Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapás probléma?

Harapás probléma?

Figyelt kérdés
Örökbefogadtunk egy puli jellegű keveréket. Kb másfél éves szuka. Egy végtelenül aranyos, kedves kutya. A probléma az vele (nem is kicsi), hogy a legkisebb fiamat nem szívleli. Kétszer kapta meg. Egyszer betudtuk annak, hogy a kaját akarta elvenni tőle, de ma semmi ilyesmi nem történt, a feleségemmel szemeteszsákokat pakoltak a kocsiba és akkor történt az ominózus kóstolás. Teljesen elbizonytalanodtam őt illetően. Szeretem, meg szófogadó kutya, de nem voltam ott egyik esetnél sem, hogy büntessem a nem kívánt viselkedés miatt, vagy tiltsam. A gyerekek nem bántják a kutyát egyáltalán, ha odamegy megsimogatják, de ennyi. Mi a fenét csináljak? Szeretném megtartani, de nem akarok azon aggódni, hogy mikor kell valamelyik gyereket sebészetre vinni. Tudtok segíteni?

2016. aug. 18. 09:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt csináld hogy gyereket és kutyát ne hagyj felügyelet nélkül... ha ott vagy és a kutya odakap akkor megbünteted/elzavarod.
2016. aug. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Soha nincsenek felügyelet nélkül, de én nem mindig vagyok ott (sőt) a nejemnek meg nem az volt az első, hogy a kutyát fegyelmezze. Hmm... kemény dió...
2016. aug. 18. 09:57
 3/6 anonim ***** válasza:

A normális családi kutya tartás abból áll, hogy a kutya fölött van mindenki, még a gyerek is. A kutya áll rangban legalul. Így egy jól nevelt kutyánál nem okoz problémát, hogy a gyerek beletúr a kajájába, húzza a szőrét, bármit is csinál, mert a kutya nem agresszióval fog erre válaszolni, hanem más megoldást keres.


Rátok mennyire hallgat a kutya szabadon sétánál, mennyire letiltható ételről, más állatokról, összességében mennyire jó a kutya-gazda kapcsolat? Mert ha tőled is véd be csontot, nem behívható, nem mindig kontrollálható, vagyis nem elég a tekintélyed, akkor persze nem lehet elvárni, hogy a gyerekre is hallgasson, őt is tisztelje.


Kiképző segítségét kellene kérned, hogy a nevelésben segítsen.

2016. aug. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Olvasd el a kérdést kérlek. A kutya most került hozzánk. A nevelését eddig nem végeztük, nem szocializálódott a gyerekeinkhez. Értem, hogy a gyereknek kellene felette lennie rangsorban, de hogyan kerülhetne? Én le tudom tiltani a kajáról, még oda nem engedem nem is ehet. De egy három éves gyerek hogyan vívja ki azt, hogy fölé kerüljön a rangsorban? Ez most csak elméleti kérdés, ha nem sikerül megoldani szakember segítségét kérem természetesen, de érdekelne, hogy mi lenne az elmélete?

Az megoldás lehet, hogy kajaosztásnál nem engedem kajálni viszont a fiamat megkérem hogy turkáljon a táljában, mintha enne, és csak utána engedném neki? Vagy ez is agressziót váltana ki?

2016. aug. 18. 13:25
 5/6 anonim ***** válasza:

A gyereknek nem kell kivívnia, hogy a kutya fölött álljon, azt nektek felnőtteknek kell tudatosítani a kutyában, hogy a gyerekek a védelmetek alatt állnak, és eszébe se jusson még csak görbén ránézni sem.

Nyilván a kutya sem volt gyerekekhez szokva, idő kell neki is.

Addig is szigorúan oda kell figyelni rájuk. Ha a gyerekre mordul, kap felé, akkor és ott azonnali határozott megtorlás a részetekről (felnőttek részéről). Azt kell éreznie a kutyának ebben az esetben, hogy ez a viselkedés nem elfogadható, akár meg is ölhetitek érte (természetesen nem ölitek meg, elég, ha a kutya ezt hiszi).

Egyébként mindenképpen javaslom, hogy szakember nézzen rá.

2016. aug. 18. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. aug. 18. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!