Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyusomat fogkő eltávolítás...

A kutyusomat fogkő eltávolításra fogjuk vinni, nagyon félek az altatás miatt :- ( Ti nem aggódtatok mikor altatni kellett a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Fél éves, nagytestű. Annyi szörnyűséget halottam hogy a kutyus nem ébredt fel többé altatás után :( Eddig nem volt vele bajom de most nagyon félek :( Ugye nem lesz baja? Tudom hogy erre nem lehet igazán válaszolni de nagyon félek és nyugtalanít ez az egész.

2016. aug. 19. 17:48
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdés hogy mennyi esélye lehet hogy bármi történik vele altatás közben?
2016. aug. 19. 17:51
 2/9 anonim ***** válasza:
Rutin dolog az altatás, nagyon minimális kockázata van. A kis testű kutyáknál lehet problémásabb ez, mármint az ilyen 1-2 kg-s kutyáknál.
2016. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát az enyém már most vagy 25 kiló :/ Igazából egy remek idegrendszerű egészséges kutyus, tenyésztőtől van nem keverék szóval elég kicsi a valószínűsége hogy baj lesz. Viszont nagyon féltem :(
2016. aug. 19. 18:17
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

Fél évesen már fogköve van? Ügyesen összehoztátok.

Mit eszik az a kutya, hogy nem használja rágásra a fogait? Hiszen egy 6 hónapos kutyának még nemrég bújtak ki a maradandó fogai.

2016. aug. 19. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Már 3-4 hónaposan leváltotta őket szóval nem most volt az :D egyébként mi is meglepődtünk. Tápot kap nem is szar minőségűt. Van neki halomnyi játéka, fogtisztítót is szokott kapni, sajna csontot nem sokat mert főttet, sültet nem akarunk adni, viszont vettünk neki cupákot.
2016. aug. 19. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Kb 5 hónaposan váltják le a teljes fogazatot.De még a 4 hónaphoz is két hónap volt, amikor olyan mértékű lett az a fogkő, hogy nem jön le akár csont rágással ?

nem tudsz fotót feltenni arról a fogkőről?

2016. aug. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ennyi idős kutyának annyi fogköve lenne, hogy altatásban kell leszedni? Hát nézd, nekem kifejezetten fogkövesedésre hajlamos a nagyobbik kutyám, most négy éves és még egyszer nem altatták a fogkő miatt. A másik kutyám tenyésztője kutyakozmetikus, ő le tudja szedni a fogkő nagyját, és van olyan ultrahangos fogkőeltávolító készülék, amit ébren levő kutyánál tudnak használni. Persze ez nincs minden kutyakozmetikusnál, mert még újdonság Magyarországon. És persze csak akkor használható, ha a kutya nem szedi le a kezét az illetőnek.


Azért én is kíváncsi volnék egy fotóra, nem-e csak az állatorvos akar megvágni azzal a fogkőleszedéssel...

2016. aug. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nem voltam állatorvosnál. Még egyszer sem kellett fogkövet szedetni egy kutyámnak sem ő az első. Mindenhol azt olvasom hogy elaltatják a kutyát ha szedik a fogkövet ezért azt hittem hogy kelleni fog. Egyébként már elég vastag talán fél mm vagy kevesebb :(


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__8030607-ez-fo..


ez is az én kérdésem volt. ott van egy kép csak picit homályos.

2016. aug. 19. 20:16
 9/9 A kérdező kommentje:

Itt picit jobban látszik [link]


Egyébként tényleg keveset rág hátul. Furcsa is volt először, még a tápot is olyan furán ette és mikor csontot adtunk neki (nyerset) ilyan volt mindha alig tudná megenni de azért megette. Remélhetőleg megtanul rendesen rágna ha sűrűbben kap csontot. Mikor utoljára voltunk orvosnál (1 hónapja) azt mondták hogy minden oké semmi baja telyes ellenőrzés volt. És az a fura hogy fog váltás után nem volt ilyen. Viszont megfázott és arra kapott valami extra büdös barna szirupot. Én már komolyan nem tudom mitől lehet. Csak szeretném már leszedetni.

2016. aug. 19. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!