Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet mopsszal futni?

Lehet mopsszal futni?

Figyelt kérdés
Én sem vagyok egy túl nagy sport ember. Nem is gyorsan, és nem is nagy távra lehet vele futni?
2010. ápr. 19. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, ha fiatal, nincs légcsőszűkülete vagy légcsőcollapsusa, és jó a súlya. De nem kifejezetten futásra tervezték, arra szinte bármi más alkalmasabb. Leginkább a közepes testű, vékonydongájú kutyák pl. vizslák, szetterek, keverékek. A rövidszőrűek jobbak, mert kevéséb hevülnek túl. Nyári melegben a kutya könnyen kap hőgutát főleg ha mozgatva van, ezzel vigyázni kell.
2010. ápr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha azt tervezed, hogy a kutyával futni akarsz (ha rövid távon is) jobb ha másik fajtát keresel. Vele inkább komótosan lehet sétálni, futni meg jobb ha csak annyit, amennyit magától akar.
2010. ápr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 RastaMama ***** válasza:

Én inkább nem tenném. Tekintve, hogy néha még alapállapotban sem kapnak rendesen levegőt szegények-ezért tortyognak. Ha már csak abba belegondolsz, hogy nagyobb melegben az utcára sem nagyon szabad vele kimenni, csak amíg gyorsan pisil-kakil... Mivel attól is elpusztulhat.

Ha már megvan, akkor inkább menj egyedül, vagy baráttal, vagy kérj kölcsön egy aktívabb kutyát. Ha még nincs mopsod, akkor vagy ne is vegyél-ha futni szeretnél vele-, vagy ne akarj vele futni. :)

2010. ápr. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom. Nyáron hőgutát kap, télen légúti gyulladást, 10 perc múlva meg akármikor is, de nem kap levegőt.
2010. ápr. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az enyém annyira mozgékony, hogy az hihetetlen. Ha sétálni megyünk ugyanarra a helyre, gyakorlatilag 3X végigfutja, amíg sétálunk:)
2010. ápr. 20. 20:10
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez az... Én nem tudom miért írják itt is azt, hogy szinte kötelező, hogy ennek a fajtának valami baja legyen.o.O Rövid távon és nem túl gyorsan lehet. Nyilván nem egy beteg kutyát akar futtatni.
2012. máj. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!