Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap a kutyámban találtam...

Tegnap a kutyámban találtam egy kullancsot ( fura, hogy már vannak. Lehet, h csak nekem fura) azt hogyan lehetne biztonságosan eltávolítani róla, hogy ne maradjon benne a feje meg stb?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 19. 22:29
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
hát ha van akkor kullancs szedő csipesszel ha nincs akkor kézzel. Vegyél a kezedbe papírzsepit majd fogd meg a kullancsot a "tövénél" majd óra irányával ellentétesen csavarva húzd ki az állatból. Ha beleszakad a feje az se olyan nagy probléma mert a "méreg" a potrohában van. De semmiképpen ne kenj rá zsírt vagy fullaszd meg mert akkor még idő előtt beleköpi a kutyádba a nyálát ami vírusos lehet.
2010. ápr. 19. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Majdnem jó, de teljesen mindegy, merre csavarja, ez az óramutatós egy népi babona, a kullancs nem menetes. Egyébként most már egész évben tart a kullancsszezon, bármikor lehetnek, akár télen is. Ennyit legalább fejlődtünk.
2010. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Én nemigazán értek hozzá, de szerintem vidd el orvoshoz. Az én kutyusom már lett beteg kullancstól, és keményen kellett antibiotikumozni, hogy ne legyen baja. Ha nem is viszed dokihoz, figyeld nagyon a viselkedését, ha bármi szokatlant tapasztalsz, (rosszkedvű, étvágytalan, stb) akkor viszont tényleg irány a doki!
2010. ápr. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors válaszokat
2010. ápr. 19. 22:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
január-februárban vígan meneteltek már....egyet behordtunk a lakásba is, csak még lassú volt, mert hideg volt kint, ezért nem mászott bele a blökibe....amúgy megelőzés: frontline, kiltix, expot...valami!!!
2010. ápr. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem a feje a veszélyes, hanem a potroha. A potrohában lévő vér lehet jó eséllyel fertőzött. ha ezt megnyomod, és véletlenül belenyomod a kutyádba, akkor szépen megfertőzheted babéziával, Lyme-kórral stb.


Csipesszel fogd meg apotroha alatt, és egy határozott mozfulsttal szedd ki. Ha a feje beleszakad, az nem baj, attól semmi baja se lesz. Mintha egy szálka szakadna bele, pár nap múlva kidobja a szervezete.


Baj akkor van, ha a kullancs fertőzött, te meg belenyomod a potroha tartalmát a kutyádba. Akkor tök mindegy, hogy beleszakad-e a feje, vagy sem.

2010. ápr. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 RastaMama ***** válasza:

Az utolsó válasz a tökéletes. Ha lehet, jöjjön ki a feje is, de nem baj, ha bent marad. Majd kidobja a bőre. A fertőző rész a potroha, ill annak tartalma.

Ahogy elmúlnak a fagyok, előjönnek a kullancsok. MEGELŐZÉS!

És figyeld, hogy nem lett-e beteg. pl babézia. Abba pá napon belül bele is pusztulhatnak szerencsétlenek.

2010. ápr. 20. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Egész évben védeni kell a kutyát kullancs ellen, már nagyon jó, hatékony szerek vannak. Pl. Kiltix, Scalibor, Advantix, Exspot, stb.

Figyeld 1-2 hétig a kutyát, ha levert, bágyadt, besárgul, ne adj isten már véreset pisil, azonnal vidd dokihoz, mert babéziás!

2010. ápr. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Kullancs mindig van de ilyenkor már több.

Használj Scalibor nyakörvet nekünk bevált, sokáig (5-7 hónapig) kitart, tehát gazdaságos is.

Itt olvashatsz róla:

[link]

2010. ápr. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!