Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorkisok! Szem es fulapolas?

Yorkisok! Szem es fulapolas?

Figyelt kérdés

Azoknak szol a kerdesem, akik nem kozmetikussal, vagy orvossal, hanem otthon, sajatkezuleg csinaljak:

Hogyan tisztitjatok a szemet es a fulet a yorkitoknak? Ugy tudom, a szort ki kell szedni, ezt hogy csinaljatok? Vagas, vagy tepes? Es hogyan?

Es milyen modszert alkalmaztok a szajhigenia megtartasara?


2010. ápr. 19. 23:11
 1/7 anonim válasza:

Füléből a szőrt tépni kell, ezt szemöldökcsipesszel meg lehet csinálni itthon. Körmöt egy jó ollóval vágok, ha a szemébe megy pl. a szőre, akkor egyik kezemmel széthúzom a szemhéjját, a másikkal pedig kivesszem azt, ami benne van.

A száj tisztán tartása engem is érdekelne, mert rettenet büdös szegénynek, meg a fogán is cuccok vannak. Egyszer vettem nekik ilyen "kutyafogkefét", de a kedves eladó lányka nem mondta a boltban (a kutyákkal voltam bent!), hogy 10 kg alatti kutyánál nem használható, erre otthon jöttem rá, amikor elolvastam a tájékoztatót. Jó vétel volt!

2010. ápr. 20. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem nincs yorkim, de barátnőmnek csipásodásra hajlamos szemű yorkija van, az ő szemét kamillás borogatással kell áttörölni. Nagyon jót tesz neki, a tengerimalacának is be volt gyulladva a szeme, áttörölte, és szépen begyógyult pár alkalom után. Kamillás borogatást neten megtalálod:)
2010. ápr. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szemoldokcsipesszel??? Egyesevel?? Ez mennyi ideig tart neked? Vagy annyira sok szor nincs benne, hogy ez sok ideig tartson? Milyen idokozonkent kell kiszedni? Havonta, vagy milyen gyorsan nol ki ujra?
2010. ápr. 20. 11:38
 4/7 A kérdező kommentje:
Errol a kamillas valamirol hallottam mar, majd utananezek pontosabban is. Meg az is lehet, hogy az emberszemre is jo. Neha nekunk is be szokott gyulladni :)
2010. ápr. 20. 11:40
 5/7 anonim ***** válasza:
A szájszag nagyban attól is függ, hogy mivel eteted. A konzerv elhagyása és a heti 1-2 jó nagy rágócsont adása nagyon sokat segít a dolgon.
2010. ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Első vagyok.

A kutya füléből a szőrt lányok csinálják itthon, tehát nem tudom meddig tart.

Én csak tápot adok nekik, és ennek ellenére büdös.

2010. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nezessetek meg orvossal, mert peldaul az ember szaja attol is nagyon budos tud lenni, ha gyulladas van benne. Lehet, hogy a kutyatok inye vagy valamije be van gyulladva, vagy a tul sok lepedektol. Azt altatasban le kell szedetni, nehogy kiessenek a fogai.
2010. ápr. 22. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!