más lett a természete - egy befordult, szomorú állapotból nagyon vidám, boldog állatka vált. Ami nem csoda, már ismeritek a részleteket.


Szóval nem a név a lényeg, hanem a gondoskodó, szerető gazdi - és ez nálatok megvan! :-)


Szerintem jól tettétek, hogy "átkereszteltétek".

2016. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Sok befogadott kutyát átneveznek. Új élet, új név. A kutyák gyorsan hozzászoknak. A régi gazdit meg leállítanám az írogatásról, ha képes volt eladni a kutyáját, akkor már semmi köze hozzá, ne zaklassa az új gazdát.
2016. aug. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!