Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyikek a legszív...

Szerintetek melyikek a legszívósabb vadászkutyák?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy a legtöbb terepen jól helytállnak , nagyobb vadakat is könnyebben földre nyomnak és kitartóak . Szerintetek ?

2016. aug. 17. 22:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Azért védi a házakat mert nem a pusztán élünk és nem tartunk ridegen jószágokat. A kaunak és a hasonló fajtáknak védeni kell azt amit a gazdájáé ,a falkavezéré.
2016. aug. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Kau semleges területen ha jól van szocializálva nem lehet agresszív, tehát biztosan nem fog vadászni, az agár méltatlanul le van becsülve mint itt is látható eddig senki nem gondolt agárra, pedig egy orosz vagy magyar agár tökéletes, angol felejtős, nehogy olyat vegyél óriási mellényúlás, de egy orosz agár szerintem tökéletes, a házat is őrzi, mert bizalmatlan fajta, vadászatra meg tökéletes. Méltatlanul kevesen ismerik, meg keveset látni az agárból, köszönhető ez persze az angoloknak is akik "globalizálták" és kinyírták mind a vadászösztönét mind a házőrző ösztönét, és mára már egy kedvtelésből tartott családi kutya lett nagyon sok helyen, de szerencsére lehet még találni az orosz és a magyar agarak között olyat, amiben megmaradt a vadász ösztön.
2016. aug. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a legszívósabb vadászkutya az argentin dog. Vaddisznóra, pumára, pekarira vadásznak vele. Másodiknak pedig valamelyik északi fajtát (karéliai medvekutya, ahogy valaki korábban írta, vagy akár az akita inu). Az utóbbiaknál azért már nem nagyon találni munkavonalas példányt, max Japánban, horror összegért. :) Persze dogo-ból is a legjobbakat Argentínából lehet venni.


Agár. Orosz, magyar, stb., amelyiknél még vannak vadászvonalasok. Én is úgy gondolom, hogy le vannak becsülve, pedig régen (ma már tiltva van Magyarországon, konkrétan bűncselekmény agárral vadászni) vaddisznóra, szarvasra, farkasra is mentek velük. Keleten még vadásznak velük. Viszont azért írtam utoljára, mert szerintem nem szívósak, vagyis nem ez a jó szó rájuk. Ők sebességből, lendületből, támadási gyorsasággal győzik le a vadat. Ők inkább olyanok, mint a puskagolyó, de ha nem jó helyen találnak, akkor egy vaddisznó kettétöri őket. A dogo/karéliai fizikailag erősebb, szívósabb és ők erőből is letudnak nyomni egy vaddisznót, persze csak 2-3 kutya.


Kaukázusi egyrészt nem vadászkutya, mint ahogy a többi pásztorkutya sem, másrészt soha nem vadásztak vele és soha nem ölt medvét. Farkast is ritkán és csak falkában, vagy valami fiatal, öreg vagy beteg példányt. Nekik pont hogy nem lehet zsákmányösztönük. Amúgy van kivétel is, mert pl. a kuvaszról vannak középkori feljegyzések, hogy pl. Mátyás idejében konkrétan vadásztak velük vaddisznóra és szarvasra is. De ők gyorsabb lábúak is, mint a náluk robusztusabb kau, komondor, stb...

2016. aug. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Fura mert eddig erdélyi kopót senki nem írt pedig tudtommal ők is kemények nem ?
2016. aug. 18. 13:45
 15/17 anonim ***** válasza:
Nálunk be van tiltva? A fenébe ezt nem tudtam, gusztustalanok ezek a kutyás törvények már.. A kutya a valódi munkáját és a képességeit, az ösztönadottságait nem tudja már kihasználni, lassan a házörzést is betiltja már a törvény, már házörző kutyák sem lehetnek.. Elképesztően szomorú ez amerre tartunk, bocsi, nem akartam offolni, remélem ez nem annak számít, de ez nagyon elszomorító, hogy egy amúgy is kihalás közelben lévő fajta (magyar agár) helyzete még tovább lett rontva azzal, hogy a törvények már nem teszik lehetővé az ösztönadottságainak a kihasználását, és hogy munkacélra legyenek tartva ezek a kutyák. Várom már hogy nekünk kuvaszosoknak mikor tiltja majd be a törvény hogy területet őriztessünk a kutyáinkkal :)
2016. aug. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt ha betiltanák akkor azt jelentené hogy senkinek nem lehet kutyája.
2016. aug. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Jaja, az agarászat orvvadászatnak minősül. Kivéve ha munkavizsga, ami egy évben kb. 2x van.


Állítólag azért, mert a "puskás" vadászok szerint állatkínzás a vadnak. Természetesen a puskával, számszeríjjal megsebzett vad szenvedése szerintük más dolog.

Persze igazuk van. Az agár a nyulat/rókát azonnal megöli. Egy rosszul meglőtt nyuszi és ravaszdi, de akár nagyvad is söréttel a lábában, oldalában nem szenvedi végig az életét vagy a nyarat és nem hal éhen megsebezve, sántán, főleg télen nem...


De hát ez a mai vadászetikett. :) A Simabőrű urak. Megnézném, ha úgy kellene vadászniuk, ahogy a régiek tették, lándzsával vagy vadászkarddal... Az ilyenek akkor egyből agarászni akarnának. :)


A kopászat továbbra is legális. Persze csak vadászengedéllyel.

2016. aug. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!