Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktathatnám le a...

Hogy szoktathatnám le a kutyám más kutyák letámadásáról?

Figyelt kérdés

A kutyám fél éves és elég nagy darab már, nem nagyon tudom visszafogni ha nagyot ránt de egyszerűen nem tudom mit kellene csinálnom :( Nagyon félek hogy ha ez berögzül nála akkor nagy korában bajban leszek.


Egy példa: Tegnap mentünk hosszú sétára, a 15 méteres pórázzal vittem. Megpillantott egy másik kutyát mikor én kb. még 5 méterre voltam. sikerült oda mennem hozzá semmi nem volt de egyszerűen nem tudtunk tovább menni mert nem jött, volt nálam virsli de mondhattam amit akartam csak állt és nézett. Mikor tovább sétáltak és egy bokor választott el minket egymástól akkor tovább szaladt a következő ösvényhez. Ott bementünk és a kutyus ott volt jobb oldalt. Nem engedtem oda mentünk volna egyenesen de fogta magát és befeküdt a nagy fűbe kb 4-5 méterrel a kutya mellett. Figyelt én ugyan úgy 5 méterre voltam a kutyámtól. Megindultam fel (itt rontottam el) erre felpattant és a kutya felé rohant szerencsére vissza tudtam fogni így nem ijesztette halálra a másik kutyát. Utána odaengedtem de ugrált és forgott összegubancolta a pórázokat és megijesztette a másik kutyát aminek a gazdái látszólag nem örültek.


Szóval a probléma hogy lefekszik és mikor közel ér a kutya akkor felugrik és nekiront (játékból) Ilyenkor mi a fenét kéne tennem? Tovább rángatni nem tudom mert forog, jutalomra ilyenkor nem figyel. Van amikor csak szépen megszaglássza a másikat és megyünk tovább de van hogy így ügyetlenkedik borzasztóan ciki és zavaró, hogyan tudnám leszoktatni? Bocs hogy hosszú lett. Köszi a válaszokat.



2016. aug. 18. 10:21
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Vagy itt egy másik:

[link]

2016. aug. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ez olyan, mintha fórumról akarnál vezetni megtanulni...


Lehet itt írni ilyet, hogy ott a pórázt, indítsd tovább a kutyát, ne hagyd, hogy forogjon és visszarohanjon, de meg tudod csinálni? Hogy tiltsd le a kutyát erről, hogy neki rohanjon másik kutyáknak, szólj rá olyan erősen, ránts akkorát, zökkentsd ki, de menne?

Kutyaiskolát keress, vagy házhoz kijáró kiképzőt, aki látja a kutyát, a te viselkedésedet és ehhez mérten tud tanácsot adni.

2016. aug. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy? A kutya milyen fajta,es hány kg?
2016. aug. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!