Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legszívósabb kutyafajta?

Melyik a legszívósabb kutyafajta?

Figyelt kérdés

Volt már keverékem, törzskönyvesem, és szaporítós (befogadott, magamtól nem vennék szapcsisat).

De mindig volt valamelyiknek problémája, nem telt el úgy félév, hogy ne kelljen orvoshoz hordozgatni.


Nem azért rossz ez, mert mondjuk útálom őket, vagy sajnálom tőlük a pénzt, hanem mert mindegyik útál orvoshoz menni, és szörnyű nézni, ha betegek.


Plusz volt, akit idő előtt veszítettem el, az egyik egy keverék volt, a másik törzskönyves.


És megfogadtam, hogy olyan kutyát szeretnék csak, amelyiknél a legtöbb esély van, hogy sokáig velem lesz.

Lehetőleg közepes-nagy testűre gondolok.


Én a Közép-Ázsiai Juhászra gondoltam, de várnék még más választ is, mert nem biztos, hogy az a fajta nekem való, társnak :D


2015. aug. 13. 14:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez azért erősen egyedfüggő.

Az viszont tény, hogy a keverék kutyák általában ellenállóbbak, kisebb eséllyel betegednek le, mint a fajta tiszta kutyák. Nekem törpesnaucer-tacskó keverékem volt és soha nem volt vele semmi gond. Soha nem volt beteg. Öregkorára a szíve mondta fel a szolgálatot, illetve egyszer volt egy koordinációs zavara, séta közben összecsuklottak a lábai és összeesett, de az is elmúlt 1-2 injekció után.

Ezen kívül tényleg semmi.

A fajta tiszták közül a Közép-Ázsiai Juhász valóban elég szívós, mint ahogy pl. a kaukázusi juhász is, de ezek azért elég "kemény" kutyák. Nem valók mindenkinek...

2015. aug. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az, hogy egy kutya törzskönyves, még nem biztosíték arra, nem lesz vele egészségügyileg gond. Nagyon alaposan kell kiválasztani, melyik tenyésztőtől akar az ember kutyát. Befogadott kutyánál pedig a szerencsefaktor nagyban szerepet játszik.
2015. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én a Hovawartról hallottam, hogy egészséges fajta, de nem vagyok tapasztalt kutyás, úgyhogy javítson ki valaki légyszi ha tévednék!
2015. aug. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, amelyik nem lett divat. Pl az óriás schnauzer, kuvasz, ilyesmi fajták.
2015. aug. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!